Dílem známého francouzského spisovatele a dramatika Jeana Geneta se nechal režisér Todd Haynes inspirovat v celovečerním filmu Jed, který natočil v roce 1990. Vypráví tři nezávislé příběhy tří lidí, kteří se nějakým způsobem vydělují ze společnosti. První je o sedmiletém chlapci, který zastřelí svého otce, v dalším se lékař stane obětí vlastního vědeckého výzkumu lepry, závěrečný zachycuje homosexuální vztah dvou vězňů, z nichž jeden se dopustil několika nezvykle násilných činů. Příběhy nejsou řazeny za sebe, ale jejich delší či kratší segmenty postupně skládány tak, aby vytvářely tři samostatné linie. Experimentálně laděný snímek je nesporně určen divákům, které nezaskočí poněkud složitá dějová struktura, stejně jako užívání některých vypjatých prvků hororu, násilí a erotiky. Film získal v roce 1991 Velkou cenu poroty na festivalu Sundance. (oficiální text distributora)

walecz

Lahůdka pro náročnější prdýl...ehm..jazýčky. Popisek Drama - horor - scifi možná i docela sedí. Pokud mají filmy vzbuzovat emoce a estetické zážitky tak tento jistě účelu dosáhl. Ale není to veselé pokoukání. ()

Heroin17 odpad!

Ještě že už Genet zemřel, protože při pohledu na toto volné zpracování jeho tvorby by jistě proklel lidské plemeno a režíséra této slátaniny zavraždil brutálním způsobem. Toto je sračka non-plus-ultra. Artová kokotina, mrdka, hnus! Bože- nechť Haynes chcípne jako pes za tuhle sračku! Je to hnusnější než Calista Flockhart při anorektické souloži s Harissonem Fordem u které jim asistuje Clooneyho ochočené prase. Odporenější než hlava mořského ďasa, kterou mnozí rybáři raději odřezávají přrd prodejem této ryby- a tak by mel dopadnout i Haynes!!!! ()

TerP

,,Dostal jsem tě a dostanu tě zas!'' Hmmm, tak tohle bylo velice zvláštní. Ne jen že to má unavená hlava nějak nepobírala, ale hlavně se to dělo celé v nějaké divné atmosféře. I když jsem nad stěkajícím hnisem povědomě krčila obličej a zakrývala si oči, zamyšlení se nad tím, kde může být syn, který zabil svého otce, mě z toho zase dostalo... U mě to má rozdílné hodnocení. V pár chvílích bych to hodila do odpadu, ovšem ale v pár chvílích bych tomu dala hvězdiček hodně... Tři jsou dostatečně mnoho. ()

Muso

Divný, naozaj divný film. Už len kvoli tomu, že sledujeme tri príbehy súčasne, tým štýlom, že z každého uvidíte jednu-dve scény a potom hneď strih na príbeh ďalší. Čo na mňa pôsobilo docela chaoticky a musel som si po dopozeraní pustiť začiatok ešte raz. Je jasné, že všetky tri príbehy spojuje určitá forma bolesti a utrpenia hlavných postáv, ale to je asi aj zároveň ten kameň úrazu, pretože je to tá jediná spájajúca vec. Pritom sú všetky príbehy diametrálne odlišné a každý je vyrozprávaný iným štýlom, má inú formu, zachycuje rôzny časový úsek života postáv..proste fakt trochu menej chaosu a mohol to byť docela zaujímavý snímok (apropo v popise je uvedené že sa jedná taktiež o horor, čo je rozhodne dosť veľká kravina..). ()

Sonick

Obě hvězdičky za úžasně vytvořený dokument o klukovi co zabil otce. Potom už jen doporučení: na další dvě dějové linie odcházejte někam daleko! ()

Dupac

Prázdná manýra, kde se úchylná estetika, odkoukaná od raného Lynche, mísí s obsesivní queer čumendou. ()