Země krásná neznámá (TV seriál)

• český

Přežijeme na naší planetě?

• Francie

Vu du ciel

• slovenský

Planéta Zem zhora

Earth from Above

Dokumentární

Francie, 2006, 24x67 min

Armand Amar

Před dvěma tisíci lety jistý pán v Indii řekl : Chceš změnit svět ? Změň sám sebe... Tak tu nenaříkejte a začněte makat sami na sobě ! Jenom dodám že protichůdnost komentářů zde spočívá v tom, že na mé upozornění byly sloučeny zdánlivě různorodá temáta správně pod jeden cyklus. Jedna část je o krásách a druhá o ničení planety a hovadském způsobu hospodaření, kterému se eufemisticky říká intenzivní...(23.8.2011)

Aby měl tento dokument nápravný efekt,musel by ho vidět minimálně každej druhej člověk na týhle planetě a přitom jen na csfd je 27 hodnocení, už dlouho jsem u něčeho, co jde na celoplošné TV neviděl tak malý počet hodnocení, to je potom úplně na hovno když to nikoho nezajímá. Částečně jsou na vinně dramaturgové ČT, když to dávají v 15:15 v sobotu o prázdninách, tak hlavně že od 20:00 dávají zabavnou šhow s Karlem Šipem a Jiřinou Bohadlovou. Autoři dokumentu by si zasloužili ocenění snad v každý zemi zvlášť, jenže kdo je zná? Tamhle americkej Barák řekne že chce svět bez jaderných zbraní a všichni se z toho můžou posrat a přitom co udělal ? Co se změnilo od toho co se pozérsky vykecal, skamáradil se s Ruskem, který určitě chce taky svět bez jaderných zbraní :-) A oba udělali ukázkový krok ze svých milionu zbraní si každej zničily dvě, ooo jak je ten svět hned bezpečnější. Jasně hodně z toho, co je v tomto dokumentu je otázka chudoby, ale neříkejte mě, že nejsou prachy, dnes a denně si můžeme číst kolik miliard stojí všechny možný války všude po světě, kde jaká připosraná soutěž o super star bůh v čím dosatne víc peněz než ochrané rezervarce, než programy na podporu zemí třetího světa atd. za celou svou existenci. Nejhorší na tom všem je, že je nás moc a sami sebe zkrátka ženeme do záhuby a ještě si přitom tleskáme. Dokument jak stvořený pro každýho z nás, pro školy, pro politiky, pro media, pro boháče, protože závažnost tohoto dokumentu daleko přesahuje uhlopřčíky našich televizí.(1.8.2011)

Toto je jeden z dokumentárnych filmov, ktoré môžem pozerať stále dookola a nikdy ma nenudia. Naša zem je krásna, ale pravdou je, že pre mnohých naozaj neznáma. Takto aj potom náš svet vyzerá. Je to z dôvodu, že dnes väčšina ľudí na svete (hovorím o vysokom % obyvateľstva tejto zeme) - bez ohľadu na vek - trčí na facebooku a podobných stupídnych sociálnych sieťach, ktoré aj zdravým ľuďom vymývajú mozog. Neustále rozmýšľajú nad tým, akú fotku by mohli dať na fb (samozrejme čo najmenej reálnu, pretože realita nie je tak príťažlivá) a druhá polovica neustále rozmýšľa nad tým, čo vlastne svojim "facebookovým priateľom" závidí. No a potom chodia do obchodných domov - najlepšie do najznačkovejších obchodov kúpiť napríklad nové tričko a hneď ako prídu domov sa opäť odfotia, aby mohli dať ihneď nové foto na fb...pretože ich nič iné nezaujíma, len to ako vyzerajú a nie akí sú - ale to je vedľajší účinok sociálnych sietí - prudké zníženie IQ. Ďalších zas zaujíma len "Farma", "Hotel paradise" a podobné kravské reality show....a tak ďalej. Potom ďalšia skupina ľudí na svete žije v úbohých podmienkach a potýka sa s chudobou a nevzdelanosťou nielen v rozvojových krajinách a ďalšia skupina ľudí sú politici, diktátori a podobné svine, ktoré svojim konaním dostávajú tento svet do ešte väčších sračiek, pretože priorita sú prachy a moc. Tak niet divu, že naša zem vyzerá ako vyzerá. Niet divu, keď človek je tvor s tendenciou sebadeštrukcie, ktorý hľadá len dočasný zisk a dočasné blaho. Preto je problém dostať oficiálne a zásadne do zákonov využívanie alternatívnych zdrojov energie na najvyššej úrovni, preto sa napríklad priehrady stavajú na miestach, kde treba vyrúbať "štvrtinu " amazonského pralesa v južnej amerike, ktorý nám zabezpečuje 20% kyslíka na zemi a podobne.. Myslím, že nikomu neuškodí, keď si častejšie pozrie programy ako napríklad Viasat, Discovery alebo National Geografic..(4.10.2012)

Tyto dokumenty mě opravdu zajimají. Nejsem sice překvapen že 1/4 vyprodukovaného jídla se vyhazuje, když sám občas taky něco vyhodím, ale jsem překvapen tím v jakém šíleném systému tento svět funguje. Ale zamyslel jsem se a přišel jsem na to, že se ani po tomto snímku nic nezmnění. Al dobrý. Snaha byla. Pět hvězd uplně zaslouženě(17.7.2010)

Znepokojujícími informacemi nabitý leč formou i obsahem poněkud nesourodý dokumentární cyklus na palčivá témata... Tak ještě že lidstvo čeká ta zářná a šťastná budocnost, že... - - - P.S. Ovšem za ty "uhlíkaté emise" by zas někdo z blbek na čétéčku zasloužil po papuli. A >intelektuál< Čech to v tom svém pracovním úsilí klidně odplácá, protože co on by se staral, že... Svatá prostoto zase jednou ze Stolice, ano, blbost lidská přežívá, blbost lidská je věčná... °-/ - - - - - (Sledováno průběžně v parné letní soboty leta páně 2011 na >uhlíkovém prostoru< , nekomentář zde nešťastný jako sedmý, 27.8.2011)(27.8.2011)