Vražední ptáci

• Itálie Killing Birds: Raptors (více)

Skupina studentů biologie se vydává do džungle zkoumat život a chování vzácných druhů ptáků. Netuší přitom, že se pohybují v oblasti, kde před lety došlo k hrůznému masakru. Nepříčetný vietnamský veterán tu zavraždil svou manželku s jejím milencem a prakticky každého, kdo se postavil do cesty jeho ostré dýce. Zdá se, že msta nebyla zcela dokonána a že jeden z vědců má s dávnou tragedií společného víc, než by se mu líbilo. Zrůdné zombie vstávají ze svých hrobů, aby dokončily to, co bylo započato před mnoha desetiletími... (Řitka video)

tron

„Ako sa môžete niečoho báť, keď žijete v neustálej temnote?“ Nádherný kreslený obal... ktorý nemá s filmom nič spoločné. Ak totiž nerátam tri sekundy v prológu a dve sekundy pred záverečnými titulkami, vtáci na nikoho nezaútočia, nieto ešte aby ho zabili. Len asi minútu filmového času občas preletia vzduchom, to je všetko. Fakt. Takže reklamný slogan (operujúci s Hitchcockovou operenou klasikou Vtáci) je vyložené klamstvo, v lepšom prípade zavádzanie, prípadne omyl a nedorozumenie. Napriek tomu nie je výsledok otrasný a ak ste ničení TROMA-produkciou, budete výsledkom možno dokonca milo prekvapení. Film je skôr o zombies, ale tí sa v skutočnosti objavia až v druhej polovici tejto nešťastnej snímky. ()

Karamanlis

Taliansky horor nesúci honosný, no nezmyselný názov Vražední vtáci, je v skutočnosti zombie brakom z dielne nechvalne známeho režiséra Joea D'Amata. Dôvod výskytu zombíkov v tejto snímke som vôbec nepochopil (čo pri D'Amatových výtvoroch nie je nič neobvyklé), triková stránka filmu nesie otrasne nízkorozpočtový rukopis. ()

Campbell

Docela zdařilý snímek, který je sice levný ale dobře atmosférický. Prvních 40 minut se nic moc neděje, ale film dokáže udržet. I když příběh je poměrně hloupí, tak se na něj dobře kouká. Dokonce i herci mi přišly docela sympatyčtí. Horší to bylo s masakrem, který se bohužel nekoná. Každopádně mám rád tyhle béčkové Italské filmy. D´amato umínatočit fajn film(tedy když netočí hororové porno):-) ()

darkrobyk

Snímek by se klidně mohl jmenovat Dům, ve kterém straší. Ptáci se zde jen mihnou, v úvodu jeden z dravců vyrve Fredu Brownovi oko. Pak se vše točí okolo zkoumání ptáků a dravci se vracejí až v závěru. Typický představitel italského mysteriózního hororu má pomalé zombie, co svoji oběť vždy doženou, a pěkné vraždy, kdy vede několikeré podříznutí a utržení hlavy (scéna v autě je jedna z nejlepších). Jeden by nevěřil, jak je takový generátor efektivní vraždící stroj. Nejenom že vám utrhne prsty, ale i hlavu. Působivá je snová scéna s jednou z dívek, která je ukřižovaná na zdi. Jako u podobných filmů není děj nijak překotný, po většinu času zkoumají studenti opuštěný dům v džungli, jenž ukrývá hrůzné tajemství. Výborná je hudba, která neustále vytváří napětí. Skvělý obraz je u Italů samozřejmostí. Po letech tomuhle příjemně halucinogennímu snímku jednu hvězdu přidávám. Ocení žánroví fanoušci. ()

Lima

Pornoguru D´Amato se pochlapil, tohle je vyjímečně oproštěno od nelogismů a logických lapsů, a i laciné nahoty tady chlapec šetřil. Pomo měl asi slabší chvilku, protože nic pohoršujícího, nechutného, zde není, pokud člověk je zvyklý na osmdesátkovou brutalitu italské kinematografie. Zcela neznámí mlaďoši byli v pohodě, holky to zahrály fajn, věřil jsem jim každý záchvěv strachu, násilí bylo decentně dávkované, ve druhé půli i s příjemně skličující atmosférou.  Jenom ten název – „Killing Birds“ je nesmyslný, ale takhle prostě Taloši v 80.letech prodávali svoje filmy, no. ()

• První slovo se objeví až po 9. minutě. (t.mon)

Časové pásmo bylo změněno