Nič netušiaca matka rodiny otvára dvere svojho domu, pred ktorými bezmocne stojí nejaký vysoký chlap s nápadnou dierou v bruchu. Padá na zem a je okamžite prevezený do nemocnice. Tam sa na počudovanie všetkých lekárov jeho zdravotný stav rapídne zlepšuje. Pokojne leží na posteli, keď cez okienko na dverách miestnosti zbadá v čakárni nejakého muža, ako sa naňho díva. Začne zúriť a pokúša sa vstať z postele, čo mu našťastie prekazí doktor zo sestričkou. Úplne sa upokojí, až keď je jeho záhadný návštevník odvedený ochrankou a dostáva sa pred miestneho šerifa. Tomu po hodinách naťahovania povie, čo je zač a čo robí v meste. Tvrdí, že ten pacient je Mikos Stenopolis, krvilačný a zdanlivo nezraniteľný kanibal, a že je potrebné zbaviť sa ho čo najskôr. V priebehu pár sekúnd je v nemocnici brutálne zavraždená jedna sestrička. Lov sa môže začať... (oli.G)

Marty7CZ

kult těžkýho kalibru, byl to klasickej gore masakr, kde se vyživali v ukrutnejch jatkách... na svoji dobu fakt nepřehlídnutelná kultovka, dneska už směšný a naivní! ()

Tormentor665

George Eastman má nadpřirozené schopnosti (ovšem u té krve pochybuji, tohle bez přemíry návykových látek zahrát nešlo) a vraždí, kudy chodí. Zkrátka dokonale promyšlený děj. Během první hodiny to kromě gorovaček není ani trochu zajímavé, konec však stojí docela za to. Po scéně s pecí jde mé hodnocení nahoru, ale prvního Antropofága to nepřekonalo. ()

Shanen29

Po prvé když jsem viděl tento film,byl jsem nadšený,ale i po druhé o patnáct let později mě bavil stejně dobře. ()

Knor

Klasická vyvražďovačka s velmi brutálními scénami. George Eastman se do role totálního psychouše co lační po mrtvolách výborně hodí. ()

kelto44

Každý si môže vravieť všeličo, ale Absurd je podľa mojho názoru, jeden z najlepších hororov svojích čias. Scénar nie je nič moc, napísal by to lepšie aj prvák na základnej škole a dialógy sú dosť blbé, no na druhú stranu je to niekoľko desiatok rokov starý film, takže sa tomu dá odpusiť. Čo sa týka Eastmana, toho som si ako záporaka ihneď obľúbil, zahral to dosť dobre a keď ho niekedy stretnem na ulici, vždy si ho budem pamätať ako Stenopolisa. Film má veľmi slušnú atmosféru a do toho ešte hraje hudba, z ktorej budete mať husiu kožu. Prvých niekoľko minút bolo strašne nudných a skoro som to ani nevydržal, no potom už začala ta pravá zábava. Pri vraždách som sa strašne bavil (vrtačka, sekáčik na mäso, pec,..), sú celkom dosť brútalné a gore ujde, na upečenú hlavu asi nikdy nezabudnem. Dnes to je už taký priemerný horor, no ja nikdy nezabudnem na časy, keď som sa vždy bál zaspať kvôli Stenopolisovi. /90%/ ()

Pitryx

Jeden z prvních "hororů" sledovaný na vypůjčené VHS kazetě, tehdy v příšerné kvalitě s ještě horším polsko ruským dabingem. Nevím, co jsem na tom viděl. Nu, za těch pár gore efektíků tu dvacku dám a druhou za ten nervák na konci i přesto, že na mne to již nepůsobilo. Jinak je zbytek filmu pod psa. ()

djbarrel

Před mnoha a mnoha lety jsem viděl tenhle film a přišel mi jako naprosto neskutečný horor. No dneska to zdaleka tak nefunguje, ale dá se říct, že film působí dost atmosféricky a ponuře. Hlavní představitel zabijáka působil celkem věrohodně a film si držel obstojné tempo po celou dobu. Celkem bych dal dvě hvězdy, ale jednu přidám za scénu s vrtačkou. 50 % ()

Naghavi

Jsem novým uživatelem a toto je můj první komentář : Tento film byl mým prvním horrorem, který jsem viděl jako osmiletý kluk na videokazetě...V té době mne to natolik vyděsilo, že jsem dlouho poté (asi do třinácti let) nechtěl nic podobného vidět....George Eastman je skutečně pekelník, tato role mu sedla a zahrál ji bravurně. ()

Easykill

Totálně naspeedovanej Eastman! V roli nekopromisního zabijáka je evidentně jako doma. Samozřejmě je to tahoun celého filmu, což mi nevadí, mám slabost pro 80's movies a navíc tyhle, který jsou plný skvělý hudby a skvělýho Gore. Mňamka! ()

copstp

Vrtačka v hlavě,rozříznutá lebka...to fakt není můj šálek kávy.Když poté kněz dostane od místního šerifa zbraň a nahání maniaka vraždícího každého,koho vidí,je to už na mě moc.Nesmysl za nesmyslem.Jedna hvězdička za snahu. ()

AmunRa

Exkurze do světa čiré brutality v 80. balení. Film je třeba brát jako festival krvavých mordů a soutěž o nejzajímavější likvidaci - obvykle hlavy (krumpáč, vrtačka, pila, upečení v plynové troubě, useknutí). Děj je vyloženě chabý, herecké výkony (s čestnou výjimkou George Eastmana v roli nesmrtelného vraždícího řezníka) snad ještě horší. Přesto je film zábavný i tou svou naivitou a neumětelstvím. Navíc je třeba ocenit humornou závěrečnou scénu. ()

Ruda

Absurd byl jedním z mnoha filmů, který v dobách domácích videoprojekcí v první polovině 80. let minulého století šokoval českého diváka zvyklého akorát tak na "brutalitu" sovětských válečných velkofilmů. Dnes Absurd dost vyšuměl a nemá moc co nabídnout. Herecké výkony jsou chabé stejně jako scénář a film nezachrání ani charismatický Eastman v roli vraždícího monstra, ani několik gore efektů, které jsou až na výjimky dost kašírované. Dvě hvězdy jsou za povedenou scénu "opekání hlavy" v plynové troubě a za poměrně překvapivý poslední záběr filmu. ()

Strato666

Několik nezapomenutelných gore vražd v podobě hlavy napůl prostřednictvím cirkulárky, vrtačky skrz spánek a postupné usmažení hlavy v troubě… Nechutné, zvrácené. Pro milovníky hororu 80. Let ale povinnost. ()

2060

Tak když sem viděl tenhle snímek jako malý tak sem měl dlouho po jeho shlédnutí pěkně nalepíno a strach jako blázen. Nemá sice nějaký parádní děj, ale udělalo to na mě dobrý dojem. A dlouho sem tenhle film sháněl. Bohužel marně. Možná už pro mou zapomětlivost jaký tenhle film opravdu byl davám čtyři kusy. A na tohle hodnocení na mě tenkrát působyl. ()

Zupan_

George Eastman hrajúci brutálne vraždiaceho Gréckeho psychopata na úteku. Je to strašne lacná záležitosť. ()