Filmová parodie na historické válečné filmy: v r. 1808, za francouzské okupace Španělska, je pověřen plukovník Gerard – podle mínění nadřízených ambiciózní hlupák a tudíž nejpovolanější osoba – aby dopravil na hrad Moralesů „tajnou“ depeši, která má padnout do rukou nepříteli a dezinformovat jej. Gerard ovšem ve své vojácké důkladnosti překoná veškeré nástrahy, depeši ubrání a málem tak zhatí dalekosáhlé vojenské plány. (Česká televize)

da.rk

Nevím jestli si to na komedii jen hraje nebo to myslí opravdu vážně, ale mě to přišlo neuvěřitelně trapné. Navíc hlavní hrdina i Napoleon se chovají jako naprostí idioti a krásná Claudia C. to nezachrání. ()

Sympy

Taková kravinka kde si dělají blázny z císaře a husarské odvahy. Krásné tu jsou však kostýmy,ale linka dobrodružství je takřka průměrná né však pod. ()

Korsak

Napoprvé se mi to moc nelíbilo, domýšlivý Gerard mne vyloženě iritoval. Podruhé (viděno asi po dvou letech) jsem tomu zvláštnímu humoru přišel na chuť; navíc mi přišlo, že ten Gerard není úplný idiot. Hádám, že až to uvidím příště, budu se u Gerardových dobrodružství dobře bavit. ()