Země krásná neznámá (TV seriál)

• český

Přežijeme na naší planetě?

• Francie

Vu du ciel

• slovenský

Planéta Zem zhora

Earth from Above

Dokumentární

Francie, 2006, 24x67 min

Armand Amar

Yann Arthus-Bertrand je nejen výborný fotograf, ale po tomto dokumentu je potřeba uznat, že i režisér. To co předvedl - klobouk dolů. Bohužel je smutná pravda, že toto je zařazováno v časech, kdy mnoho lidí nemá možnost seriál vidět. Výmluva typu nízké sledovanosti jsou kecy - o prachy jde přece vždy AŽ na prvním místě. Ale je i dost dobře možné, že ukazovat na jedné straně jedinečnou krásu naší planety a na druhé zlo a zkázu , kterou je schopen způsobit právě člověk není nežádoucí ? Na tuto otázku by určitě pár vyvolených mistrně nenašlo odpovědˇ.(19.2.2014)

Aby měl tento dokument nápravný efekt,musel by ho vidět minimálně každej druhej člověk na týhle planetě a přitom jen na csfd je 27 hodnocení, už dlouho jsem u něčeho, co jde na celoplošné TV neviděl tak malý počet hodnocení, to je potom úplně na hovno když to nikoho nezajímá. Částečně jsou na vinně dramaturgové ČT, když to dávají v 15:15 v sobotu o prázdninách, tak hlavně že od 20:00 dávají zabavnou šhow s Karlem Šipem a Jiřinou Bohadlovou. Autoři dokumentu by si zasloužili ocenění snad v každý zemi zvlášť, jenže kdo je zná? Tamhle americkej Barák řekne že chce svět bez jaderných zbraní a všichni se z toho můžou posrat a přitom co udělal ? Co se změnilo od toho co se pozérsky vykecal, skamáradil se s Ruskem, který určitě chce taky svět bez jaderných zbraní :-) A oba udělali ukázkový krok ze svých milionu zbraní si každej zničily dvě, ooo jak je ten svět hned bezpečnější. Jasně hodně z toho, co je v tomto dokumentu je otázka chudoby, ale neříkejte mě, že nejsou prachy, dnes a denně si můžeme číst kolik miliard stojí všechny možný války všude po světě, kde jaká připosraná soutěž o super star bůh v čím dosatne víc peněz než ochrané rezervarce, než programy na podporu zemí třetího světa atd. za celou svou existenci. Nejhorší na tom všem je, že je nás moc a sami sebe zkrátka ženeme do záhuby a ještě si přitom tleskáme. Dokument jak stvořený pro každýho z nás, pro školy, pro politiky, pro media, pro boháče, protože závažnost tohoto dokumentu daleko přesahuje uhlopřčíky našich televizí.(1.8.2011)

Znepokojujícími informacemi nabitý leč formou i obsahem poněkud nesourodý dokumentární cyklus na palčivá témata... Tak ještě že lidstvo čeká ta zářná a šťastná budocnost, že... - - - P.S. Ovšem za ty "uhlíkaté emise" by zas někdo z blbek na čétéčku zasloužil po papuli. A >intelektuál< Čech to v tom svém pracovním úsilí klidně odplácá, protože co on by se staral, že... Svatá prostoto zase jednou ze Stolice, ano, blbost lidská přežívá, blbost lidská je věčná... °-/ - - - - - (Sledováno průběžně v parné letní soboty leta páně 2011 na >uhlíkovém prostoru< , nekomentář zde nešťastný jako sedmý, 27.8.2011)(27.8.2011)

Tyto dokumenty mě opravdu zajimají. Nejsem sice překvapen že 1/4 vyprodukovaného jídla se vyhazuje, když sám občas taky něco vyhodím, ale jsem překvapen tím v jakém šíleném systému tento svět funguje. Ale zamyslel jsem se a přišel jsem na to, že se ani po tomto snímku nic nezmnění. Al dobrý. Snaha byla. Pět hvězd uplně zaslouženě(17.7.2010)

Dokumentárny seriál, ktorý prináša snáď všetko o našej planéte. Analyzuje minulosť, rozpráva o súčasnosti a robí vyhliadky do budúcnosti. Pozerá sa realisticky na situáciu, prináša riešenia a sám voči sebe nie je pokrytecký, ale povie, ako sa veci majú. Prináša nádherné scenérie a pohľady na našu Zem. Precestujeme s ním miesta o ktorých by sme možno ani nesnívali a hlavne o mnohých možno viacerí ani nevedia. Rozoberá problémy, ktoré nás a našu Zem trápia. Yann Arthus-Bertrand sa tým pre mňa zaradil do špičky veľkých ľudí. Nech už máte akýkoľvek pohľad na globálne zmeny životného prostredia, dôkazy ktoré tu odznievajú sú neodškriepiteľné a vypovedajú o nás a Zemi veľa. Ľudia, ktorí na tomto pracovali si zaslúžia veľké poďakovanie. Ak by som mal doporučiť nejaký prírodovedecký seriál, isto by to bol tento. Na svoju dobu bol priam vizionársky, lebo po rokoch je zaujímavé sledovať jeho pravdivosť. Zaraďujem ho medzi tie najviac antikomerčné diela vôbec. Nebojí sa povedať pravdu, je až priam depresívny, ale ponúka aj veľkú nádej. Ak milujete ako ja túto Zem, ktorá nám je daná od Boha, tak tento cestopis, či ak chcete prírodovedný skvost, by ste nemali vynechať. Tak malý a tak krehký svet, ale najmä nádherný, ktorý je svetielkom nádeje Vesmíru.(28.9.2012)