Země krásná neznámá (TV seriál)

• český

Přežijeme na naší planetě?

• Francie

Vu du ciel

• slovenský

Planéta Zem zhora

Earth from Above

Dokumentární

Francie, 2006, 24x67 min

Armand Amar

Toto je jeden z dokumentárnych filmov, ktoré môžem pozerať stále dookola a nikdy ma nenudia. Naša zem je krásna, ale pravdou je, že pre mnohých naozaj neznáma. Takto aj potom náš svet vyzerá. Je to z dôvodu, že dnes väčšina ľudí na svete (hovorím o vysokom % obyvateľstva tejto zeme) - bez ohľadu na vek - trčí na facebooku a podobných stupídnych sociálnych sieťach, ktoré aj zdravým ľuďom vymývajú mozog. Neustále rozmýšľajú nad tým, akú fotku by mohli dať na fb (samozrejme čo najmenej reálnu, pretože realita nie je tak príťažlivá) a druhá polovica neustále rozmýšľa nad tým, čo vlastne svojim "facebookovým priateľom" závidí. No a potom chodia do obchodných domov - najlepšie do najznačkovejších obchodov kúpiť napríklad nové tričko a hneď ako prídu domov sa opäť odfotia, aby mohli dať ihneď nové foto na fb...pretože ich nič iné nezaujíma, len to ako vyzerajú a nie akí sú - ale to je vedľajší účinok sociálnych sietí - prudké zníženie IQ. Ďalších zas zaujíma len "Farma", "Hotel paradise" a podobné kravské reality show....a tak ďalej. Potom ďalšia skupina ľudí na svete žije v úbohých podmienkach a potýka sa s chudobou a nevzdelanosťou nielen v rozvojových krajinách a ďalšia skupina ľudí sú politici, diktátori a podobné svine, ktoré svojim konaním dostávajú tento svet do ešte väčších sračiek, pretože priorita sú prachy a moc. Tak niet divu, že naša zem vyzerá ako vyzerá. Niet divu, keď človek je tvor s tendenciou sebadeštrukcie, ktorý hľadá len dočasný zisk a dočasné blaho. Preto je problém dostať oficiálne a zásadne do zákonov využívanie alternatívnych zdrojov energie na najvyššej úrovni, preto sa napríklad priehrady stavajú na miestach, kde treba vyrúbať "štvrtinu " amazonského pralesa v južnej amerike, ktorý nám zabezpečuje 20% kyslíka na zemi a podobne.. Myslím, že nikomu neuškodí, keď si častejšie pozrie programy ako napríklad Viasat, Discovery alebo National Geografic..(4.10.2012)

Zem krásna. No predsa len človek niekedy je tak slepý a nechce vidieť tú všetkú nádheru - ničí Zem. Ničí sám seba. Všetko živé ma na svete svoj zmysel, no niekedy mi príde, že človek, "najinteligentnejší tvor", to nepochopil. Dokumentárny seriál, ktorý informuje o aktuálnych problémových situáciach na Zemi, ktoré sú miestami tak smutné.. Ale zábery sú zase určitým pohladením na duši. 4*(17.8.2014)

V každém díle uvidíte další a další ekologickou katastrofu. A co to způsobilo? Naše roztahovačnost, bezohlednost, vymrdanost a politika sraček nadvládních společností. Jestli se hodně rychle nevzpamatujeme je konec nevyhnutelný, a i tak pochybuji, že máme nějaké šance na nápravu. "Všechno je živé a všechno je vzájemně propojené." Jakmile se jeden druh přemnoží, nastane hotová zkáza(naruší se rovnováha, která se vytvářela miliardy let), nejvíc přemnožení jsme zatím MY, jsme všude, i tam kde nemáme být, MY jsme ten největší problém - druh bez přirozeného nepřítele, ale ironicky nepřítel všeho živého. Chtělo by to trochu zredukovat, ale je to bez světové války vůbec možné? Lidi, nerozmnožujte se, uvědomte si ten problém sakra, neničme si vlastní domov! Jste li jiného názoru, doporučuji nějaký poloautomat přiložit k hlavě a lehce stisknout spoušť, stejně v sobě nic dobrého nemáte. Radikální, co myslíte?!(25.2.2016)

Nízký počet hodnocení tady na CSFD mě u tohoto dokumentu docela udivuje. Vždyť běží na veřejnoprávní televizi - vidět ho může snad každý, a přesto je tu jen 42 hodnocení. I to je důkazem toho, že lidi nezajímají takovéto zprávy, protože jim říkají, jak svým rozmařilým životem ničí Zemi. A ji neničí jen nejbohatší vrstvy, ale téměř všichni. Vše je to jen otázka nabídky a poptávky, otázka rovnováhy. Někde se odebere a jinde něco vznikne. Lidé jsou ovce, které kvůli svému blahu zničí klidně celý svět. Je to smutné, ale je to tak. :-( Dokument jako takový je velmi dobře natočen. Přestože jednoznačně straní ekologickým snahám ochránců přírody, snaží se být objektivní a zbytečně netlačí na pilu. Pro mne jasných 5 hvězdiček.(13.8.2011)

Před dvěma tisíci lety jistý pán v Indii řekl : Chceš změnit svět ? Změň sám sebe... Tak tu nenaříkejte a začněte makat sami na sobě ! Jenom dodám že protichůdnost komentářů zde spočívá v tom, že na mé upozornění byly sloučeny zdánlivě různorodá temáta správně pod jeden cyklus. Jedna část je o krásách a druhá o ničení planety a hovadském způsobu hospodaření, kterému se eufemisticky říká intenzivní...(23.8.2011)