Intacto

Každý má svůj osud. On jediný je nedotknutelný. Dokud se štěstí nestane příčinou jeho pádu. Mají dar okrádat jiné o štěstí a ještě na tom vydělat. Tomas přežil leteckou katastrofu, Federico zemětřesení, Sam vojnu a Monica dopravní nehodu. Tomas se živí zlodějinou, Federico je pojišťovací agent, Monica pracuje na policii a Sam pátrá po lidech, kteří mají tentýž dar jako on - štěstí. Svůj osud pak pokouší ve hře na život a na smrt. (oficiální text distributora)

nydahl

No teda "TOSIM" - srovnat tenhle "custom exclusive made" film se seriovou konfekci typu vyvoleny to je dost sileny - ale tak aspon ze ses nenudil.Tohle je skvely film a neni moc veci co se tady da vytknout.Nejvetsi deviza filmu je rozhodne namet - nedokazu si predstavit ze nekdo prisel a podal zadani typu "chci souboj lasky a stesti jakozto hmatatelnych a obchodovatelnych polozek".Scenar naprosto prirozene rozehraje dej , kde stesti je komodita jako kazda jina a tudiz se s tim daji delat veci typu gamble a jine.V prubehu deje se hrdina dostane do pozice kdy je potreba zmerit sily s "total master rule of luck " (Max von Sydow) ale je jasne ze jeho zbranemi ho nelze porazit.Pri rozhovoru na kameni taky Sydow dava jasne najevo ze citi ,ze protivnik tam neni ze stejneho duvodu jako predesli kandidati a tudiz je tam i obava (skvele zahrana ackoliv tam o ni nepadne ani slovo mimochodem).Rozuzleni v podzemi je fantasicke a dojem po filmu je naprosta parada. 5 hvezd davam malokdy ale tohle je naprosto skvely film takze bez zavahani. ()

Petro

Když mě film zaujme na začátku a čekám co bude dál, to mě baví. Mnoho "super" filmů jen hloupě opakuje, co už bylo natočeno. Tady bych zbytečně nehledal. Zajímavý námět s nasměřováním k zajímavému cíli. A jak to vlastně je s tím štěstím? Co myslíš? Kolik ho necháš jiným? ()

Bragi66

Španělské a francouzské filmy asi nemají tak rozsáhlou síť zaprodaných hodnocení, a tak je tento dosti pozoruhodný film upozaděný. Myšlenka přenášení štěstí dotykem už byla filmově zpacovaná několikrát. Tohle ale opravdu stojí za vidění, už třeba jen pro roli, kterou tu ztvárnil herec Max von Sydow. ()

Ludva

[2009-04-27] * Netradiční námět spolu s horrorovou atmosférou dobře zakryje některé nelogičnosti (nebo překombinovanosti, jak je to vlastně s těma fotkama?). Herci jsou neokoukaní (aby taky ne, španělský film k nám přijde sotva jednou do roka) a ještě k tomu dobří. ()

burg

Film o štěstí - jak jde tohle uchopit a co z toho nakonec vyleze? Snímek měl pro mě opravdový náboj a napětí by se dalo krájet. Některé scény během chvíle vešli do historie - např. běh lesem se zavázanýma očima. Vlastně z celého filmu sálalo něco, co např. americkým filmům pro mě osobně chybí. Pořádný kus umění, ne jen točit film pro peníze. Jednu hvězdičku ovšem musím srazit za to, že jsem se v ději dost často ztrácel. Nevěděl jsem kdo se kde a kdy se objevil, co tam dělá a po pár minutách jsem se divil, kam zase zmizel. Také střídání minulosti s přítomností bylo občas docela vyčerpávající. Ale to jsou jen malé chybky na jinak výjimečném filmu. Film takhle dobře film o štěstí - v tom musí být víc, to musí mít člověk víc, než jen štěstí... ()

BEZHLAVY

zajímavé zamyšlení o ceně štěstí, o lidech a jejich vztahu ke štěstí, vadila mi ta tématika židé... stavět film na židovské tématice, který nemá s holocaustem nic společné, mi připadá laciné... a to nejen v tomhle snímku. Upoutaly mne spíše myšlenky než samotný film, proto mu dávám jen tři kusy.. ()

JARDAHONDA

Zajímavost : Mysteriózní thriller o hazardu s osudem, byl odměněný několika filmovými cenami, včetně ceny Goya v roce 2001 za nejlepší režii a nejlepší herecký výkon v hlavní roli. ()

andy60

Chvíli mně trvalo, než jsem pochopil, o co vlastně jde. I dál - v průběhu filmu, jsem se v ději občas ztrácel a ne vždy mi bylo jasné, proč se tak děje a jaký to má smysl. Snad mě pomůže opětovné shlédnutí, ale v tuhle chvíli to na víc než dvě hvězdičky nevidím. ()

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!