Márnice

Scénografie:

Rob Howeth

Kostýmy:

Shawnelle Cherry

Tobe Hooper nám stárne.A se stářím přichází i ipotence.Tak mu to nemějme za zlé,že zrežíroval hororový mišmaš,který sám neví jakým směrem se má ubírat.A další Hooperův film s názvem Jinn vypadá ještě na větší průser.Asi nezná přísloví,že v nejlepším se má přestat.Už se na to vyser a jdi radši do režisérského důchodu.(14.4.2015)

Velmi zábavný nízkorozpočtový horůrek který sice moc nepoděsí (tedy téměř vůbec) ale zato královsky pobaví. Velmi příjemný mix atmosférického hororu a lehounké komedie který se po výtečné a atmosférické první polovině zvrhne v bizardní a komickou naháněčku. Nebýt otřesného využití špatných digitálních efektů (ale v první polovině ta plíseň vypadala opravdu dobře) a zmateného konce kde se očividně někdo nemohl rozhodnout jestli se to všechno bere alespoň částečně vážně nebo ne, tak bych dal i čtyři. Jako plus je rozhodně Lovecraftovsky načichlá zápletka a sympatické a vtipné charaktery.(2.5.2008)

Nevím, třeba tento film bude zajímavější pro generaci za dvacet let. To samé, jako my dnes uznáváme a chválíme nezaměnitelnou tvorbu hororu z osmdesátých let, kterou tenkrát prohlašovali za srač......Tento film je sice něčím zajímavý, ale od Toba Hoopera jsem čekal něco trochu víc. Rozhodně doporučuju pro fanatické milovníky hororu, ale i lidi trochu náročnější.(30.4.2009)

• LEATHERFAC

Vážení přátelé...opět se mi potvrdilo, jak zrádné je nakupovat DVDéčka zatím neviděná, jen proto, že jsou právě slevněna... Ze začátku to vypadá docela dobře - má to slušnou atmosféru a barabizna vypadá taky docela nadějně...Ovšem ve druhé polovině, kdy začíná strašení, se to nechtěně přehoupne v totální parodii. Bohužel, ono je to myšleno takhle vážně. Ten konec mi přišel jako by si parta kamarádů zahrála s latexovýmy maskami na maškarní bál - takhle totálně spackané masky a efekty jsem už dlouho neviděl. Tohle je jednoznačný odpad. Nechápu proč se u nás vydavají takovéto sračkoidní blafy, jeden za druhým, když ty kvalitnější horory na DVD ještě nevyšly? Proč se vydává Márnice "od tvůrce Texas masakru" když ten samotný ještě nevyšel? Proč vycházejí nejnovější díly Hellraisera, když ty první ještě nevyšly? To samé třeba první díly Noční můry v Elm street...atd atd... Dočkáme se někdy?(21.11.2007)

Asi jako každý jsem si u Márnice vzpomněl na dobu, kdy Tobe natočil Texas..., Salem's Lot nebo Poltergeista... Ne, že by byla Márnice úplně špatná, atmosféru má více než slušnou, zejména v první polovině a masky zombies vypadají dobře, ale scénář není moc vydařený, casting musel dělat totální trotl (tak nesympatické herce jsem už dlouho neviděl) a co nasere nejvíc, jsou digitální triky... Ty jsou tak špatné, že se vám z nich bude chtít zvracet... Prostě na film se dá v klidu podívat i se u něho dobře pobavit, ale už to není ten Hooper, jak jsem ho měl rád...(3.11.2008)

• - Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)