Márnice

Scénografie:

Rob Howeth

Kostýmy:

Shawnelle Cherry

Povedený horor z márničního prostředí, kdy jsem se fakt klepala strachy. Docela silně na mně působila ta tísnivá atmosféra místa, rakve a o tom zombie dědkovi se mi zdálo několik nocí. Film jako celek hodnotím dobře, herci sice takový výkon nepodali,ale to na mém názoru nic nemění. Megaplíseň byla ujetá,ale jako nápad dobrý. Na tenhle horor si musí každý udělat vlastní názor sám. Já ho hodnotím dobře ale další třeba dali odpad.(10.6.2018)

• Vyrida

Tak tohle byl teda od Hoopera góól přímo do vinklu. Po zhlédnutí této parodie na horory ( opravdu marně hledám slušné slova ), jsem se utvrdil akorát v tom, že tento pán zkrátka na natočení normalního filmu prostě jednoduše nemá koule a raději by měl zůstat u svých seriálků pro malé dětičky, kde se zakope v závěrečných titulkách mezi své kolegy a tak není pořádně ani jasné kdo to nakonec režíroval. Film je jiná kategorie a tu bych přenechal odborníkům na slovo vzaté, zvlášť co se týče hororové tvorby, na kterou jsem jako fanda více háklivější. Na Mortuary je nejděsivější její samotný název a to opravdu nepřeháním. Všechny lekačky jsou tvořené podle kopiráků, kdy najednou zničeho nic všechno stichne na pár vteřin a ozve se rána, kterou už prostě čekáte a nevyděsí tak ani malé dítě. Směšnější kostýmy jsem dlouho neviděl a přirovnal bych to k situaci, kdy dáte tří letému dítěti do ruky rtěnku ať se zkusí samo namalovat. Jelikož má film věkové hodnocení od 13 let ( ano čtete správně ), tak zapomeňte na nějaké gore scénky ba co do konce na nějakou kapičku krve. Nad hereckým personálem, jako takovým se nemá cenu ani pozastavovat, ale minimálně Alexandra za tu jedinou hvězdičku stojí, ikdyž to je o setinky. Závěr filmu jen pětkrát podtrhne to co jsme viděli... parodii.(13.8.2010)

• Sociopath

Rodinka je mi vrcholne nesympatická. Ten chalan je proste len nejaký trtko, matka je hrozná a dievča prehnane nadchnuté pre čokoľvek. A predavač realitiek Elliot so svojim "drbnutým" chichotom by si zaslúžil guľku medzi oči, tak mi liezol na nervy. Dej je chabý a tie živé mŕtvoly mi pripadajú smiešne. Viem, že to malo vyznieť ako hororová oddychovka, no to si radšej pozriem lepšie natočeného Slimáka. Ako prvé stretnutie s Tobe Hooperom nič moc. Som zvedavý na zvyšok.(7.2.2010)

Už som myslel, že Tobe je v úplných sračkách, teda aj bol no našťastie sa mu z nich podarilo vyhrabať. Mortuary je slušný horor s docela podarenou atmosférou, maximálne debilnými postavami ( otrasná stará vykopávka, koktavý policajt, feťák, celkom pekná baba ) a CGI efektami ktoré sú tak zlé, že som z nich skoro grcal. Čo zamrzí hlavne z toho dôvodu, že masky zombie sú naozaj podarené a doteraz nechápem prečo to museli dokaziť tou príšernou počítačovou krvou.(6.6.2006)

• LEATHERFAC

Vážení přátelé...opět se mi potvrdilo, jak zrádné je nakupovat DVDéčka zatím neviděná, jen proto, že jsou právě slevněna... Ze začátku to vypadá docela dobře - má to slušnou atmosféru a barabizna vypadá taky docela nadějně...Ovšem ve druhé polovině, kdy začíná strašení, se to nechtěně přehoupne v totální parodii. Bohužel, ono je to myšleno takhle vážně. Ten konec mi přišel jako by si parta kamarádů zahrála s latexovýmy maskami na maškarní bál - takhle totálně spackané masky a efekty jsem už dlouho neviděl. Tohle je jednoznačný odpad. Nechápu proč se u nás vydavají takovéto sračkoidní blafy, jeden za druhým, když ty kvalitnější horory na DVD ještě nevyšly? Proč se vydává Márnice "od tvůrce Texas masakru" když ten samotný ještě nevyšel? Proč vycházejí nejnovější díly Hellraisera, když ty první ještě nevyšly? To samé třeba první díly Noční můry v Elm street...atd atd... Dočkáme se někdy?(21.11.2007)

• - Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)