Márnice

Rob Howeth

Kostýmy:

Shawnelle Cherry
  • sedm.1

Přes atmosféricky zajímavou první půlhodinku se přeneseme ke spádnější druhé půlhodince,po které ovšem následuje k našemu nemilému překvapení třetí půlhodinka naprosto braková.Maloměstská poloopuštěná márnice skutečně nabízí sama osobě zajímavé prostředí pro natočení takovéhoto filmu,ovšem autoři zřejmně neměli naprosto žádné finance a navíc ani dobrý nápad a námět.Herci jsou béčkový až běda,triky laciného televizního ražení a naprostá impotence jakéhokoliv nápadu či jiskry originality,to vše dělá z Márnice přes svou úvodní povedenou atmosféru jen další průměrné béčko.Ale ty 2* jsou skutečně lepší.P.S.možná jsem staromodní,ale nepatří do horroru krev?P.S.2 Tobe Hooper by měl už nejspíš svou režisérskou židličku raději pověsit na hřebík.(18.4.2008)

• Bauer

Márnice je v pořadí dalším tupým a ničím nezajímavým hororem. Totalně dementní scénář, přičemž více než polovina vás nudí a nikoliv straší. Herecké výkony, no to je prostě katastrofa, zejména tedy Dan Byrd, který nepředvádí absolutně nic. Přiznávám se, že celkem se mi líbila jakžtakž poslední půl hodinka ve které se aspoň něco málo dělo ale zase se to všechno podělalo příšerným koncem . Ovšem vrcholem všeho jsou masky oživlých mrtvol. Něco tak odbytého jsem ještě neviděl a masky misto toho aby působily děsivě tak spíše působí směšně. 1* a to ještě velmi slabá!!(6.3.2007)

• Ruut

Dvě třetiny filmu Hooper buduje slušnou atmosféru. Divákovy je jasné že je něco v nepořádku, ale netuší co přesně se stane. Sem tam se něco šustne, semtam náznak zla a povídačky o zohavenem bývalem hrobníkovy, který žije v hrobce. Bohužel pak se všechno zvrhne v digitalní orgie, přehlídku sice celkem povedených ale přeplácených masek. Navíc prostory zchátralého domu a hřbitova režiser vymění za papundeklové levné podzemí a dílo zkázy je dokonáno. Původně jsem chtěl dát dvě hvězdičky, ale úplný závěr filmu tomu nasadí korunu. Hooper byl klasik hororového žánru. Slovo byl sem naprosto pasuje. Kdyby aspon Marnici dokončil v tom stylu jak ji začal, tak mohl udělat solidní béčko. Ale toto je fakt zpackaný hnus.(19.6.2006)

• jefff

Těžko říct, jestli to Hooper myslel vážně nebo jestli to byla tak trochu parodie. Byli chvíle kdy mě film docela vtáhl do děje a nehnutě jsem pozoroval vývoj příběhu. Bohužel poměrně slušně rozjetou atmosféru zbabral nepovedený konec. Posledních deset minut bych mohl nominovat na nejvíc stupidní desetiminutovku ve filmu roku. Škoda. Hooper na celé čáře zklamal. Celek působí jako debut nějakého amatérského režiséra, který sice má talent, ale stále kopíruje své vzory a technicky nedosahuje stále ještě vysoké úrovně. Je s podivem, že to o kom tu mluvím je slavný hororový režisér Tobe Hooper, ten jenž zplodil Poltergeist či Texaský masakr. Hooper mě zklamal již jednou v případě Děsu v prádelně, což bylo sice o chlup lepší, ale ani tak se žádný zázrak nekonal. No, snad do třetice zklamání nepřijde a natočí ještě na stará kolena nějakou pecku. Doufám a přeji mu to.(1.6.2009)

• Pitryx

Zpočátku nic moc, podivné osůbky, dosti tlachání, ale pak se rozjíždí děj, hluchá místa se vytrácejí a nakonec jde o klasickou zombiádu se vším všudy. Efekty sice nic moc, ale některé se povedly. Taktéž je tomu i s maskami. Autoři nepřinesli nic nového, ani netradičního, snad jen mimo závěr filmu. Scéna kamarádčoftu holčičky s Bobym ve filmu být nemusela. Celkové resumé, v podstatě jde o průměrný snímek. Film + dat. posouzení 12082008 8410/8938(23.11.2010)

• - Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)