Země krásná neznámá (TV seriál)

• Česko

Přežijeme na naší planetě?

• Francie

Vu du ciel

Planéta Zem zhora

Earth from Above

Dokumentární

Francie, 2006, 24x67 min

Armand Amar

V každém díle uvidíte další a další ekologickou katastrofu. A co to způsobilo? Naše roztahovačnost, bezohlednost, vymrdanost a politika sraček nadvládních společností. Jestli se hodně rychle nevzpamatujeme je konec nevyhnutelný, a i tak pochybuji, že máme nějaké šance na nápravu. "Všechno je živé a všechno je vzájemně propojené." Jakmile se jeden druh přemnoží, nastane hotová zkáza(naruší se rovnováha, která se vytvářela miliardy let), nejvíc přemnožení jsme zatím MY, jsme všude, i tam kde nemáme být, MY jsme ten největší problém - druh bez přirozeného nepřítele, ale ironicky nepřítel všeho živého. Chtělo by to trochu zredukovat, ale je to bez světové války vůbec možné? Lidi, nerozmnožujte se, uvědomte si ten problém sakra, neničme si vlastní domov! Jste li jiného názoru, doporučuji nějaký poloautomat přiložit k hlavě a lehce stisknout spoušť, stejně v sobě nic dobrého nemáte. Radikální, co myslíte?!(25.2.2016)

Tyto dokumenty mě opravdu zajimají. Nejsem sice překvapen že 1/4 vyprodukovaného jídla se vyhazuje, když sám občas taky něco vyhodím, ale jsem překvapen tím v jakém šíleném systému tento svět funguje. Ale zamyslel jsem se a přišel jsem na to, že se ani po tomto snímku nic nezmnění. Al dobrý. Snaha byla. Pět hvězd uplně zaslouženě(17.7.2010)

Před dvěma tisíci lety jistý pán v Indii řekl : Chceš změnit svět ? Změň sám sebe... Tak tu nenaříkejte a začněte makat sami na sobě ! Jenom dodám že protichůdnost komentářů zde spočívá v tom, že na mé upozornění byly sloučeny zdánlivě různorodá temáta správně pod jeden cyklus. Jedna část je o krásách a druhá o ničení planety a hovadském způsobu hospodaření, kterému se eufemisticky říká intenzivní...(23.8.2011)

Znepokojujícími informacemi nabitý leč formou i obsahem poněkud nesourodý dokumentární cyklus na palčivá témata... Tak ještě že lidstvo čeká ta zářná a šťastná budocnost, že... - - - P.S. Ovšem za ty "uhlíkaté emise" by zas někdo z blbek na čétéčku zasloužil po papuli. A >intelektuál< Čech to v tom svém pracovním úsilí klidně odplácá, protože co on by se staral, že... Svatá prostoto zase jednou ze Stolice, ano, blbost lidská přežívá, blbost lidská je věčná... °-/ - - - - - (Sledováno průběžně v parné letní soboty leta páně 2011 na >uhlíkovém prostoru< , nekomentář zde nešťastný jako sedmý, 27.8.2011)(27.8.2011)

Tak, ako som si už dávno myslel, plasty nás všetkých zabijú. Najskôr sú na rade zvieratá, napríklad albatrosy, ktorým sa v žalúdku našli golfové loptičky, guľôčky z dezodorantov, plastové sáčky a malý detský plastový samopal. Ľudia prídu na rad neskôr a sofistikovanejším spôsobom. Začína sa to možno v Číne, kde náš elektronický odpad, naše vzácne počítače separujú v neľudských podmienkach a miestne deti majú v tele trojnásobnú koncentráciu ortuti oproti čínskemu priemeru.(24.2.2013)