Ostrov samoty

• USA The Ballad of Jack and Rose (více)

Jack (Daniel Day-Lewis) žije se svou šestnáctiletou dcerou Rose (Camilla Belle) na opuštěném ostrově. Snaží se ji uchránit před nástrahami okolního světa, ale s jejím dospíváním se to stává nemožné. Poté co Jack pozve svou přítelkyni Kathleen (Catherine Keener) a její syny, aby s nimi žili, Rose se cítí zrazena a začne vyvádět. Situace se vymyká kontrole a Jack je přinucen jednat… (oficiální text distributora)

Michelle75

Já se teda nenudila, ale je to asi tím,že si už za ty roky umím najít i v nedívatelném filmu to,co může zaujmout, tedy když se mi zrovna chce.:) A tady se mi chtělo....hlavně když do "ostrova samoty otce a dcery" začínají nastupovat jiné postavy a vztahy, které měli nějaké vazby se začínají jaksi bortit. Někdy je těch emocí až příliš a zybtečně a někdy zase nejsou žádné a věci se dějí...tak trošku úlet. ()

E lan

Zvláštní dram jen co je pravda. Lewise jsem viděl po dlouhé době, Belle hraje tak nějak divně a scénář se tak nějak plácá od nikud nikam. V polovině filmu to vypadá, že se příběh rozjíždí, ale následují zase dost špatné a nudné pasáže. Není o co stát. ()

Chamyl

Film, který si hraje na něco, co rozhodně není. Možná, že tím být mohl, ale to by nesměl být studený jak psí čumák. Za bezmála dvě hodiny se mi ani přes veškerou snahu nepodařilo vybudovat si k nějaké postavě jakýkoliv vztah, snad s výjimkou odporu k bohémskému bratrovi. Závěrečné procitnutí hlavního hrdiny filmu rozhodně pomohlo, ale na celkovém výsledku se příliš neprojevilo. Nemastný-neslaný pokus o sondu do života jednoho ex-hipíka a jeho dcery rámovaný panoptikem dalších více či méně bizarních postav, kterému ovšem nelze příliš věřit. ()

kubilov

Výskyt Daniela Day-Lewise v podobných neambiciózních a nedotažených filmech (naštěstí jich bylo jen opravdu pár) by se dal přirovnat například k Haleyově kometě, která se také ukáže jen jednou za hodně dlouhou dobu, přičemž to vždy stojí za to, ovšem kromě toho případu, když je obloha zatažená. Ostrov samoty je nebe s neprostupnou clonou mraků, která Day-Lewisovu záři až příliš tlumí, ale tak manželčiny režisérské "schopnosti" svou přítomností a svým nesmírným talentem zviditelnil, takže už snad bude mít doma klid. Avšak nápad s problémovým odloučením dvoučlenné rodiny, která zbyla po nepříliš vydařeném ultralevicovém sociálním experimentu, vůbec nebyl špatný. Jen ten Elektřin komplex a některé další scény už byly trochu přehnané. ()

ariari

Možno že to treba vidieť až v roku 2014 a ďalej.Takto vám film príde ako pôsobivá príbehová romanca s retro námetom mierne strelenej Rusalky. Veľké osvieženie po x šablónovitých scenároch rokov 2008 -2014 , navyše obaja herci sú svojskí a naozaj pekní. Film potešil a zaslúži si dostať sa nad hranicu 70%, tak všetci úprimní prihadzujte. ()

yansyc

Jack je stárnoucí hippie, který své radikální ideály přenáší i na svou rodinu, třináctiletou dceru Rose. Ostrov samoty měl potenciál dobrého filmu, byl však zpackán zejména špatným scénářem a chatrnou režií. Způsob vyprávění a plynutí děje je nudné. Nezachránili to ani herecké výkony D.D-L, na kterém snímek stojí především. Z dialogů nejsou cítit emoce, atmosféra chybí, chování většiny postav bylo zvláštní, někdy až nesmyslné. Nicméně námět filmu je zajímavý a tématicky mně blízký. Jeho realizace se ale moc nepovedla. ()

Pythonator

Smutná labutí píseň éry hippies aneb 10 let poté. Film zobrazuje pesimisticky snahu o napravení světa skrze návrat k přírodě, která nemá žádnou šanci v souboji s neúprosným kapitalistickým drancováním krajiny pod záštitou hesla "Člověk a jeho pohodlí jsou na prvním místě" aneb "Když to sype, tak proč si neničit půdu pod vlastníma nohama." Postava Day-Lewise se mi strašně líbí až na ten úlet s polibkem dcery, který mě ve filmu sral. Vztah otce a dcery byl už od začátku filmu řekl bych mírně nezdravý, ale toleroval jsem to, protože žili spolu sami dva a byli jen pro sebe a bla bla bla... Ten polibek byl ovšem až příliš. Jinak natočené dost precizně a příjemně pro ekologického diváka. ()

mfanta

70% - Z tohoto filmu mam rozporuplne pocity. Je to skvele zahrane, ma to myslenku a nemuzu rozhodne souhlasit s kometari, ktere tvrdi, ze je to nuda. Day-Lewis ma nesporne charisma a skvele hraje. Ale kdybych mel ted rict, co se vlastne film snazil sdelit nebo co jsem si z neho odnesl, tak bych asi jen rozpacite preslapoval. Coz nutne neni spatne a nutne to neni vina filmu. Ale je to tak. Mozna vadilo i to, ze jsem kousek filmu bohuzel minul. ()

peproch

Jack žije se svou 16 let dcerou na ostrově, kde se dřív snažil založil komunitu svobodných a nezávislých. Jen dcera mu zůstala a žijí v relativní izolaci ale Jackova nemoc a potřeba ženy jej vede k tomu, že přivede svou přítelkyni Kathleen s jejími dvěma syny na ostrov. Rose reaguje rozčileně, ale i rafinovaně. Pořád se ptáte, na čem je vlastně její vztah s otcem, který zřejmě potřebuje odolávat incestnímu ataku, založen. Scénář to vyřeší vyštváním Kathleen a Jackovou smrtí ()