Cheon gun

Heaven's Soldiers

Akční / Komedie / Dobrodružný / Sci-Fi

Jižní Korea, 2005, 110 min

Joon-ki Min

Sice jsem se u filmu ani na chvíli nenudil, ale paradoxně ho považuju spíš za průměrný. Množství patosu, dialogy šustící papírem místy a snaha o "sjednocení" Koreie za účelem pomoci vlastnímu národu v minulosti, mi přišla trochu násilná. Vztahy a problematika vztahu tohoto rozděleného národa je lépe zachycena v Parkově Joint Security Area.(16.4.2008)

Tak ja pridam k Adrianovmu vysvetleniu preco asi nebol tento film az tak uspesny dalsi dovod. A to oproti Welcome to Dongmakgol podstatne horsie prekreslenie postupneho zblizovania sa juhokorejskych a severokorejskych vojakov. Vlastne je tomu venovany minimalny priestor v par naznakoch. Vacsinu filmu si len robia srandu z toho legendarneho hrdinu. To mi prilis vtipne nepripadalo a radsej by som prijal vazne pojate demytizovanie legendy. Co sa týka mixovania zanrov v tomto filme. Tak ziadny zaner neprebíjal druhy, ale zaroven ani jeden nema poriadny priestor vyniknut. Proste sa vzajomne neobohacuju, ale iba sa postupne striedaju. Takze finale, ktore malo byt velkolepo emotivne islo uplne mimo mna a zimomriavky nadsenia ake som zazival pri finale Welcome to Dongmakgol sa tu v ziadnom pripade nedostavili. 6/10.(26.6.2011)

Film porovnávaný s Welkeom tu Dongmakgol. Řešení vztahů mezi Severní a Jižní Koreou a i určitý přesun v čase je vidět v obou snímcích a mají toho mnoho společného, jen tento je zbytečně podhodnocován. Nechybí vtipné momenty, krásné kostýmy, nablyštěné rekvizity a poměrně věrohodné bitvy. Cestování v čase a ještě k tomu do překrásné Korey 16.století, nešlo jinak než za 5*.(17.1.2010)

Je to celkom dobrý mierne sci-fi ladený akčný historický film. Má veľmi dobrý príbeh o skupine severokórejských vojakov na čele s hrdým majorom, ktorým sa nepáči príkaz odovzdať jadrovú bombu vytvorenú spolu s juhokórejcami západným mocnostiam a tak ju ukradnú a utečú, pričom juhokórejskí vojaci sú im na stope, ale počas vzájomného stretu sa vplyvom kométy, ktorá práve letí okolo Zeme prenesú do minulosti a tam sa stretnú s významnou osobou kórejských dejín, budúcim generálom, ktorý má zastaviť inváziu Japoncov a tak spoja svoje sily, aby ho pripravili na budúce vojenské úspechy, ale musia čeliť aj práve trvajúcej hrozbe čínskych bojovníkov, ktorí ohrozujú okolie. Spracovanie je celkom dobré, ale dalo sa z toho získať aj viac. Podobné zápletky o cestovaní v čase mám rád a vždy sa najviac teším práve na tie, kde sa v čase presunie nejaká vojenská jednotka, ale zase to nedopadlo presne podľa mojich predstáv. Chválim úvod zo súčasnosti, kde sa aspoň čiastočne dá zoznámiť s výraznými postavami, hlavne veliteľmi na oboch stranách, páči sa mi aj začiatok z pobytu v minulosti, ale potom to na dlhší čas pomerne upadne, aj potom sa na to dobre pozerá, stále je to minimálne priemerná zábava, ale problém je, že dej prakticky zostane na mieste, je tu až príliš moc humoru a tu by som skôr ocenil vážnejšie podanie, legendárny generál ma v tejto časti vôbec nezaujal, takže celá stredná časť je skôr sklamaním. Ale po hodine filmu sa to konečne výrazne vylepší, film už zvážnie, začnú sa riešiť skutočné problémy a už sa je na čo pozerať, celý zvyšok filmu sa mi už dosť páči. Akcie tu moc nie je, ale je vydarená. Je tu prakticky len trochu akcie v úvode a potom až v závere, ale hlavne celé finále musím určite pochváliť, síce nie je nijak zvlášť nápadité a ani o výraznejšom použití súčasnej techniky sa tu moc hovoriť nedá, postavy majú len pár ručných zbraní, do ktorých aj tak munícia dlho nevydrží, ale pôsobí dosť drsne, viacero likvidácií sa vydarilo a celé je to slušne natočené, tu som spokojný. Čo sa týka spomínaného humoru, síce by som bol radšej, keby tu nebol, ale zase ho nemôžem ani kritizovať, nenájde sa tu ani jedna skutočne vtipná situácia, ale tých úsmevných je dosť. Herecké obsadenie je na tom dobre, bavila ma hlavne severná strana, obzvlášť môj obľúbenec Kim Seung-Woo, ktorý je tu s prehľadom najcharizmatickejšou postavou, ale zaujal ma aj Ma Dong-Seok, Hwang Jung-Min, jediná výraznejšia ženská postava Kong Hyo-Jin, sklamal ma jedine budúci generál Park Joong-Hoon, ale aj ten iba v prvej hodine filmu, potom už konečne začne baviť, či už postavou alebo aj herecky. Réžia a technická stránka mohli byť aj lepšie, ale na ten slušný blockbuster to stačí. Škoda, že až polovica času filmu je len mierne nadpriemerná, inak ten zvyšok sa mi už dosť páči a zachránil filmu toto nadpriemerné hodnotenie. 72%(1.11.2012)

Vážené kolegyne a kolegovia archeológovia vítam vás na konferencii, ktorú som musel zvolať kvôli môjmu najnovšiemu objavu. Ako iste viete vediem vykopávky z bojov o Kóreu zo 16. storočia, a práve sa kukáte na najdôležitejší objav z nich. Áno tento obal z tatranky sme našli hneď vedľa snajperky a vojenskej prilby so znakmi vojska našich severných komnačovských susedov. Pri dôkladnom skúmaní sme zistili že rok výroby nájdenej tatranky je 2005. Nakoľko je však rok 2000, musím konštatovať že súdruhovia z KĽDR i napriek hladomoru sú nedosiahnuteľne pred nami... Toľko vydarených fórkov na tak vážnu tému sa tak často nevidí. Navyše historické šermovacie jatka ktoré ja veľmi veľmi môžem, i keď sú v menšom oslabení. Celkovo sa na film dá pozerať a tie (takmer) dve hodinky ubehnú veľmi rýchlo.(31.5.2012)