Bunhongsin

Horor

Jižní Korea, 2005, 103 min

Yong-gyoon Kim

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Yong-gyoon Kim

Nejlepší zástupce letní korejské horrorové vlny. Dalo by se říci "jednooký král mezi slepými". Vyjma hezky stylizovaného aranžmá totiž Red Shoes spadají do vod duchařské průměrnosti. Už základní premisa příběhu "magicky přitažlivé růžové (ano, rudé věru nejsou) střevíce, jejichž nošení se majitelkám šeredně vymstí" nepřináší nic objevného. Atmosférický úvod je jen návnada, film poté jen přihřívá provařenou duchařskou polívčičku, ani hustou, ani řídkou.(23.2.2006)

...ach jsou samé zlato, ach ty stojí za to, střevíčky na nohou, ty tolik krásné jsou...Standardní šikmooká duchařina, moc a moc zlé a přísné boty jsou pěknou inovací, ale ta posedlost vlasatými postavami bez obličeje mi už začíná trochu lézt krkem. Tedy vlastně kotníkem, bércovou kostí až do kolena. Ale i tak je to pěkné, trochu se tam i bubá, nějaká ta krev zaprýští, kostí se tam taky pár přesekne a i když to rozuzlení je malinko (víc!) ohrané, těžko najdu něco, co tomu vytknout před závorku. Kromě té neoriginality. V těch botách ráda šlapu, zvlášt’ po lásce nás dvou, ty boty vždycky jdou a všechno hezké pošlapou.(7.11.2016)

Sun Jae jedného dňa nájde krásne červené lodičky, ktoré prinesie domov. Každým krokom v týchto topánkach sa "rozpráva" temný príbeh prvej majiteľky. Každého kto príde s nimi do styku, postihne rovnaký osud. Film je skvelo naštartovaný prvou mrazivou scénou. Následne však na dlhé minúty upadá do podpriemeru. Zhruba po hodine sa konečne začne uberať správnym smerom. Hlavne záver by sa dal krájať žiletkou. Presto všetko si myslím, že v prípade tvrdšej ruky sa z tohoto výborného príbehu dalo vyťažiť omnoho viac. Ale tak to už u Kórejsko, Japonsko, Ázijských hororoch býva - 60%.(7.12.2012)

Tenhle japonskej horůrek o " zabijáckých " botách mě docela překvapil a po celou dobu dokázal udržet moji pozornost. Možná i proto, že to není taková ta klasická korejská bububu klasika. Tento celkem zajímavej nápad dokázal Yong-gyoon Kim pěkně převést na plátno. Kamera je skvělá a pár záběrů a scén je doslova nezapomenutelných ( krvavý sníh atd. ). Filmu taky hodně dobře zvolená pomáhá hudba a zvukovej podkres. Herci byli celkem obstojní. Nejlepší byla asi malá Tae-Soo. Hodnocení mám mezi 3 - 4 hvězdama, ale díky originalitě a místy i mrazivé atmosféře se přikláním ke 4 hvězdám. Navíc je to docela psycho. Stejně se ale nemůžu pořád zbavit dojmu, že ty boty byly růžový. Nebo už jsem barvoslepej ?(18.3.2016)

• BrianStorker

Jestli-že horrory asijské provenience mají spád, tajemno a spoustu lekavých scén, tak v tomto snímku se nevyskytuje nic z uvedeného. Dlouhosáhlá nuda, tupé dialogy, žádné překvapení ani napětí se zde nekoná. Místy mi to připadalo, jako nějaký studentský, amatérsky natočený, absolventský film, kvůli kterému jeho tvůrce nebyl připuštěn ke státnicím. Tohle už nikdy!(15.9.2013)