Bludička

• Velká Británie Willo the Wisp
Animovaný / Rodinný
Velká Británie, 1981, 2 h 10 min (Minutáž: 5 min)

Epizody(26)

Každý kouzelný les je plný přátelství, nástrah, humoru i intrik. V tom našem vás budou provázet vypravěčka Bludička, boubelatá víla Mavis, její housenčí kamarádka Ágnes, kočka Elza, podivný kříženec psa a žížaly Moog, ptáček Twít a další. Srdce diváka si však nepochybně podmaní charisma zlé a ďábelské čarodějnice Edny Bedny v podobě televize, jíž nelze věřit ani sklo na obrazovce! DVD obsahuje prvních 13 dílů (1-13) tohoto kresleného seriálu z produkce britské BBC, jenž v žádném případě není určen jenom dětem. Přes zdánlivou pohádkovost a večerníčkový rozsah epizod je doslova nabit řízným anglickým humorem, přátelskou ironií a nejednou hláškou. O životaschopnosti díla svědčí též fakt, že zanechal nesmazatelné stopy v paměti celé generace dětí odchovaných Vegou a Magionem České televize. (oficiální text distributora)

mikulem

Nejvtipnější animák, jaký jsem kdy viděl. Možná ne každý díl, rozhodně ale každý druhý mě dostane do kolen. ()

killjezor

Seriál mého dětství, dnes mi příjde trošku infantilní, ale své kouzlo pořád má. Různorodé společensví anglicého lesa prožívá neuvěřitelné příhody, ze kterých převážně není žádné ponaučení. ()

Paity

Spíše z nostalgie hodnotím, ale jinak dnešníma očima nechápu, co se mi na tom kdy mohlo líbit. Ale dítkám se to líbí stále, tedy když se prokoušou pralesem současných animovaných kravin. ()

Cassandra

70 %. Edna je úžasná a každé dítě si ji musí oblíbit. Také ostatní postavy jsou zábavné (ovšem ruku na srdce, stejně od začátku všichni čekáme až se objeví Edna s nějakým svinským, strašně strašlivým kouzlem) a i seriál jako celek je povedený, ale...je prostě hromada lepších dětských seriálů. ()

Trash

Skvělý, na svou dobu řekl bych velice originální, místy až psychedelický animovaný seriál, který asi dovedu náležitě docenit až teď v dospělosti. Ale jako malý jsem ho měl rád taky, takže nemá chybu. A musím vyzdvihnout geniální dabing Oldřicha Kaisera. ()

inutihar

Nejpsychedeličtější seriál mého mládí, škoda, že mi tehdy tolik vtípků unikalo. A televize Edna mě dodnes straší ve snech. ()

Axident

Dokonalé, totálně ujetý humor, večerníček pro dospělé. Škoda, že originální dabing se prý nezachoval a DVD celé znovu namluvil Juřička. naštěstí s maximálním úsilím. ()

papaguy

Plný počet bodů nedávám jedině za to, že titulky byly takřka delší, než vlastní pohádka. To mě vždycky štvalo. Pokaždé jsem si říkal: "To už je konec?" Dabuje vynikající Kaiser. ()

elshish

Víla Agnes vs Tv Edna a nezapomenutelný dabing pana Oldřicha Kaisera je pohodičkou na odreagování od všedních starostí.. - ..musím se zas na něj někdy mrknout.. ()