Simon

Komedie / Drama

Nizozemsko, 2004, 102 min

Vcelku hezky, vtipny, svizny a svezi film, bohuzel na trochu obehrane tema, problem euthanasie je ve filmu v posledni dobe dost zprofanovany, zvlaste po lonskych Oscarech. Zaver filmu ma tendenci sklouznout do klise, ze ktereho ho aspon napul vytahuji poznamky hlavniho hrdiny, jehoz predstavitel podava vynikajici herecky vykon. Az na zminenou vyhradu snimek hodnotim vysoko a je jeden z nejlepsich, ktery byl na letosnich Dnech evropskeho filmu k videni.(8.2.2006)

Velmi pěkný evropský filmek o tom co můžeme Holandsku "závidět" (registrované partnerství, cofee shopy, eutanazie). Po shlédnutí se můj názor zvláště na eutanazii značně posunul, ale neřeknu vám kam, to si musí uvědomit každý sám.(6.3.2006)

Rozpočet €1miliónTržby USA $4,055Tržby Celosvetovo $1,107,774(10.3.2010)

• hygienik

Bytostne sa mi to celé priečilo. Vždy som si myslel, že eutanázia je v poho - v pozitívnom zmysle a dnes som si prvýkrát pomyslel, že našťastie žijem na konzervatívnom Slovensku a nie v Holandsku, lebo ma pri filme mrazilo. Ten humor bol holandský, rozumej divný a v mojich očiach filmu viac priťažoval, namiesto odľahčovania. Bolo to natoľko "iné", až sa to stalo pre mňa neakceptovateľným.(1.11.2015)