Márnice

všechny plakáty
Trailer

Dojlova rodina se přestěhuje do venkovské oblasti Kalifornie, aby zde začala nový život. Možná je to zvláštní volba, jelikož opětně zprovozní pohřební službu ve dlouho opuštěném domě bratří Fowlerů . Místní obyvatelé se tohoto domu bojí a ve městě se povídá, že místo, kde tento dům stojí, je prokleté. Dojlova rodina brzy přijde na to, že na jejich pozemku se skrývá něco, co probouzí mrtvoly z jejich dlouho zapomenutých hrobů a živí se na smrti samotné. (oficiální text distributora)

Trailer

Naranyan

A já mu ty 2 hvědičky dám ! :). První za mou současnou lásku k hororům obecně a tedy i těm špatným, či úplným sračkám a druhou si dovoluji dát, jelikož mi tento "horor" dobře posloužil při zhruba 2-hodinovém čekání. A tak jako kulisa na notebooku z dlouhé chvíle je dobrá zkušenost "zabít" čas jistým vzděláváním v hororové oblasti. Aby člověk rozeznal dobré od špatného, musí nezbytně zažít/vidět i to špatné. ()

Hitman_47 odpad!

Od tvůrce kultovního Texas chainsaw massacre bych teda čekal něco víc, než PG-13 (žádné brutality + skoro žádná krev....jo a ještě k tomu zkurvená nuda) horrůrek pro maximálně tak 12-ti leté parchanty, kteří s tímto kouskem budou chodit machrovat svým vrstevníkům s tím, že maj "hustej horror Márnice." ()

LaciLC

Jeden môj kamarát väčšinu filmov opíše takto: "Bol to dobrý horor (akčný film, atď...), ale zlý film." Keď už použijem jeho vyjadrovanie, tak Márnica je zlý horor a ešte horší film. Márne som dúfal, že Hooperovi ešte z jeho čias Poltergeista a Texaského masakru zostal nejaký hororový talent, no Kultom hrôzy ma nemilo prekvapil, Krokodíl už nestál za reč a najnovšia Márnica mi len potvrdila, že Hooper už nie je ani z polovice taký režisér ako býval. Tuctová vyvražďovačka, ešte k tomu aj nudná. Úvod síce nebol až tak zlý, ale ostatné je strata drahocenného času. ()

petero

Pán Hooper už zrejme nenatočí žiadny morbídny horor, ktorý by rozrušil svet ako sa mu to podarilo svojou prvotinou Texas Chainsaw Massacre (1974), ani nedosiahne kvalít určite atmosferického dielka z produkcie Stevena Spielberga Poltergeist (1982). V Mortuary síce dokázal navodiť slušnú atmosféru, ktorá však ku koncu prudko klesne. Možno aj vďaka odľahčeným veselším scénkam, ale hlavne kôli naivnému scenáru. Ničím neprekvapí. A o čom to je? Márnica – žeby znovu „dead walk“? Super je situácia, keď sa naši traja kamaráti v dome vyhúlia a na dvere zaklope policajt. ()

Hellblazer

Už som myslel, že Tobe je v úplných sračkách, teda aj bol no našťastie sa mu z nich podarilo vyhrabať. Mortuary je slušný horor s docela podarenou atmosférou, maximálne debilnými postavami ( otrasná stará vykopávka, koktavý policajt, feťák, celkom pekná baba ) a CGI efektami ktoré sú tak zlé, že som z nich skoro grcal. Čo zamrzí hlavne z toho dôvodu, že masky zombie sú naozaj podarené a doteraz nechápem prečo to museli dokaziť tou príšernou počítačovou krvou. ()

• Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)

Související novinky

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

Roň slzy, už brzy ozáří lampa dvůr

18.05.2006

Tedy alespoň něco na ten způsob. Říká vám jméno Dario Argento něco? Jestli ne, tak vězte, že je to jeden z nejlepších režisérů a scénáristů italských krvavě brutálních horrorů minulých několika… (více)