Reklama

Reklama

80 metrov pod vrcholom

  • USA 80 Metres Below the Summit
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Kančendžonga. Jedna z nejtěžších himalájských osmitisícovek. Není to jen výška, která brání horu, ale i počasí, strmost všech jejích stěn, chráněných před odvážlivci obrovskými lavinami a ledovými bariérami. Film 80 metrů pod vrcholem vás zavede na dobrodružnou cestu horolezců na třetí nejvyšší horu světa a otevře Vám cestu do Himalájí. Možná ve vás probudí obdiv k dílu přírody i k lidem a pochopíte, proč mají hory tak rádi. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Ako spomenula Nunka, v 1997 ešte nebol Paľo takým zručným filmárom a ani po technickej stránke 80 metrov nepatrí k tým naj Barabášovkám (hoci laťka je samozrejme stále nesmierne vysoko). Tá samotná príroda, ľudia a všetko okolo toho je ako vždy fascinujúce a preto je aj tento dokument (ako to u Barabáša býva vždy) zážitkom a možnosťou sa aspoň na chvíľu preniesť niekam inak. ()

ethos 

všechny recenze uživatele

Zase skvely dokument od Barabasa. Nie som moc outdoorovi typ, ale tieto expedicie ma uplne fascinuju. Trosku mi na tom to filme vadilo, ze kamera nemohla byt vsade vzhladom na podmienky, ale tak to sa urcite neda vycitat tvorcom, ale mozno prave preto sa mi pururambo a 118 dni zajati ladu pacili o nieco viac, ale len o nieco. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument má klasickou strukturu těchto výstupů. 16 tisíc dolarů za výstup bude asi po 23 letech již více. Nevěděl jsem, že 8 tisícových vrcholů Kančendžongy je několik a horní třetina je často bičována silnými větry s blízkého oceánu a sněhovými bouřemi. Mě by tohle vůbec nelákalo. Pobavila mě hláška horolezců "Zítra to není žádné vážné lezení, takový zimně- Tatranský kurs. Pěkné mapky výstupu a výhledy. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Tento film mě trošinku zklamal. Těšil jsem se na něj nejvíce. Díky reputaci, kterou si u mě Barbáš vybudoval jsem čekal mnoho záběrů těžkého lezení a záběrů z pod vrcholu. Ty mi zde trošku chybí. Naopak je zde spousta záběrů himalájí, které opravdu stojí za to. Chybí mi jen troška nasazení. Komu se tento film líbil, bych spíše doporučil České himálájské dobrodružství. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Pěkná příroda, to se tomu nedá upřít. Dokument je dělanej formou "Vemu bandu kámošů a pojedeme zdolat nějakej vrchol", takže v tomto duchu se to celé nese. Nejvíce záběrů je ze všech těch základních a dalších táborů a jak tam je proměnlivý počasí a tak. Ale samotné lezení tam moc není. Ale vůbec to nevadí. Je to zajímavý a škoda, že jim to nevyšlo. ()

Reklama

Reklama