Giuseppe w Warszawie

Giuseppe in Warsaw

Komedie / Válečný

Polsko, 1964, 99 min

Komedie z období okupované Varšavy, kam se omylem dostane italský voják Giuseppe, jedoucí na dovolenou. Působí nedoroztumění a zmatky, hraje ho Antonio Cifariello.(18.9.2006)

LFŠ 2009. Nejen fakt, že se jedná o polskou komedii z roku '64 mi dovolil zvednout hodnocení na *****. Giuseppe ve Varšavě je skvělá bláznivá komedie, tříjazyčná, s chytlavou hudbou, plná absurdních situací a geniálních hlášek i herectví a neprávem zapomínaná či dokonce nedoceněná. S oblibou jí řadím ke svým oblíbeným francouzským komediím a všem doporučuji.(29.7.2009)

Perfektní polská komedie, která svůj humor čerpá především z trojjazyčného provedení (polština, němčina, italština). Herci jsou mistři humoru, perfektní je i Zbigniew Cybulski (který dokázal, že je stejně dobrý komediant, jako i dramatik). Samotné téma zbloudivšího Itala do polské metropole, za časů zmítané válečným povstáním, nabízí prostor pro početná nedorozumění, směšné situace na tragickém pozadí. Vřele doporučuji.(4.9.2013)