Epizody(26)

Shiratori Ryuushi se právě nastěhoval do Narutakisou, což je malý domek s několika byty. Moc rád by se věnoval studiu na umělecké škole, jenže jak máte studovat, když vaši sousedé by pořád jen slavili. A mladičká domovnice Aoba Kozue je tak milá a krásná. Ale jednu vadu tedy má... je to rozštěpená osobnost. Mahoraba je komediální seriál o lásce a přátelství. Je to dílo ve skrze pozitivní, záporňáka byste tu hledali marně. Styl kresby je velice sladký. (Subjektiv)

Subjektiv

Seriál, který mě příjemně překvapil. Neoplývá nějakým strhujícím dějem, pouze sympatickými postavami, které spojuje přátelství a společné bydlení. Seriál bych v něčem přirovnal např. k Azumanze. Je podobně citlivý, hravý, lidský a též se hodně zaměřuje na humor. Postavy v Mahorabě jsou však detailněji prokreslené, jak vizuálně, tak po stránce psychologické. Některé postavy jsou taky o něco "trhlejší" než v Azumanze. Krom Ryuushiho a Kozue, kteří jsou vcelku normální (mám na mysli hlavní osobnost Kozue), v Narutakisou bydlí pijanka Momono, Haibara s Johnym (laskavá obdoba pana Garrisona a pana Klobouka), aktivní holčička Asami, její věčně unavená maminka (ačkoliv nemá z čeho být unavená) a nakonec trochu přísnější, občas mírně násilnická Tamami. Mojí favoritkou je vedoucí okultistického kroužku, která ovšem v Narutakisou nebydlí. Z téhle dívenky vážně sálá démonická atmosféra. I další vedlejší postavy mají své kouzlo. Někomu možná bude vadit určitá přeslazenost seriálu, veliké oči, medový hlásek Kozue atd. IMHO by měl zkusit se přes to přenést. A malý SPOILER na závěr - v jednom díle přemlouvá okultistka Kozue, aby se přidala k nim do kroužku:"Nemusíš vůbec chodit na schůzky, ničeho se účastnit," a odůvodňuje to:"Jediné, co okultistický kroužek potřebuje, jsou mrtvé duše." ()