Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek vypráví příběh neobyčejného přátelství amsterodamského macha a hašišového dealera Simona a Camiela, nesmělého homosexuálního studenta stomatologie. Poté, co je v průběhu společné dovolené v Thajsku jejich přátelství vystaveno zkoušce, se spolu přestanou stýkat. Když na sebe po čtrnácti letech znovu narazí, Simon je vážně nemocný. Opravdové přátelství ale nikdy nekončí... Vtipný, provokující a citlivý příběh o kamarádství, které trvá už dvacet let, o Amsterodamu, o coffee shopech, pouličním humoru, loajalitě a životě vůbec. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

senor 

všechny recenze uživatele

Velmi pěkný evropský filmek o tom co můžeme Holandsku "závidět" (registrované partnerství, cofee shopy, eutanazie). Po shlédnutí se můj názor zvláště na eutanazii značně posunul, ale neřeknu vám kam, to si musí uvědomit každý sám. ()

Reklama

hygienik 

všechny recenze uživatele

Bytostne sa mi to celé priečilo. Vždy som si myslel, že eutanázia je v poho - v pozitívnom zmysle a dnes som si prvýkrát pomyslel, že našťastie žijem na konzervatívnom Slovensku a nie v Holandsku, lebo ma pri filme mrazilo. Ten humor bol holandský, rozumej divný a v mojich očiach filmu viac priťažoval, namiesto odľahčovania. Bolo to natoľko "iné", až sa to stalo pre mňa neakceptovateľným. ()

Mulosz 

všechny recenze uživatele

Vcelku hezky, vtipny, svizny a svezi film, bohuzel na trochu obehrane tema, problem euthanasie je ve filmu v posledni dobe dost zprofanovany, zvlaste po lonskych Oscarech. Zaver filmu ma tendenci sklouznout do klise, ze ktereho ho aspon napul vytahuji poznamky hlavniho hrdiny, jehoz predstavitel podava vynikajici herecky vykon. Az na zminenou vyhradu snimek hodnotim vysoko a je jeden z nejlepsich, ktery byl na letosnich Dnech evropskeho filmu k videni. ()

Galerie (5)

Související novinky

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží

29.01.2006

Jen abyste nezapomněli... momentálně probíhá až do 5. února v pražských kinech Světozor a Aero promítání filmů v rámci festivalu Dny evropského filmu. Od 6. do 14. února pak bude festival probíhat v…

Reklama

Reklama