Těžký film . Do poloviny se nic neděje a padá na Vás deprese i také z toho , jak se těžce orientujete v postavách . Ovšem ! Pak Vás náhle zaskočí sebevražda provedená šokujícím způsobem . A s napětím sledujete utrpení bezmocného hrdiny , který ve snaze o spravedlnost způsobí jinému smrt . Není to film pro rozjásaný den . Smutek padl i na mne.(5.11.2009)

Zajímavé francouzské drama o vzbouření jednoho muže proti tradičním zvyklostem a vypovězení poslušnosti zaměstnavateli, který nepřímo přivodil smrt jeho kamaráda. Nápad je to zajímavý, příběh docela napínavý, ale přesto se nemohu zbavit dojmu, že tohle drama bylo pouze průměrným filmem, na které si za měsíc už téměř ani nevzpomenu, že jsem ho viděl, a jediné, co mi ho pak připomene, bude jen tento můj komentář. Ale nemohu říci konkrétně, co mi na tom filmu vadilo, mně prostě přišel nedotažený, docela nudný a hlavnímu hrdinovi jsem ani příliš nefandil. A když tohle po zhlédnutí filmu pociťuji, tak je asi něco špatně. Neříkám, že ten film je úplně špatný, to zase rozhodně ne, má i světlé momenty, ale fakt je, že jsem si asi představoval něco jiného. Hlavní hrdina mi přišel jako přerostlé dítě, které se ani neumí neumí vyjádřit a neví, co chce říct. Ale to už je zase chyba scénáře a samozřejmě herce. Nebudu se už v tom déle pitvat, celkově převažuje mírné zklamání, ale film jsem dokoukal, a to je hlavní. A koneckonců, znám i nudnější a mnohem méně stravitelné filmy, tady se alespoň něco dělo. Takže tenhle film považuji ve všech směrech za průměrný, a tak uděluji tři hvězdičky.(20.12.2008)