poster

Zpět k pramenům (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2005, 4 h 20 min (Minutáž: 13x20 min)

Scénář:

Bedřich Ludvík

Kamera:

Josef Nekvasil

Hrají:

Luděk Munzar
(další profese)
 • Lavi
  ****

  Pokud jde o české dokumentární cykly tak....jen houšť. Tohle jsou hezké, zajímavé a základní informace, možná teda těžící z popularity "rozhleden", každopádně dívat se na pana Munzara s hrníčkem v ruce (já i on) tomu se říká pohoda. Nutno poznamenat, že mám za sebou semestr hydrologie. To asi člověka deformuje.(23.3.2006)

 • pevico
  **

  Zajímavej seriál o místech, kam se každý nepodívá. Ale pan Munzar by si mohl alespoň předem připravit, co má vlastně povídat..a ta příšerná písnička, to je hrozný!! Nějakej známej nebo dokonce příbuznej režiséra, jinak neni možný, aby se to tam dostalo. Stejně příšerný má i ty písničky o stromech, pražských věžích a kusu dřeva..!!(7.7.2009)

 • Kovaja
  *****

  Poslední z trilogie o putování pánú Munzar-Ludvík nas tentokrat seznamuje s našima řekama a jejich pramenama.Pekné povídání pana Munzara a jeho tradiční zatlucení cedule a polození hrnícku pro pocestné,urcite potesí jiz tradicne skvela titulni pisen od Ludvíka.Neda se to popsat jinak nez skvela prace.-Půůůjdem zpět k pramenůům,k vodě a kamenům,zpět k pramenůůům(20.2.2008)

 • Wacoslav1
  *****

  Tak konečně jsem se dostal ke komentáři k této mojí srdcovce. Voda jako taková a speciálně řeky je moje velká láska a to nejenom Český, ale i Slovenský vodní toky. Považuji se za specialistu na soutoky (to je prostě moje) ale navštívil jsem i pár pramenů, takže znám tento druh neobvyklého dobrodružství a musím konstatovat, že v jistém smyslu je tento cyklus naprostý unikát. Neopakovatelná putování od soutoku až k pramenu proložená spoustou opravdových životních mouder a nikoliv prázdných vět a k tomu charizmatický doprovod velmi stylového Luďka Munzara plus mnohdy opravdu exkluzivní záběry naší krajiny. Nemohu jinak.100%(17.4.2015)

 • Leonora
  ****

  Dodatečně a s odstupem let odebírám hvězdičku za ten dementní a příšerně zpívaný hit, který cyklus provází. To je ostatně tragedie u všech páně Munzarových a spol. chvályhodných počinů tohoto typu. Munzar svým způsobem navazuje na Čáslavského, který ovšem díky své orientaci na pamětníky zákonitě nemohl zaujmout širší spektrum diváků. Na Munzara pak zase navazuje Cílek se svým novátorským pohledem na krajiny kulturní. Už si jenom dovolím malou poznámku k těm, kteří tento a ostatní tyhle pořady poslali do horoucích pekel: Každý, kdo nechápe význam vychovávání národa ke vztahu k přírodě a pamětihodnostem je NAPROSTÝ křupan a v zájmu civilizace by se raději neměl množit...(4.10.2011)

 • - V díle "Prameny přítoků Moravy" Luděk Munzar říká, že v Troubkách byla povodeň v roce 1999. Ovšem povodeň tam byla v roce 1997. (151kbar151)

 • - Text písně „Zpět k pramenům“ napsal režisér pořadu Bedřich Ludvík, který zároveň píseň nazpíval s Terezou Boučkovou za doprovodu klavíru Petra Maláska. (M.B)

 • - Z původního dvoustránkového námětu během několika let vzniknul osmdesáti stránkový námět a samotné natáčení s průvodcem začalo 18. května a skončilo 5. června 2004. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace