André a včela

• USA The Adventures of André and Wally B. (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 1984, 2 min

Režie:

Alvy Ray Smith

Scénář:

Alvy Ray Smith

Poklidnému šlofíku v příjemném zalesněném údolí se nic nevyrovná. Když je však André po probuzení přivítán otravným hmyzem se žlutočernými pruhy a ošklivým žihadlem, rychle se vydá na svižný (a bolestivý) pochod. André si myslí, že je mazaný a dokáže včelu přechytračit a setřást. Ale stejně jako všechen bodavý hmyz je i naše včela vždy o krok napřed a dokáže dostihnout jakýkoli cíl během několika sekund. (HBO Europe)

josieaddms

Roztomilé začátky mého milovaného Pixar studia. Není to nic velkolepého, ale psal se rok 1984, a Pixar sotva začínal. Na to je to velmi dobré. ()

Black-star

Představa v jaké době to vzniklo a s jakou dostupností techniky se toto musí po zásluze odměnit! Great job! Zde jsou prazáklady moderních animáků ;-) ()

Likan7

Pro nás možná až moc krátký film, bez pořádné pointy a vtipu. Představte si ale, jak v roce 1984 (!) tohle lidi od Pixaru nasnímali. Start něčeho významného. ()

Celebrian

Když už chtěli pánové z Pixaru ukázat, jak parádní animaci na tu dobu dovedou, měli do toho šoupnout i nějaký originální nápad, co se děje týče...rozhodně by to pak mohlo být atraktivní i dnes. Takže za 3 ()

Jozka7

První Pixar (i když tehdy ještě pod křídly Lucasfilmu). Na rok 1984 zcela bombastická grafika i animace, jejichž srovnávání se současností je dětinské a bez jakékoli relevantní hodnoty. Vždyť podobně by se daly srovnat třeba výkony letadélka bratří Wrightů a stíhačky F-22 Raptor, že? ;o) ()

Bounded

Jako průkopník počítačově animovaných filmů jistě zaslouží uznání, ale příběhově je to blboučký gag s ošklivými charaktery. ()

Scraffy

Veľmi zaujímavé, ale dopláca to na spracovaní. To mohlo byť lepšie. Veď už v tej dobe vznikali dobré animáky. ()

Jara_II

Úplně první animáč Pixaru z roku 1984, který vznikl ještě pod Lucasfilmem. Vznikl jen z čisté touhy udělat krátký animovaný film ve 3D pomocí počítače. Necelé dvě minuty, ale nějak se začít musí..no ale vzhledem k roku vzniku animaci vidím jako velmi zdařilou. Příběh tady samozřejmě nikdo neřešil.. ()

yueh

Tak na tomhle opravdu zaujme jen ten rok vzniku. Kraťas o ničem. Nechápu, jak mohli tohle za pomocí tehdejších počítačů rozhýbat. ()

Weissik

Děj nechávám benevolentně stranou, ale když srovnám technickou kvalitu s digitálními triky v hraných filmech této doby, vychází z toho podle mě Pixar dost dobře. ()

Potjoc

Sledoval jsem to jako zajímavost, jak vypadal začátek dnešní moderní animace v době ruční animace a jednoduchých počítačů. ()