Komedie pro malé i velké o zázraku, který se stane při hodině chemie... Většina dětí nedokáže pochopit, proč velcí vzpomínají s nostalgií na dobu svého mládí. Malí naopak touží po dospělosti, neboť je pro ně obdobím, kdy si budou moci dělat, co se jim zlíbí a nikoho nebudou nuceni poslouchat. Přesně tohle si myslí kamarádi Hejbal a Kašlík, ale když jim unikátní chemický pokus umožní náhle dospět, nic nevypadá tak jednoduše, jak se zprvu zdálo… Žáky si zahráli O. Havelka a M. Vladyka, jejich rodiče H. Maciuchová, J. Abrhám, J. Molavcová a K. Heřmánek. (Česká televize)

charles3

Vzhledem k době vzniku a formátu (TV inscenace určená především dětem) nadprůměr, u mě 75 %. Při soudobém shlédnutí (viz repríza na ČT3 před několika dny) navíc vznikají zajímavé asociace, např. s vědomostmi dětí při zavřených školách nebo s dokumentem V síti (Kašíkova spolužačka odmítá jeho nabídku k sňatku slovy "Vždyť je mi dvanáct!") :-) ()

Hombre8

Jedna z nejnadhodnocenějších "komedií". Nechápu. Mizerný, blbostmi neskutečně natahovaný scénář, režijní vedení pitvorně hrajících herců jak u představení pro jedličkárnu. Ostatně co čekat u pohádkářky. Snad jen ten Nárožný tu má určitý komediální potencionál. Ostatně jako vždy v tomto svém hereckém období. ()

vinducha

Životní role přerostlých školáků pánů Vladyky a Havelky , viděl jsem to teď nedávno po letech  a jak říká moje sousedka , "málem jsem se počůral smíchy"... ()

xentrixx

Smál jsem se u toho kdysi jako školák, vrstevník Kašíka i Hejbala (před proměnou) a směju se tomu i dnes po bezmála 40 letech. V dnešní mediální záplavě stupidity, demence, progresivistických hovadin a propagace násilností je to neskutečně příjemný balzám na duši. ()

JohnnyV

Velmi zdařilá komedie, která působí i po tolika letech stále svěže a velmi vtipně. "Čáp přece nosí jenom holky, kluky nosí vrtulník". ()

Rumplcimprca

Už chápu citát: ,,to je blbý, to se bude lít´´ - vzhledem k nesmyslnému nahodnocecí. Je to samozřejmě totální hovadina. Stopáž je přepálená minimálně o půl hodiny. Díky, už vícekrát ne! ()

Syrojed

Absurdni předlistopadová kravinka, plný počet za nostalgické vzpomínky na mladýho Vladyku a Havelku, prostě Pohádka mladí ;-) ()

milos.bradik

Naprostá hloupost. Kluci ze sedmé třídy s chováním a intelektem předškolních dětí. Nedovedu si představit kluky, kteří před oslavou třináctých narozenin sní o krupicové kaši a přitom si hrají s autíčky a dělají vrrrr. Chápu, že šlo o komedii, ale i ta by měla mít určitá pravidla. ()