Reklama

Reklama

Země krásná neznámá

(seriál)
  • Česko Přežijeme na naší planetě? (více)

Každodenní starostí stamiliónů lidí na této planetě je otázka jak uživit svou rodinu - něco, na co mnozí z nás už úplně zapomněli. Aby se najedly miliony Pařížanů, aby byly zásobeny všechny restaurace, podniky rychlého občerstvení a obchody, k tomu jsou každý den potřeba tuny ovoce a zeleniny, tuny masa a tuny obilovin. Denně se v Paříži zkonzumuje 340 tun chleba a 520 tun masa. A to všechno obstarávají dvě procenta francouzské populace. Neuvěřitelné číslo! Zemědělci, kteří nás všechny živí, tvoří jen dvě procenta naší populace. Před pouhými padesáti lety se ještě každý čtvrtý Francouz živil v zemědělství. S příchodem intenzivního hospodaření se ale náš život převratně změnil. Prudce se rozrůstala velká města a venkov se vylidňoval. Tento způsob hospodaření je ale dnes už přežitý. Už nemůžeme dál pokračovat dosavadním způsobem, protože bylo prokázáno, že škodí nejen životnímu prostředí, ale i našemu zdraví. Musíme proto začít jednat! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Atheas 

všechny recenze uživatele

Tyto dokumenty mě opravdu zajimají. Nejsem sice překvapen že 1/4 vyprodukovaného jídla se vyhazuje, když sám občas taky něco vyhodím, ale jsem překvapen tím v jakém šíleném systému tento svět funguje. Ale zamyslel jsem se a přišel jsem na to, že se ani po tomto snímku nic nezmnění. Al dobrý. Snaha byla. Pět hvězd uplně zaslouženě ()

Rami 

všechny recenze uživatele

Nízký počet hodnocení tady na CSFD mě u tohoto dokumentu docela udivuje. Vždyť běží na veřejnoprávní televizi - vidět ho může snad každý, a přesto je tu jen 42 hodnocení. I to je důkazem toho, že lidi nezajímají takovéto zprávy, protože jim říkají, jak svým rozmařilým životem ničí Zemi. A ji neničí jen nejbohatší vrstvy, ale téměř všichni. Vše je to jen otázka nabídky a poptávky, otázka rovnováhy. Někde se odebere a jinde něco vznikne. Lidé jsou ovce, které kvůli svému blahu zničí klidně celý svět. Je to smutné, ale je to tak. :-( Dokument jako takový je velmi dobře natočen. Přestože jednoznačně straní ekologickým snahám ochránců přírody, snaží se být objektivní a zbytečně netlačí na pilu. Pro mne jasných 5 hvězdiček. ()

Reklama

ejmyto 

všechny recenze uživatele

Zem krásna. No predsa len človek niekedy je tak slepý a nechce vidieť tú všetkú nádheru - ničí Zem. Ničí sám seba. Všetko živé ma na svete svoj zmysel, no niekedy mi príde, že človek, "najinteligentnejší tvor", to nepochopil. Dokumentárny seriál, ktorý informuje o aktuálnych problémových situáciach na Zemi, ktoré sú miestami tak smutné.. Ale zábery sú zase určitým pohladením na duši. 4* ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Krásny dokument, krásne zábery a dychberúce obrázky našej planéty. Toto by sa malo povinne púšťať na hodinách prírodopisu. Mal som síce možnosť vidieť len zhruba polovicu častí, ale aj napriek tomu dokážem posúdiť úroveň tohto dokumentu. Čo mi ale na tomto dokumente vadilo, že sa mi zdal až príliš pesimistický. Ale to je asi jediné, čo sa tomu dá vytknúť. 85 % ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Aby měl tento dokument nápravný efekt,musel by ho vidět minimálně každej druhej člověk na týhle planetě a přitom jen na csfd je 27 hodnocení, už dlouho jsem u něčeho, co jde na celoplošné TV neviděl tak malý počet hodnocení, to je potom úplně na hovno když to nikoho nezajímá. Částečně jsou na vinně dramaturgové ČT, když to dávají v 15:15 v sobotu o prázdninách, tak hlavně že od 20:00 dávají zabavnou šhow s Karlem Šipem a Jiřinou Bohadlovou. Autoři dokumentu by si zasloužili ocenění snad v každý zemi zvlášť, jenže kdo je zná? Tamhle americkej Barák řekne že chce svět bez jaderných zbraní a všichni se z toho můžou posrat a přitom co udělal ? Co se změnilo od toho co se pozérsky vykecal, skamáradil se s Ruskem, který určitě chce taky svět bez jaderných zbraní :-) A oba udělali ukázkový krok ze svých milionu zbraní si každej zničily dvě, ooo jak je ten svět hned bezpečnější. Jasně hodně z toho, co je v tomto dokumentu je otázka chudoby, ale neříkejte mě, že nejsou prachy, dnes a denně si můžeme číst kolik miliard stojí všechny možný války všude po světě, kde jaká připosraná soutěž o super star bůh v čím dosatne víc peněz než ochrané rezervarce, než programy na podporu zemí třetího světa atd. za celou svou existenci. Nejhorší na tom všem je, že je nás moc a sami sebe zkrátka ženeme do záhuby a ještě si přitom tleskáme. Dokument jak stvořený pro každýho z nás, pro školy, pro politiky, pro media, pro boháče, protože závažnost tohoto dokumentu daleko přesahuje uhlopřčíky našich televizí. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama