Reklama

Reklama

Zrozen k boji

  • Česko Zrozeni k boji (více)
Trailer

Nový film od režiséra "ONG BAK". - Diew je nasazený policejní agent a v jeho oboru se mu jen málokdo dokáže vyrovnat. Když jeho přítel a učitel přijde při jednom přepadení o život, cítí, že potřebuje trochu oddechu. Rozhodne se, že odcestuje se svou sestrou Nui na venkov.Dívka je mistryní v teak wondu a vezme s sebou i několik svých spoluhráčů. Vše vypadá ideálně k příjemnému odpočinku a sportování až do chvíle, kdy se tu objeví nemilosrdný drogový baron, vezme celou skupinu do rukojmí a rajská krajina se rázem promění v peklo. Zanedlouho vyjdou najevo hrozivé plány zločinců. Hrstka sportovců se pod vedením Diewa rozhodne, že se postaví na odpor ničivým útočníkům a pomocí svých zvláštních schopností nad nimi zvítězí.. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Šílený maso. Scénář vypadá jako by byl napsaný jakou dvoustránková povídka, jejíž zbylích 150 stran zaplní jen a jen střelba a souboje. Hlavní hrdina mi na první pohled připomněl Tonyho Jaa a svými kousky ho skoro napodobil. Úvodní honička, kdy z náklaďáků padají thajci pod, mezi a vedle kola z výšky na tvrdé jsou opravdu hezké na pohled(jak uvidíte na konci filmy, vše nejdřív zkusili na měkké a pak se šlo natvrdo:)). Malá skupinka lidí je ve vesnici přepadena společně s tamními obyvateli skupinou komunistů s červenými šátky a na mladém "skokanovi" je, aby se o všechny postaral. Stejně jako v Ong Bak se tu dočkáváme použití např. 2-3 kamer na jednu akrobatickou šílenost. Tyto sekvence z každé kamery jsou ukázány hned po sobě a po nich hrdina dále pokračuje. Kdo má rád akční filmy a nechce se mu myslet Born to fight přivítá, i když v něm nehraje žádná hvězda velikosti Tonyho Jaa. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Po ONG BAK je tohle velké zklamání. Kaskadérské kousky jdou až na dřeň, je tu 32 minut dlouhá akční sekvence, ale jinak musí dívák hodně vytrpět. Uznávám, že silné nacionální momenty jsou vtipné: sprint pro záchranu padající Thajské vlajky, mince uvázaná na čelo podporující bojovnost a boží scéna, kdy v 8 ráno zahraje v rádiu Thajská hymna a 30 atletů to nabudí k boji proti teroristům. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to perfektný thajský akčný film. Má jednoduchý ale aj tak skvelý príbeh o policajtovi, ktorý spolu so skupinou rôznych športovcov príde na charitatívnu akciu do jednej dedinky, ktorú ale napadne a obsadí skupina povstalcov, ktorí všetkých vezmú ako rukojemníkov. Je aj príjemne spracovaný a tak baví aj bez akcie. Akcie je tu množstvo a som s ńou maximálne spokojný. Akčné scény sú veľmi rozmanité, sú tu rôzne typy súbojov, prestrelky alebo akcia s dopravnými prostriedkami. Celkovo je akcia dosť drsná, súboje sú samozrejme plné reálnych úderov ako tu už je v modernej akčnej tvorbe zvykom, prestrelky sú krvavé a často točené na jeden záber, čo z nich robí ešte väčší zážitok. A je tu aj množstvo perfektných kaskadérskych kúskov, ktoré sú snád´ na najvyššej možnej úrovni. Hlavne zrážky na motorke alebo úvod s kamiónmi nemajú chybu. Akcia tu nie je dávkovaná tak ako vo väčšine podobných filmoch, na tú hlavnú si treba nejaký čas počkať, ale ked´ sa už hlavný hrdina spolu so športovcami rozhodne povstalcom postaviť, tak sa začne dlhotrvajúce akčné peklo, ktoré sa už dá snád´ sledovať len so zatajeným dychom. Policajt zneškodńuje protivníkov thajským boxom alebo vo výborných prestrelkách, dvaja atléti zasa v boji využívajú svoje perfektné schopnosti, futbalista, ktorý do protivníkov okrem lôpt kope aj hrniec s horúcou vodou, ovocie alebo aj granát a to často z tých najnemožnejších pozícií alebo dokonca aj jednonohý bojovník kopajúci do protivníkov opierajúc sa o barlu. Samozrejme viackrát je tu akcia len čisto na efekt, bojovník by mohol protivníka zneškodniť aj omnoho jednoduchšie, ale miesto toho použije omnoho náročnejšie metódy, ale pre mńa to určite záporom nie je. Často je v komentároch kritizované množstvo pátosu a je pravda, že takú jeho extrémnu dávku som asi ešte nevidel, ale mne to neprekáža a dokonca sa mi to aj páči. Tento film je nutnosťou pre fanúšikov kvalitných akčných filmov, ktorým nestačí len neprehľadne natočená jednoduchá akcia od amatérov. Už sa nestane takým kultom ako Ong-Bak alebo Tom yum goong, ale daleko od nich nemá. Zaujal ma podobne ako Chocolate a viac ako Ong-Bak 2. 86% ()

zputnik 

všechny recenze uživatele

Od děje jsem nečekal žádné zázraky, ale zas až tak málo taky ne. Prosťoučký děj KERD MA LUI bohužel až nemile překvapuje svou extrémní prostotou a naivitou. Není to však pro mě jediný zádrhel tohoto filmu. Když pominu herecké výkony, pak jsem byl totálně odvařený (v negativním smyslu slova) z předloženého patosu? Páni, v pár chvílích by se dal krájet a i Mr. Bay by se zde mohl lecčemus přiučit. Výše uvedené žel nezachrání vynikající gymnastické/atletické a bojové výkony jednotlivých protagonistů. Na film mi to připadá prostě sakra málo. Shrnuto a podtrženo: Možná jsem příliš náročný, ale dobrý film nedělají jen skvělé kaskadérské výkony. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Velký zklamání, podle zdejších komentářů jsem usoudil, že by to mohlo být něco jako ong bak, ale šeredně jsem se zmýlil. Ze začátku jsou pěkný kasakaderský kousky, to bez debat, hned sem sice věděl, co se stane, ale to nevadí, stále to bylo ještě dobrý, jenže jak se film přesune do vesnice, tak začíná neskutečně ultra naivní příběh se stupidní zápletkou a s průměrnými akčními scénami. A to se moc nevylepší ani v závěrečný půlhodince, kdy je taková mega bitka každej s každým, sice většina soubojů je docela pěkně udělaná, hlavně po tý kaskadérský stránce, kdy jde hlavně o to aby se po úderu protivník co nejbrutálnějc omlátil o všechno možný, na to je asi film zaměřenej nejvíc a taky jak je vidět v závěrečných titulcích, tak to moc kaskadérů ve zdraví nepřežilo a ani se moc nedivim, ale trošku mi chyběly nějaký pořádný asijský kombo nebo pořádnej souboj, všechnbo trvalo tak 5 vteřin a bylo to většiniou zakončený efektním kopem, ale nic převratných, ty opravdu nejpovedenější údery byly zopakovány a zpomaleny, ale moc jim to nepomohlo a hlavní hrdina nebyl moc dobrej, sice pěkny akrobatický kopy, ale jinak chabej a pěknej chudáček, kterej u všch kopů sice šíleně řval, ale spíš to znělo jako pípání, ostátní zase bojujou jak uměj, ale jelikož to jsou sportovci, tak se dočkáme cvičení jakoby na bradlech a zkopávání tim protivníků nebo jak fotbalista má s sebou 20 micu a kosi tam s nima jednoho zmetka za druhym nebo jak mala holka nakope nejakyho drtice, ale to nejhorsi je, kdyz jednonohej vesnicak skvelym kopem s pomoci berle zkopne nejakyho tvrdaka, to uz bylo fakt moc. A aby to bylo všechno pěkně dokončený, tak ani herecký výkony nic moc. Malinko to ještě poztvedne pár docela povednejch brutálních záběrů, ale to je tak vše. Pro mě fakt zklamání ()

Reklama

Reklama