Pa a Pi

Loutkový / Pohádka
Československo / Západní Německo, 1986, 52x10 min

Príhody mimozemských zvieratiek, mačičky PA a kocúrika PI, ktoré hravou formou približujú najmenším divákov tajomstvá okolitého sveta .... "My sme tí Pa a Pi, z mačacej planéty, my sme tá posádka, čo ide sem .... " (ripo)

rudeboy

My sme tííííí Pá a Píííí z mačacej planéty... Už len pre tento úvodný song nemôžem klesnúť pod štyri hviezdičky :) ()

Evandulik

Úplne najlepší seriál môjho detstva. Bezkonkurenčne! Pamätám si, ako som ešte s plienkou na zadku čakávala pred TV na tú najkrajšiu zvučku. Vždy som sa naplnila hlavu novými poznatkami a bežala som pomacheriť ku mame. Ách, koľko sentimentality aj po 15tich rokoch.:) Kiežby sa dalo vrátiť v čase, neváham ani minútu! Len ma mrzí, že naše deti budú odchované na dnešných hnusných animovaných seriáloch (česť výnimkám). ()

tommy187

Skvelý program, na ktorom vyrastalo množstvo detí. Som rád, že sa to dostalo opäť na obrazovky RTVS a že aj mladá generácia má právo vidieť tento program. Fakty, že sa pri tomto programe niečo nové naučím aj sa nasmejem len potvrdzujú, že tento program je tip-top. ()

Gardenboy

Ježiš Bože to bol taký kraaaaaaasny seriál ... už len pre tu úvodnú melódiu ... nostalgia a slzička v oku ... tie časy sa už nevrátia ... ale mali svoje čaro :) ()

giaruj

Titulnu pieseň naspievala Marika Gombitová. To hádam ani netreba pripomínať, no zaujímavé vyznejú niektoré piesne s hlasom Richarda Mullera. ()

Petike

Seriál môjho detstva. :-) Podarená edukatívna záležitosť pre deti. Na svoju dobu mala aj celkom fajn efekty (priznávam, že okrem mačacích protagonistov som obľuboval aj ich loď, ktorá zvonku trochu pripomínala štylizovanú kovovú mačku s tryskami v labkách, hehe). ;-) ()

xxlch

Bezva vec pre malé diváky,akurát české děti tomuto nefandia- ani sa veľa nečudujem, pretože nevedia o čom je reč. ()

Huncút

Jedna z najlepších večerníčkovských rozprávok. Veľmi vtipné, inteligentné a s legendárnou úvodnou znelkou. A tiež si myslím, že sa mi to v súčasnosti páči ešte viac ako v detstve :)) ()

Unterschleif

Ako mrňa som to žral, ale keď som dnes videl jednu z častí, už to bolo iné. Stále je to, ale jedna z lepších vecí čo naša televízia stvorila a rozhodne lepšia než čokoľvek čo tvorí dnes. ()

D1705

Som z tej mladšej generácie, takže toto nemusím, ale hviezdička patrí pesničke, ktorú naspievala Marika Gombitová, tá sa mi páčila. ()

Smells

Už jako dítě jsem je neměl rád.Jediné co mě už jako dítě uchvátilo byla znělka od Mariky,která mě zní v uších ještě dnes.Za znělku jedna * ()

Stitch

Moje prvé sci-fi a zároveň strašná nostalgia :) Vďaka tej prírodopisnej vložke je to však veľmi vhodné pre deti aj dnes. A na tú titulnú pesničku nezabudnem už asi nikdy. ()