Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Britský vedec pracuje s rôznymi formami baktérií a nešťastnou náhodou je vystavený jednému zo smrteľných druhov. Dôsledok je transformácia tohto vedca na príšerného netvora živiaceho sa ľudským mäsom, ktorý začne besniť vo svojom okolí. Vláda má rozhodnúť, či zničiť celé mesto aby vyriešili tento problém. (matriosa)

Recenze (3)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Tohle mě spíše zklamalo, čekal jsem bohužel něco uplně jiného, už jen ten obal jak tu zmiňuje kolega utvrzuje v tom že to bude kulervoucí, ale opak je pravdou. Film se snaží být serioznější než ve skutečnosti může být. Nemluvě o chabé režii, režisér směřoval ke konci strašně pomalu a já si tak připadal že než na horor koukám spíše na nějaké krimi. Tenhle film u mě zachraňují dvě věci a to atmosféra která ke konci houstla a Werbeck společně s finální scénou nemají chybu ale i tak se neubráním zklamání. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Čo čakám od hispánskej, alebo talianskej hororovej produkcie rokov minulých? Najviac je to gore, potom synth hudba, herecké prehrávanie, či celkové neoriginálne obsahové poňatie. V tomto prípade som dostal skoro všetko, ale len v polovičnom balení. Nudil som sa. Ako tvrdí užívateľ Madax, obaly videokaziet mali v tom období nesmiernu silu vábiť a boli väčšinou to najlepšie, čo na filme bolo. ()

Madax 

všechny recenze uživatele

Tak tento film jsem chtěl vidět už hóóódně dlouho, myslím že od svých deseti let. Dobře si vzpomínám na obal videokazety, kolem kterého jsem často chodíval ve své oblíbené videopůjčovně. Na něm byl vyobrazen nestvůrně znetvořený člověk, který vypadal lépe než ve filmu. CO mi však přišlo nejpůsobivější, byl fakt, že tato kazeta nebyla v oné půjčovně zařazena mezi horory (které jsem si tenkrát rád půjčoval), ale v oddělení thriller/drama. To ve mě pochopitelně vyvolávalo zdání něčeho "serióznějšího" a z netvora na obalu jsem měl patřičný respekt. Navíc text na zadní straně hlásal cosi o varování před nejděsivějšími zbraněmi - biologickými, což mě ještě víc utvrdilo v názoru, že tohle nebude jen obyčejný stašidelný film, ale skutečné varování, drsnou story, která se může skutečně přihodit. A to mi nahánělo takový strach, že jsem si ten film tenkrát nepůjčil. Poslední dobou jsem si na něj vzpoměl, začal se po něm pídit a sehnal jsem si ho - abych vzápětí zjistil, že to není nic jiného než laciná hororová podívaná, jejíž zařazení do jiného žánru byla nejspíš chyba distributora, případně majitele oné půjčovny. Film vypráví o vědci, který se po nezdařeném pokusu nakazí biologickým svinstvem, promění se v jakéhosi mutanta, potácí se městem a žere další lidi. Potácí se pomalu a vydává u toho tolik hlasitého mručení, že by mu v reálu každý utekl, ale on už pár chudáků prostě uloví. Celé je to dost lacině natočeno, což má ovšem svůj béčkový půvab, který jistě pamětníci a milovníci starších béček ocení. Do filmu je navíc zařazeno téma konečného řešení, jaké známe z různých jiných filmů o biologickém ohrožení - armáda uvažuje o zničení města atomovou zbraní. Jakoby měli strach, že by ten potácející se panák mohl vyhladit celé lidstvo. To jediné filmu dodává nádech onoho varovného reálného příběhu, o němž jsem se zmiňoval na začátku. Celé to vidím tak na dvě hvězdičky, neboť některé scény jsou nechtěně humorné, což jistě pobaví, a navíc je tu to kouzlo starého videofilmu. ()

Reklama

Reklama