Keane

William Keane je třicátník, zjevný schizofrenik, stále promlouvající sám se sebou a také s kýmsi imaginárním. Osočuje ho, utíká před ním, útočí. Bloumá po autobusovém terminálu a městských ulicích, ptá se lidí, zda neviděli jeho dceru. Svůj stín zahání vodkou, drogami a krátkými sexuálními setkáními. Jeden večer potká v levném hotelu ženu s dívčinou a naváže kontakt, kterým se možná může něco změnit. (Dimo)

Dlubal David

Tady u toho snímku jsem měl problém s tím, že se nemůže rozhodnout, čím vlastně bude. Srdcetrhající výpovědí nalomeného fotříka nebo psychologickým dramatem pošuka. Nakonec je to obojí, bohužel tak zvláštně a divně zpracované, že se v tom člověk docela ztrácí. ■ Film bych rozdělil na 3 části: 1)) Seznámení s hlavním hrdinou, který se jmenuje William KEANE. Tahle část byla docela zajímavá, protože člověk netuší, odkud vítr vane a láme si hlavu nad afektovanými výlevy a buranským jednáním. 2)) Nahlédnutí do nitra. Zde konečně netušící divák procitne, ale stejně tomu nechává volný průběh, co kdyby se mýlil, že? 3)) Boj s vnitřními démony a snaha o to, žít obyčejný život obyčejného třicátníka. Bohužel zde se opět, a o to více, ukazuje, že náš hlavní hrdina, je buďto naprostý k♢k♢t, anebo silně mentálně a emocionálně narušený jedinec... ■ Velká škoda toho zpracování, opravdu z toho šlo vyždímat o hodně víc. ■ Ten polootevřený konec se mi však líbil... ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [68/100] ■ (V) [59/100] ■ (H) Damian Watcyn LEWIS [69/100] ● Abigail Kathleen BRESLIN [62/100] ● Amy Beth (DZIEWIONTKOWSKI) RYAN [60/100] ■ (♫) [58/100] ■ (E) Au nom de ma fille (Kalinka) (2015) ● Recovery (2007) ● Aftermath (2017) ● Samayô yaiba (2009) ● Flash of Genius (2008) ● Guy (1997) ● Krajina s nábytkem (1986) ● Umi yori mo mada fukaku (2016) ● The Evil Within (2017) ■ (Č) 1 ■ (P) [Neděle, 29-X-2017; 10:07] [SD] [2.1] [PZ-cz] [56/100] ■ (CSFD) MartinezZzuzka236Dimo(C) [56/100] ()

Dimo

Keane je náročný film, kde už od začátku divák balancuje mezi rozhodnutím realita - fikce - oběť - šílenec? Záhy, když přijdou opravdu dobře zahrané schizofrenické výlevy se vztah k hlavní postavě blíží spíše k žánru šílence, navíc, když Keane předvede vyklopení dvou alespoň trojitých vodek za sebou, třikrát si šňupne koksu a pak si vyhlédne holku jen na vrz, které navíc provede něco opravdu sprostého, tak si říkáte, na co to vlastně hledím? Pohled zblízka na zoufalce? Vlastně ano, no a když pak v jeho slabých chvilkách vidíte, jak se svou osobností bojuje, hned se o vás pokouší zase lítost. Když se pak potká ve svém hotelu s ženou a její dcerou, následně po jejich kontaktu se na Keana díváte zase jinak. Vrtochy pokračují až do konce filmu, který je zvláštní, ale vcelku filmu sluší. V podstatě filmu chybí jakýkoliv úvod a závěr. Žádný začátek, žádný konec, jen nasnímaná část života někoho cizího. Za zhlédnutí film jistě stojí, jedná se o jiný než obvyklý styl vyprávění, rozhodně ne pro každého. Film jsem viděl v originálním znění bez titulků, nicméně mi nic neuteklo. Kamera se v podstatě od Keana nehne, snímání je téměř dokumentární a vyjma hudby z jukeboxu v hospodě ve filmu nezazní hudba a to ani v úvodních a závěrečných titulcích, což ovšem dodává filmu notnou dávku syrovosti. S hodnocením jsem dost na vážkách, myslím, že budu potřebovat ještě čas. Zatím 3* a 1/2 hvězdy a celková spokojenost. ()

Kaucuk

William Keane je bezpochyby jeden z nejsložitějších charakterů, kterej sem měl možnost ve filmu číst. Nevíte co v danou chvíli udělá, jestli to co dělá je správné nebo ne, nebo jestli to dělá ve stavu čisté mysli nebo v úplně jinym stavu, at už dáno nemocí, nebo omamnými látkami. A takto špatně definovatelná postava, která prakticky /až na pár záběrů/ nesleze z obrazovky, je můj šálek kafe. Po dlouhym půstu, vyplněnym rozjuchanejma komediema a přebarvenejma animákama, jsem viděl ponurý drámo, který mi opravdu zalezlo pod kůži. A ano Damian Lewis JE můj oblíbenec, JE to pan herec a to co předvedl v tomhle filmu JE opravdovej výbuch nádhernýho, uvěřitelnýho a prožitýho herectví. A roztomilou Abigail s mezerou mezi zuby a zavěšenym batůžkem na předloktí je těžký si nezamilovat. ()

Lucas87

Solidní magořina s nepochopitelnou atmosférou, ačkoliv se může zdá, že se jedná o nízkorozpočtový film. Damian Lewis je chvilku normální a pak je totální zfetovaný blázen. Opravdu intenzivní filmový prožitek u které ten čas letí.... nejlepší byla scéna jak Keane drtil tu buchtu na hajzlu a udělal se do ní, ta z toho byla na prášky, že nebrala prášky :) ()

E lan

Nejdříve jsem se s tímto filmem nemohl smířit, ale po určité době mě příběh zaujal, stejně tak jako herecké výkony hlavních představitelů. Není to lehký kousek na dívání, ale přesto rozhodně stojí za shlédnutí... ()

zuzka236

Celý film som sa cítila napäto z očakávania, čo asi urobí "pán Keane" ...ale vo filme sa vlastne nič také závratne nedialo, z čoho som bola mierne sklamaná, pretože som čakala nejakú "peripetiu". Celkový dojem z filmu nebol až taký zlý, malý počet postáv a nijak prekvapujúci, nijak nezáživný dej zachránil aspoň skvelý výkon predstaviteľa hlavného hrdinu Damiana Lewisa, ten sa úlohy chopil naozaj bravúrne a zahral to naozaj skvele. ()

Barghest

O tomhle filmu se mi velmi těžce píše. Marně hledám výraz, který by vystihl to, co se mi děje uvnitř. Keane totiž nepromlouvá k divákovu vědomí a nepoužívá k tomu žádných slov ani logiky. Hovoří přenosem iracionálních vjemů, proto o něm nelze psát. Je to možná jako hurikán v hluboké černotě vesmíru, prázdné, bezedné nic polapené do neúprosně se točícího, destruktivního víru. Chladný, smysl postrádající svět zmateného člověka, jehož osobnost se tříští na tisíc kousků. Damian Lewis odhodil přitažlivé charisma a svou roli zahrál tak výborně, až jsem se obávala, že se to na něm nějak podepíše. Páni, Damiane, jsi vážně třída, ale tohle už radši nedělej... ()

PanSoudce odpad!

Psychologické thrillery mám rád, ale u tohoto opravdu nechápu hodnocení. 100 minut z čehož 80 minut je záběr na Lewisův xicht, a i kdyby byl na tom sebevíc dobře herecky (o čemž by se taky dalo polemizovat vzhledem k minimu mimiky), tak nechápu, čím si tento film vysloužil tak vysoké hodnocení. Příběh nedovysvětlený, konec nedotažený, vlastně to ani nemělo žádný začátek. Je to jak vyrvaný list z deníčku magora z Dobřan, o tom kterak si šel koupit malinovou zmrzlinu naproti do stánku. Ale už chybí, že v listech předtím měl napsáno, že má ve skutečnosti rád mangovou a na maliny je silně alergický. Zdá se vám to jako totální p*****vina? Tak si pusťte tento film. Ty, co dali nejvyšší hodnocení, tipuju na milovníky uslzených očí a hromadu záběrů na pootevřená ústa. ()

AndieCZ

Velmi zajímavý film. Damian je můj oblíbený herec, proto jsem si ten film také pustila. Zahrát takovou roli musí být těžké. Já osobně bych asi nezvládla, aby mi celý film zabírali jen obličej. Je to trochu složitější film. Na poprvé jsem ho moc nepochopila, tak jsem si ho pustila po druhé a nic víc jsem z toho nepobrala. Můžeme se totiž jen dohadovat, jak to s Wiliamem Keanem dopadlo... Na americký film je to film velmi netypický, protože po 5 minutách nevíme, jak to dopadne. Nevíme to dokonce ani na konci filmu. ()

StaryMech

Bratři Dardennové mínus zápletka. Chtělo by se mi pochválit ponor do choré duše, jak to udělala spousta kritiků, ale o schizofrenii vím tak málo, že si netroufnu. ()