Země krásná neznámá

• Česko Přežijeme na naší planetě? (více)

Každodenní starostí stamiliónů lidí na této planetě je otázka jak uživit svou rodinu - něco, na co mnozí z nás už úplně zapomněli. Aby se najedly miliony Pařížanů, aby byly zásobeny všechny restaurace, podniky rychlého občerstvení a obchody, k tomu jsou každý den potřeba tuny ovoce a zeleniny, tuny masa a tuny obilovin. Denně se v Paříži zkonzumuje 340 tun chleba a 520 tun masa. A to všechno obstarávají dvě procenta francouzské populace. Neuvěřitelné číslo! Zemědělci, kteří nás všechny živí, tvoří jen dvě procenta naší populace. Před pouhými padesáti lety se ještě každý čtvrtý Francouz živil v zemědělství. S příchodem intenzivního hospodaření se ale náš život převratně změnil. Prudce se rozrůstala velká města a venkov se vylidňoval. Tento způsob hospodaření je ale dnes už přežitý. Už nemůžeme dál pokračovat dosavadním způsobem, protože bylo prokázáno, že škodí nejen životnímu prostředí, ale i našemu zdraví. Musíme proto začít jednat! (oficiální text distributora)

cure

Snaha o konkrétnosť a žiadne bla bla bla v tomto dokumente sú jeho najsilnejšou devízou. Áno, dokument poukazuje na veľa problémov veľmi dobrým spôsobom, čo mi ale chýba je absencia reálnych riešení. Žial, tie mi chýbajú takmer vo všetkých podobných snímkach. 80%. ()

tančísvlky

Aj keď som stihol zatiaľ len dvadsať minút, už po nich musím tento projekt podporiť výbornou vysačkou kvality. Krásne, krásne a múdre... ()

STEAK

V každém díle uvidíte další a další ekologickou katastrofu. A co to způsobilo? Naše roztahovačnost, bezohlednost, vymrdanost a politika sraček nadvládních společností. Jestli se hodně rychle nevzpamatujeme je konec nevyhnutelný, a i tak pochybuji, že máme nějaké šance na nápravu. "Všechno je živé a všechno je vzájemně propojené." Jakmile se jeden druh přemnoží, nastane hotová zkáza(naruší se rovnováha, která se vytvářela miliardy let), nejvíc přemnožení jsme zatím MY, jsme všude, i tam kde nemáme být, MY jsme ten největší problém - druh bez přirozeného nepřítele, ale ironicky nepřítel všeho živého. Chtělo by to trochu zredukovat, ale je to bez světové války vůbec možné? Lidi, nerozmnožujte se, uvědomte si ten problém sakra, neničme si vlastní domov! Jste li jiného názoru, doporučuji nějaký poloautomat přiložit k hlavě a lehce stisknout spoušť, stejně v sobě nic dobrého nemáte. Radikální, co myslíte?! ()

Matthew013

Celkem dobrej seriál o stavu naší planety. Viděl sem skoro všechny díly a v každém je mnoho zajímavých i znepokojivích informací. ()

pOne

Chytrého popostrč, blbého kopni. Další z řady dokumentů, který ma za cíl sdělit divákovi "Nechovej se k přírodě jako prase". Snad aspoň některým dokument otevře oči. Protože každý by měl začít u sebe. Musím ocenit výbornou vizuální stránku. ()

blondboss

Krásny dokument, krásne zábery a dychberúce obrázky našej planéty. Toto by sa malo povinne púšťať na hodinách prírodopisu. Mal som síce možnosť vidieť len zhruba polovicu častí, ale aj napriek tomu dokážem posúdiť úroveň tohto dokumentu. Čo mi ale na tomto dokumente vadilo, že sa mi zdal až príliš pesimistický. Ale to je asi jediné, čo sa tomu dá vytknúť. 85 % ()

ejmyto

Zem krásna. No predsa len človek niekedy je tak slepý a nechce vidieť tú všetkú nádheru - ničí Zem. Ničí sám seba. Všetko živé ma na svete svoj zmysel, no niekedy mi príde, že človek, "najinteligentnejší tvor", to nepochopil. Dokumentárny seriál, ktorý informuje o aktuálnych problémových situáciach na Zemi, ktoré sú miestami tak smutné.. Ale zábery sú zase určitým pohladením na duši. 4* ()

Elisson

Kam putuje odpad z elektroniky a kto kvôli nemu umiera ? akú cestu prejdú naše rifle, kým dostanú použitý vzhľad.... ako veľmi krásne vyzerá ľudský odpad v moriach a koľko priestoru zaberá? čo všetko nájdete cestou na veľké vrcholy Zeme ?.... toto a ešte veľa ďalšieho sa dozviete..... ()

wdc

Seriál natáčený po celém světě, dokumentující náš vliv na životní prostředí a ukazující jak se k němu můžeme chovat ohleduplněji. Yann Arthus-Bertrand miluje přírodu a má rád lidi. Toto je nejlepší seriál, který jsem na toto téma zatím viděl. Seriál vybízí člověka aby si vážil životního prostředí a žil s ním v souladu. Snaží se najít odpovědi a nejde pouze po povrchu. ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin přírodopisu nebo zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět, jak vypadá život na známých částech celého světa. ()

martan1

Z počtu hodnocení je vidět, že toto téma asi moc lidí nebere. Což je ale velká škoda, neboť dokumenty jako tyto opravdu dokážou donutit k zamyšlení nad naším chováním k přírodě a k celé Zemi. Na druhou stranu, aby na ně lidé koukali, musely by je televizní stanice vysílat jindy než ve tři odpoledne. ()