Reklama

Reklama

Naked Attraction

(TV pořad)
Soutěžní / Reality-TV / Romantický
Velká Británie, 2016, 35x60 min

Režie:

Ollie Bartlett

Účinkují:

Anna Richardson (moderátor)

Obsahy(1)

Britská seznamovací televizní show, ve které má každý účastník před sebou šest barevných boxů, v nichž se ukrývá nahá osoba dle preferencí účastníka, která se mu postupně odhaluje. Na základě přitažlivosti je účastník nucen vybrat si jednoho „vítěze“, se kterým půjde na rande. (DiableBlanc)

Recenze (30)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Formát televizní seznamky miluju v jakékoli podobě, takže když se ke mně dostala informace, že Óčko začne vysílat tenhle bizar, byl jsem na to hodně zvědavý. Nyní, po zhlédnutí dvou epizod, mi přijde, že to v podstatě za vidění nestojí... některé lidi prostě nahé vidět nemusím... navíc mi tam vadí dost věcí. Přijde mi třeba směšné, jak se tam snaží vyvolávat jakési dramatické napětí, kdo bude vyloučený a s kým se půjde nakonec na rande - když tenhle princip výběru člověk viděl už asi tak milionkrát předtím v jiných formátech, přijde mu to jako ta nejmíň dramatická věc na světě - osobně mi je prostě u prdele, s kým nakonec ty lidi půjdou na rande (kdo bude Masterchef, Superstar...). Potom mě irituje, jak ten pořad prokládají těmi rádoby vědeckými vsuvkami à la vědecký bulvár v lifestylových magazínech a jak se to celé snaží tvářit, že jde o něco víc než jen o honění sledovanosti (zdravím e-kondomy.cz, sponzora pořadu). Přitom erotické seznamky, kde se lidi ukazují nazí, tady existují asi tak milion let, takže jediné novum toho pořadu je asi v tom, že tu nahatu zatáhlo i do televize, čímž asi padlo další tabu. (Co přijde příště? Seznamka, v níž se adept na seznámení vyspí se skupinou lidí, aby se rozhodl, koho si vybere?). Svým způsobem se stále nemůžu zbavit fascinace z toho, jak moc pokleslý ten pořad vlastně je, což by z něj teoreticky mohlo dělat ideálního kandidáta na guilty pleasure - a současně - jako už tolikrát předtím - nechápu, kde se najdou lidi, kteří do toho dobrovolně jdou a ještě melou něco o tom, jak jim to zvedlo sebevědomí, ukázat se nahatý v televizi. Možná vlastně v tom mě ten pořad irituje nejvíc - že staví tělesný vzhled na první místo a ještě to obhajuje pseudovědeckými plky, takže by se mohlo zdát, že osobnost potenciálního partnera je zcela nedůležitá, protože biologie mluví jasně, chápeš. Což je naprostá debilita a strašný zjednodušení a v tomto ohledu mi ty závěrečný dokonalý rande a ohlédnutí se za "novým párem" po pár týdnech přijdou až moc růžový a klasicky televizně vylhaný a fejkový - to, že by pár seznámený "za svlečena" měl větší šanci na stabilní vztah, než lidi seznámení klasicky v oblečení, snad nikdo soudný nemůže brát vážně, protože se vlastně jedná o "běžné" rande naslepo se standardní 50 % šancí na úspěch, jen s tím rozdílem, že se ty dva už viděli nahatý, takže je otázka, o kolik ta znalost cizího těla může navýšit šanci, že si ti dva budou rozumět i při verbální komunikaci, jestliže o sobě jinak předem nic nevědí (mohlo by být zajímavé na to udělat vědeckou studii, kde by se zkoumala životnost párů vzniklých například z erotických seznamek či seznámených na nudistických plážích, a párů vzniklých" standardně", pokud už tedy něco takového náhodou někdo nerealizoval - nevím, nezjišťoval jsem). ()

castor 

všechny recenze uživatele

Možná se na základě toho někdo podívá upřímněji do zrcadla, možná to někomu poslouží jako milostná předehra, možná to někdo hned přepne, každopádně jde o solidní bizár. Muž či žena si vybírají své potenciální partnery a partnerky pouze na základě zcela odhaleného těla. Zadek, ochlupení, stydké pysky, předkožka. Prostě všechno. Britského formátu z roku 2016 se chytlo hned několik dalších zemí, za sebe (když přejdu všechny ty řeči o pozvednutí sebevědomí) vnímám jedno velké pozitivum: zejména mladí lidé, kteří mají v hlavách sténající pornoherečky, reálně vidí, jak vypadají přirozená lidská těla. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Hvězdy tomuto výstřednímu počinu zodpovědně udělit nelze, neboť se jedná o takový úlet, že jsem zatím ve fázi, kdy během sledování střídám afektované záchvaty smíchu s němým údivem, během něhož přestávám dýchat... Ale po několika dílech se pomalu dostávám do rozpoložení, kdy přes počáteční šok tuším, že se možná nejedná o nevkusný exhibicionismus, ani o snahu šokovat (což se nabízelo jako prvoplánový záměr), nýbrž o naprosto běžnou debatu o nahých tělech, o lidské přirozenosti a o tom, co se komu líbí a co ne. Nestandardní seznamku, kdy si jednotlivec vybírá ze šesti nahých soutěžících, kterým je postupně odkrýváno tělo ze směru od chodidel, kdy zakostičkováno není nic a kamera najíždí detailně na vše, co na těle mají, pokládám za výborný nápad. Formát pořadu je takový superstarovský, ale to je jedno. Tři za odvahu a za to, že se u relace skvěle bavím. ()

Lukrecie 

všechny recenze uživatele

Je to divný, slizký, budí to rozpaky..... Jako housky na krámě.... na druhou stranu zajímavé a po prvotní fázi šoku mě to začalo bavit! BTW chemie není pouze o fyzickém vzhledu! Bylo to jasně vidět u některých párů. Vypadali spolu krásně, ale bylo naprosto zřejmé, že to nefunguje. Přidání těch komentů k vysílání dobrý nápad. 😉👍 ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Je to totální zvrhlost a bizár? Zcela určitě... Na druhou stranu musím říct, že tohle je přesně pořad, který dokonale naplňuje podstatu pojmu "reality-show". Ujetý koncept, tradičně hloupí lidé a samozřejmě také prvoplánová a debilní zábava. Jenže pořád je to tak šílené, že to vlastně funguje. Tři hvězdy tak dávám zejména proto, že reality-show jsou kategorií samy pro sebe, a tak se na ně taky musí pohlížet. Jo, kdybych to chtěl srovnávat s průměrným filmem, tak se blížím k odpadu, ale v rámci žánru umí Naked attraction diváka svým konceptem vyděsit a přemýšlet nad tím, jak je tohle sakra možné. Je otázkou, jestli někdo takové pořady chce, ale funguje to zhruba tak, jak by vlastně mělo. O čemž si naprostá většina českým rychlokvašek může nechat jenom zdát. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama