poster

Země krásná neznámá (TV seriál)

 • český

  Přežijeme na naší planetě?

 • Francie

  Vu du ciel

 • slovenský

  Planéta Zem zhora

 • anglický

  Earth from Above

Dokumentární

Francie, 2006, 24x67 min

Hudba:

Armand Amar
 • Enšpígl
  *****

  Aby měl tento dokument nápravný efekt,musel by ho vidět minimálně každej druhej člověk na týhle planetě a přitom jen na csfd je 27 hodnocení, už dlouho jsem u něčeho, co jde na celoplošné TV neviděl tak malý počet hodnocení, to je potom úplně na hovno když to nikoho nezajímá. Částečně jsou na vinně dramaturgové ČT, když to dávají v 15:15 v sobotu o prázdninách, tak hlavně že od 20:00 dávají zabavnou šhow s Karlem Šipem a Jiřinou Bohadlovou. Autoři dokumentu by si zasloužili ocenění snad v každý zemi zvlášť, jenže kdo je zná? Tamhle americkej Barák řekne že chce svět bez jaderných zbraní a všichni se z toho můžou posrat a přitom co udělal ? Co se změnilo od toho co se pozérsky vykecal, skamáradil se s Ruskem, který určitě chce taky svět bez jaderných zbraní :-) A oba udělali ukázkový krok ze svých milionu zbraní si každej zničily dvě, ooo jak je ten svět hned bezpečnější. Jasně hodně z toho, co je v tomto dokumentu je otázka chudoby, ale neříkejte mě, že nejsou prachy, dnes a denně si můžeme číst kolik miliard stojí všechny možný války všude po světě, kde jaká připosraná soutěž o super star bůh v čím dosatne víc peněz než ochrané rezervarce, než programy na podporu zemí třetího světa atd. za celou svou existenci. Nejhorší na tom všem je, že je nás moc a sami sebe zkrátka ženeme do záhuby a ještě si přitom tleskáme. Dokument jak stvořený pro každýho z nás, pro školy, pro politiky, pro media, pro boháče, protože závažnost tohoto dokumentu daleko přesahuje uhlopřčíky našich televizí.(1.8.2011)

 • Atheas
  *****

  Tyto dokumenty mě opravdu zajimají. Nejsem sice překvapen že 1/4 vyprodukovaného jídla se vyhazuje, když sám občas taky něco vyhodím, ale jsem překvapen tím v jakém šíleném systému tento svět funguje. Ale zamyslel jsem se a přišel jsem na to, že se ani po tomto snímku nic nezmnění. Al dobrý. Snaha byla. Pět hvězd uplně zaslouženě(17.7.2010)

 • sator
  ****

  Před dvěma tisíci lety jistý pán v Indii řekl : Chceš změnit svět ? Změň sám sebe... Tak tu nenaříkejte a začněte makat sami na sobě ! Jenom dodám že protichůdnost komentářů zde spočívá v tom, že na mé upozornění byly sloučeny zdánlivě různorodá temáta správně pod jeden cyklus. Jedna část je o krásách a druhá o ničení planety a hovadském způsobu hospodaření, kterému se eufemisticky říká intenzivní...(23.8.2011)

 • Marek1991
  *****

  Dokumentárny seriál, ktorý prináša snáď všetko o našej planéte. Analyzuje minulosť, rozpráva o súčasnosti a robí vyhliadky do budúcnosti. Pozerá sa realisticky na situáciu, prináša riešenia a sám voči sebe nie je pokrytecký, ale povie, ako sa veci majú. Prináša nádherné scenérie a pohľady na našu Zem. Precestujeme s ním miesta o ktorých by sme možno ani nesnívali a hlavne o mnohých možno viacerí ani nevedia. Rozoberá problémy, ktoré nás a našu Zem trápia. Yann Arthus-Bertrand sa tým pre mňa zaradil do špičky veľkých ľudí. Nech už máte akýkoľvek pohľad na globálne zmeny životného prostredia, dôkazy ktoré tu odznievajú sú neodškriepiteľné a vypovedajú o nás a Zemi veľa. Ľudia, ktorí na tomto pracovali si zaslúžia veľké poďakovanie. Ak by som mal doporučiť nejaký prírodovedecký seriál, isto by to bol tento. Na svoju dobu bol priam vizionársky, lebo po rokoch je zaujímavé sledovať jeho pravdivosť. Zaraďujem ho medzi tie najviac antikomerčné diela vôbec. Nebojí sa povedať pravdu, je až priam depresívny, ale ponúka aj veľkú nádej. Ak milujete ako ja túto Zem, ktorá nám je daná od Boha, tak tento cestopis, či ak chcete prírodovedný skvost, by ste nemali vynechať. Tak malý a tak krehký svet, ale najmä nádherný, ktorý je svetielkom nádeje Vesmíru.(28.9.2012)

 • Rhed
  ****

  Velmi rozporuplné pocity ohledně sdělení autorů. Fair trade je totiž krajně naivní záležitost, včetně jeho různých klonů. Faktickým výsledkem je zvýšený zisk překupníků na všech stupních, zatímco si roztoužený občan vyspělé země hojí dušičku prostřednictvím zbytečně vyhozených peněz. Univerzální řešení neexistuje. Bohatý "sever" a chudý "jih" prostě nikdy nemohou najít společnou řeč. Snaha gabunského nadšence o udržitelnou těžbu dřeva naproti tomu zaslouží pochvalu. S řešením musí přijít místní, zahraniční salonní přemoudra ještě nikdy nikomu nepomohla.(21.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace