O skřítku Racochejlovi

• Slovensko O škriatkovi Racochejlovi
Animovaný / Rodinný
Česko, (1997–2015), 5 h 41 min (Minutáž: 7–10 min)

Série(3) / Epizody(39)

Dvacetišestidílný pohádkový seriál podle knihy Emila Šalouna pokračuje. Příběhy lesního skřítka Racochejla vypráví opět Jiřina Bohdalová a Racochejl se tentokrát potká s větrnou panenkou, naučí se létat, čarovat, málem přijde o postel, sežene střevíce do tance, vykurýruje basu a otevře jaro. (Česká televize)

Firebug

I v době kdy jsem večerníčky sjížděl pravidelně, jsem tohoto skřeta nesnášel natolik, že jsem mu neobětoval ani těch 8 minut a šel radši rovnou spát.... ()

PetkaW.

Nejde sice o dílo stejného režiséra, ale stejně se neubráním srovnání - za mě je Racochejl o podstatný kus horší než Křemílek a Vochomůrka, nebo Rákosníček. Ale i tak jde o pěkný večerníček, který jsem měla jako malá ráda. Hlas Bohdalové zkrátka jakoukoli pohádku povýší o stupínek nahoru. ()

Vejrrr

U tohoto večerníčku jsem se nikdy nenudil. Je to pohádka, která neurazí ani dospělé. Navíc skvěly dabing paní Bohdalové ()

Darren98

Obdobné večerníčky namluvené Jiřinou Bohdalovou mi v dětství splývaly do srovnatelné zábavy před spaním, kterou rozlišovali pouze různorodí protagonisté. Mezi nimi se mi odjakživa námětem, vzhledem a charakterem líbil s náskokem nejvíce právě Racochejl (i jméno samotné), proto mu dám vždy přednost i vyšší hodnocení tady. ()

Marecko

Odpad tomu dát nemůžu, protože to namluvila večerníčková bohyně Jiřina Bohdalová, tak to něco do sebe mělo, ale jinak je to blbost. ()

Stejšn

Není to nic jiného než Pařezová chaloupka s jinou hlavní postavou. Jinak je to v podstatě totožné, typický rip-off. Výtvarný styl Zdeňka Smetany je tu sprostě vykradený a navíc v titulcích každého dílu otravuje reklama na jogurty. ()

ostravak30

Seriál O skřítku Racochejlovi je výtvarně ve shodě s Pohádky z mechu a kapradí či Rákosníčkem. Akorát že...co dvakrát fungovalo potřetí už je jen opakovanou písničkou. Jiřina Bohdalová stále výborná, ale podobné prostředí, příběhy a vlastně i postavička už zkrátka netáhnou. Navíc tři předchozí hrdinové byli prostě lepší. Racochejl mě nějak minul, v té době jsem se už asi moc na Večerníčky nedíval. První dvě série jsou pak ještě pohádkové, třetí se ale snažila o moderní příběhy a to už seriál zabíjí totálně. ()

Petr59

Jeden z nejlepších večerníčků, které jsem viděl. Hodně se mi líbí postavy,příběhy i dabing Jiřiny Bohdalové. Jako malý, jsem se na tento večerníček moc rád díval. Rozhodně je snad nejlepší, z těch nejnovějších (polistopadových), večerníčků. ()

MP17

Marné vzývání dávné klasiky. Takový pokus o hybrida dvou trpaslíků K & V a Rákosníčka. Moc se to nepovedlo, postrádá to ten potřebný šmrnc, ani Bohdalka už není v top formě. Hudba Karla Vágnera se k seriálu navíc vůbec nehodí, jak kdybych slyšel podkres k davovým scénám z trilogie Slunce, seno. ()

AnniqueCh

I když mně tyhle večerníčky kreslené jedním z našich nejznámnějších a nejoblíbenějších kreslířů panem Zděňkem Smetanou moc nebavili protože dějově pro mně nebyli zajímavé třeba tak jako Hurvínek, tak ale musím uznat i přesto že už tolik na pohádky nekoukám a večerníčky už také skoro vůbec ne jen občas a jen nanejvýš 1 sérii když to srovnám se současnými že i tyhle večerníčky co jsem třeba já moc nemusela jsou krásnější. A at se vám to líbí nebo ne ale paní Bohdalová je paní herečka a dabérka především protože obětovat svůj hlas pro děti na celém světě a i pro vás co si jí nadáváte Bohdalka to by každý neudělal právem se o ní mluví jako o národním Českém pokladu, nejlepší z nejlepších z dob minulých kteří nám předávali kulturu vymírají a až tady nebude ani jeden z nich tak si možná až pak uvědomíte jak jste byli hloupí a pohrdali nad něčím co si to nezasloužilo. ()