Márnice

Rob Howeth

Kostýmy:

Shawnelle Cherry
  • petero

Pán Hooper už zrejme nenatočí žiadny morbídny horor, ktorý by rozrušil svet ako sa mu to podarilo svojou prvotinou Texas Chainsaw Massacre (1974), ani nedosiahne kvalít určite atmosferického dielka z produkcie Stevena Spielberga Poltergeist (1982). V Mortuary síce dokázal navodiť slušnú atmosféru, ktorá však ku koncu prudko klesne. Možno aj vďaka odľahčeným veselším scénkam, ale hlavne kôli naivnému scenáru. Ničím neprekvapí. A o čom to je? Márnica – žeby znovu „dead walk“? Super je situácia, keď sa naši traja kamaráti v dome vyhúlia a na dvere zaklope policajt.(20.2.2006)

• Sadova302b50

Vzpomněla jsem si, že jsem před třemi roky viděla tento počin a nebyla jsem nijak uchvácena. Čím bych vlastně měla být? Tím, že se film zpočátku tváří jako vábnička pro milovníky starších snímků a v průběhu jako řada dalších spolehlivě selhává? Párkrát jsem se ušklíbla, párkrát zaťukala na čelo... to je vše. Hvězdičku za snahu během první části, druhou za to, že jsem vydržela až do titulků. Velký kus hodnocení sráží samotný konec, ale k hororům jsem milosrdná. 35%(15.1.2015)

Už som myslel, že Tobe je v úplných sračkách, teda aj bol no našťastie sa mu z nich podarilo vyhrabať. Mortuary je slušný horor s docela podarenou atmosférou, maximálne debilnými postavami ( otrasná stará vykopávka, koktavý policajt, feťák, celkom pekná baba ) a CGI efektami ktoré sú tak zlé, že som z nich skoro grcal. Čo zamrzí hlavne z toho dôvodu, že masky zombie sú naozaj podarené a doteraz nechápem prečo to museli dokaziť tou príšernou počítačovou krvou.(6.6.2006)

• Leoric

Netuším, co chtěl Tobe Hooper říci tímto filmem. Tohle dílo je jedním velkým klišé.. Bezmanželní rodina se přestěhuje na zapadákov, a to nečekaně do starého domu opředeného pověstmi, nenáviděného místními obyvateli, a strašidělně vypadajícího za bouřky, která město sužuje vpodstatě každý večer. Aby toho nebylo málo, hned za zahrádkou radostně kyne hřbitov, a vybízí děti oné zmíněné rodiny k veselému skotačení kolem hrobů. Uzavřenému synovi začne znepříjemňovat život parta teenagerů, a ještě se kvšemu probudí ve sklepě zombies díky neznámému viru. Ani teď se člověk nedočká čehokoliv překvapivého, a když se film dokodrcá ke konci, přesně už víte, kolik máte na stropě kocourů, a v nose holubů.(18.6.2007)

Velmi zábavný nízkorozpočtový horůrek který sice moc nepoděsí (tedy téměř vůbec) ale zato královsky pobaví. Velmi příjemný mix atmosférického hororu a lehounké komedie který se po výtečné a atmosférické první polovině zvrhne v bizardní a komickou naháněčku. Nebýt otřesného využití špatných digitálních efektů (ale v první polovině ta plíseň vypadala opravdu dobře) a zmateného konce kde se očividně někdo nemohl rozhodnout jestli se to všechno bere alespoň částečně vážně nebo ne, tak bych dal i čtyři. Jako plus je rozhodně Lovecraftovsky načichlá zápletka a sympatické a vtipné charaktery.(2.5.2008)

• - Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)