Márnice

Rob Howeth

Kostýmy:

Shawnelle Cherry
  • jefff

Těžko říct, jestli to Hooper myslel vážně nebo jestli to byla tak trochu parodie. Byli chvíle kdy mě film docela vtáhl do děje a nehnutě jsem pozoroval vývoj příběhu. Bohužel poměrně slušně rozjetou atmosféru zbabral nepovedený konec. Posledních deset minut bych mohl nominovat na nejvíc stupidní desetiminutovku ve filmu roku. Škoda. Hooper na celé čáře zklamal. Celek působí jako debut nějakého amatérského režiséra, který sice má talent, ale stále kopíruje své vzory a technicky nedosahuje stále ještě vysoké úrovně. Je s podivem, že to o kom tu mluvím je slavný hororový režisér Tobe Hooper, ten jenž zplodil Poltergeist či Texaský masakr. Hooper mě zklamal již jednou v případě Děsu v prádelně, což bylo sice o chlup lepší, ale ani tak se žádný zázrak nekonal. No, snad do třetice zklamání nepřijde a natočí ještě na stará kolena nějakou pecku. Doufám a přeji mu to.(1.6.2009)

• Anderton

Meno režiséra, hrôzostrašný plagát a sľubný názov. Táto trojkombinácia sľubovala minimálne slušný priemer. Lenže keď sa pozrieme bližšie, tak zistíme, že od Hoopera sa toho dnes veľa čakať nedá, že takýto retro plagát musí nutne klamať, pretože nie sme v Taliansku 70. rokov a názvami hororov sme sa už nechali oklamať veľakrát. Ako nočné wtf však odporúčam. Kvôli presvedčeniu sa na vlastné oči, o čom píšem. Zabudol som ešte na absenciu ďaľšieho dôležitého tria, atmosféry, napätia a hrôzy.(18.9.2014)

• Ladisec

Márnice..hmm to zní dobře, kdo to režíroval...hmmm..Tobe Hooper, tak na to kouknu. o 94. min později... proboha svatýho, že sem se na to nevysral a nešel sem spát, podobných totálních sraček sem viděl už hodně, ale tohle bych od tvůrce Texaskýho masakru nečekal. Neuvěřitelná kravina, která nepobaví ani nevystraší.(4.8.2008)

• LEATHERFAC

Vážení přátelé...opět se mi potvrdilo, jak zrádné je nakupovat DVDéčka zatím neviděná, jen proto, že jsou právě slevněna... Ze začátku to vypadá docela dobře - má to slušnou atmosféru a barabizna vypadá taky docela nadějně...Ovšem ve druhé polovině, kdy začíná strašení, se to nechtěně přehoupne v totální parodii. Bohužel, ono je to myšleno takhle vážně. Ten konec mi přišel jako by si parta kamarádů zahrála s latexovýmy maskami na maškarní bál - takhle totálně spackané masky a efekty jsem už dlouho neviděl. Tohle je jednoznačný odpad. Nechápu proč se u nás vydavají takovéto sračkoidní blafy, jeden za druhým, když ty kvalitnější horory na DVD ještě nevyšly? Proč se vydává Márnice "od tvůrce Texas masakru" když ten samotný ještě nevyšel? Proč vycházejí nejnovější díly Hellraisera, když ty první ještě nevyšly? To samé třeba první díly Noční můry v Elm street...atd atd... Dočkáme se někdy?(21.11.2007)

• sedm.1

Přes atmosféricky zajímavou první půlhodinku se přeneseme ke spádnější druhé půlhodince,po které ovšem následuje k našemu nemilému překvapení třetí půlhodinka naprosto braková.Maloměstská poloopuštěná márnice skutečně nabízí sama osobě zajímavé prostředí pro natočení takovéhoto filmu,ovšem autoři zřejmně neměli naprosto žádné finance a navíc ani dobrý nápad a námět.Herci jsou béčkový až běda,triky laciného televizního ražení a naprostá impotence jakéhokoliv nápadu či jiskry originality,to vše dělá z Márnice přes svou úvodní povedenou atmosféru jen další průměrné béčko.Ale ty 2* jsou skutečně lepší.P.S.možná jsem staromodní,ale nepatří do horroru krev?P.S.2 Tobe Hooper by měl už nejspíš svou režisérskou židličku raději pověsit na hřebík.(18.4.2008)

• - Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)