The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello

Animovaný / Krátkometrážní / Dobrodružný / Mysteriózní

Austrálie, 2005, 26 min

Anthony Lucas

Bruce Rowland

verneovsky laděný dobrodružný příběh o cestě za nalezením léku proti moru. Vizuální stránka a animace byla skvělá a pro mě úchvatná, protože podobné postmoderní konstrukce a architekturu miluju. Příběh taky nebyl úplně standardní a s jeho zakončením nemám problém jako ostatní. Momentálně čtyři hvězdy si rozhodně zaslouží a třeba časem dám i víc. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.5.2013)

Esteticky vyhranený, zádumčivý, jemne hororový a atmosférický dobrodružný príbeh zo steampunkového fantasy sveta... Taká kombinácia Verneoviek a poviedok Edgara Allena Poea... Krátke, ale s výbornou, trochou morbídnou atmosférou, zaujímavým no tragickým hlavným hrdinom a odstrašujúcim, no trochu klišé záporákom. Tak či onak, hodnotím tento 26-minútový kinematografický zážitok na 5 hviezd a nik ma nepresvedčí o opaku. :-)(12.6.2011)

Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello - za tímto pětimetrovým názvem se skrývá půlhodinová steampunková vymazlenost ve které se tmavé 2d siluety postav pohybují v promakaném CG 3d prostredí. Styl animace a pohádkově hororový příběh k sobě náramně pasují, autoři si dali fakt záležet a my si na jejich píli a bujné fantaziii můžeme ukojit apetit přesně jako ty žíznivý rostlinky(21.1.2009)

Veľmi zaujímavý príbeh so zaujímavým štýlom animácie, ktorý mi pripomenul kraťas Invention of Love. Hlas Jaspera Morella bol neskutočne príťažlivý a veľmi dobre sa jeho rozprávanie počúvalo. Koniec príbehu bol úžasný, síce smutný ale možno keby to končí happyendom tak by to po dopozeraní nezanechalo ten správny efekt a pocity, ktoré mám teraz. Trošku som sa obávala stopáže, že neskôr sa budem nudiť, pretože neobľubujem kraťasy, ktoré majú viac ako 10 minút, ale tento si získal moju pozornosť. Možno to bolo práve tou zaujímavou animáciou, alebo možno samotným príbehom. A možno všetko dokopy. Tento kraťas mal naozaj pekný námet, ktorý mohol byť kľudne i sfilmovaný ale možno by to nemalo ten správny efekt bez tej animácie. Bola taká temná a záhadná a to ja mám rada. 5* bez váhania.(5.3.2013)

Jules Verne, George Mélies a Karel Zeman, protřepat, nemíchat. Animace vychází ze starých ploškových filmů, nejen vizuál krom zmiňovaného připomene Tajemství ocelového města či Svět zítřka, což nakonec vůbec nevadí. Výprava do neznámá nachází a přiváží to, co může pomoci, ovšem jen za cenu velkých obětí. Jednu hvězdu ubírám za konec, dal bych si happy end.(11.3.2013)