Nič netušiaca matka rodiny otvára dvere svojho domu, pred ktorými bezmocne stojí nejaký vysoký chlap s nápadnou dierou v bruchu. Padá na zem a je okamžite prevezený do nemocnice. Tam sa na počudovanie všetkých lekárov jeho zdravotný stav rapídne zlepšuje. Pokojne leží na posteli, keď cez okienko na dverách miestnosti zbadá v čakárni nejakého muža, ako sa naňho díva. Začne zúriť a pokúša sa vstať z postele, čo mu našťastie prekazí doktor zo sestričkou. Úplne sa upokojí, až keď je jeho záhadný návštevník odvedený ochrankou a dostáva sa pred miestneho šerifa. Tomu po hodinách naťahovania povie, čo je zač a čo robí v meste. Tvrdí, že ten pacient je Mikos Stenopolis, krvilačný a zdanlivo nezraniteľný kanibal, a že je potrebné zbaviť sa ho čo najskôr. V priebehu pár sekúnd je v nemocnici brutálne zavraždená jedna sestrička. Lov sa môže začať... (oli.G)

PetrPan

Ještě se mi možná někde na půdě válí ošobrstaná čtvrtá videokopie tohohle hororového videohitu v německém znění a se simultánním dabingem některého z tehdejších dabérských hvězd z obýváku:) Jako kluk jsem byl úplně konsternován a vyděšen do morku kostí, vzpomínám si že o scéně s vrtačkou nořící se do spánku křičíci sestry se mi zdávalo několik nocí za sebou a já se budil ohmatávaje si hlavu a hledaje ve tmě obrysy temné postavy .. Po létech mi Absurd už přišel jen absurdně hloupý a amatérský, nicméně člověk by neměl zapomínat a zesměšňovat to, co jej kdysi skutečně dokázalo vyděsit...život je kruh a tak je možné, že až se blíže seznámím s dr. Alzheimerem či jeho družkou Demencí znovu mne George Eastman vyděsí... ()

Tomco

tak toto je moja uplne najvacsia nostalgia... nezabudnem nikdy ako som pat rocny zaspaval s predstavou, ze mi do izby vojde george eastman a rozmrda mi lepku vrtackou s 30cm dlhym vrtakom.. brrr ..... ()

jonyyy

Ačkoli u mě pan D´Amato nemá dobré skóre a italské horory zrovna v lásce nemám, něco hluboko uvnitř mě nutí dát této šílenosti 4 hvězdy. Lepší než Antropophagus a Buio Omega dohromady. 70% ()

SOLOM.

O něco lepší než minule. Rosso sangue na mě zapůsobil především svým zajímavějším dějem než tomu bylo u Antropophaguse. Moc ovšem nechápu proč je tento film označován za jeho pokračování, když oba filmy spolu mají společného jen opravdu velmi málo. Snad jen fakt, že démonický George Eastman je největším tahounem obou filmů a jeho téměř nsmrtelná postava pochází z Řecka. Tentokrát se Joe D'Amato konečně odvázal a dal mnohem větší prostor svému zabijákovi, který se rovněž s nikým nepáral a krvavé orgie mě bavily od začátku až do konce. Nejvíc mi zde však vadil ten malý spratek, kterého bych narval místo té ženské do trouby a upekl si ho jako dezert. ()

Sofia

Tak dlouho jsem hledala na čsfd tenhle film, který znám pod titulem Vyvrhel z pekla, až jsem našla :-) viděla jsem ho asi v mých dvanácti letech mezi dalšími braky postkomunistického videoboomu a dodnes si pamatuju nervydrásající hudbu a pár skutečně brutálních vražd charismatického zabijáka George Eastmana - opékání hlavy v troubě, kružítko v oku a vražda zdravotní sestřičky vrtačkou do lebky. Dnes už bych to asi psychicky nevydržela, ale tenkrát jsem valila oči, takže jedna hvězdička je jen za tu nostalgii :-))) ()

Karamanlis

Hoci d'Amatov Absurd predchádza povesť extrémne brutálnej, zakazovanej a cenzurovanej snímky, zaradenej na neslávne známy zoznam Video nasty, myslím si, že to s ním vôbec nie je tak zlé a takáto negatívna reklama mu viac prospela než ublížila, nakoľko v princípe ide iba o nevydarenú imitáciu kultových amerických slasherov, ktorá okrem dvoch - troch krvavých scénok v podstate nemá divákovi čo ponúknuť a za iných okolností by asi rýchlo upadla do zabudnutia. Film sa navyše dosť nešikovne snaží nadviazať na o rok staršieho Antropophaga, ktorý sa v konfrontácii s ním javí byť šokujúcejším a najmä originálnejším dielom. ()

eraserhead666

Je to bezmála (pár měsíců) dvacet let, co jsem tento VHS kult viděl naposled. Již to, že mě tehdy neskutečně děsil a dodnes si z něj pamatuji spoustu zásadních scén (pečení v troubě, vypichování očí, napíchnutí na vstupní bránu) svědčí o tom, že to byl opravdu povedený kousek. Dnes jsem se k němu tedy z radostí po dvaceti letech vrátil. A? Sice to ztratilo to kouzlo třináctiletého natěšeného diváka, který podobných filmů ještě neviděl desítky, ale i tak to má po těch letech stále kouzlo a závěrečných 25-20 minut opravdu stojí za to. K tomu vynikající hudba a mrazivě děsivý nemluvný šílenec George Eastmana. ()

ancientone

Diela Antropophagus alebo Bui Omega od trashmajstera Joa D'Amata radím do zlatého fondu talianskeho brakového hororu ( V mojom rebríčku medzi vyššie postavené snímky The Beyond a House by the cemetery od Fulciho a Ghosthouse Umberta Lenziho), vyznačujúceho sa schopnosťou premeniť svoje nedostatky v charakteristické plusy. Nelogické chovanie postáv, mŕtvolne pomalý vývoj dela a iracionálne radenie nadmerne krvavých výjavov v kombinácii s talentom pre výber prostredia a záhrobnou syntetizátorovou hudbou vytvárajú špecifickú atmosféru rôsolovitej nočnej mory, ktorou dokážu filmy stále fascinovať divákov a uchovávajú v sebe veľkú časť príťažlivosti starej európskej hororovej školy. __ Avšak Fulci, Lenzi a ani D´Amato pri svojej veľkej produkcii lacných brakov nevytvorili len snímky hodné uznania a poskytujúce bizarné rozkoše, čoho jasným dôkazom je aj pokračovanie Antropophagusa, predstavujúce skôr okaté vykrádanie Carpenterovho Halloweenu než zaujímavé trashové dielo. Antropophagus 2 nielenže (očakávane) neobsahuje ani gram carpenterovej remeselnej zručnosti, ale nenapĺňa ani paradoxné kvality spomenutých hororov. Fušerske remeslo, obligátna krvavosť, surovo negramotný kus napodobeniny neprodukujú svojvoľne pomalým tempom plynúce nočné mory, ale predstavujú len surový základ D´Amatovej produkcie bez pridaných hodnôt. __ Antropophagus 2 je najnudnejšou, najtopornejšou možnou podobou slasheru, neschopne napodobňujúceho zaoceánske vzory a talianska absurdnosť, nelogickosť, prehnaná krvavosť... tu obnažujú svoje silno babrácke korene. __ D'Amatov film je pripomenutím, že talianskym hororom nie sú len podarené snímky, ale hlavne hromada vädnúceho odpadu - aj keď miestami odpadu veľmi zábavného a naozaj usmievavo naivného. ()

erl

Osvědčená dvojka D'Amato/Eastman v dnes již kultovní podívané. Pro mě sice o něco slabší než geniální Antropophagus ale dvoumetrový hovaďák s nepopsatelným výrazem v ksichtě a D'Amatovská poetika tvoří dohromady skvělou záležitost. ()

corpsy

Nezastaviteľný vraždiaci ´´terminátor´´ v podaní George Eastmana nám v pekných záberoch ukazuje, že je neradno sa s ním zahrávať. Gore massacre vysokej trashovej úrovne. ()

DDT

"Béčka" se vždycky dost špatně hodnotí. Tady bych snad jen vypíchnul ;-) tři věci - 1) vraždící monstrum je zřejmě dost sadisticky založeno, takže film není nic pro lidi se slabými žaludky, 2) nejděsivější (ale zřejmě jinak, než zamýšleli tvůrci) mi přišla hudba, kdy "dramaticky" sólující kytara mně skoro urvala :o) uši, 3) přímo vzorně režijně nezvládnutá finální honička, která film definitivně zařízne :-( a zvrhává do nechtěné komedie. ()

Ten Druhy

Pokiaľ ide o gore D´Amatov Absurd rozhodne môže konkurovať slávnejším vyvražďovačkám svojej doby. A to aj napriek počtu zabití, ktorý je vcelku nízky. Brutalita vrážd je však zarážajúca a z hľadiska žánru pozoruhodná. Najmä tých z úvodu filmu, ktoré súvisia s deštrukciou hlavy obetí (lekárskou vŕtačkou či cirkulárom na drevo). Hoci sa Absurd tvári ako pokračovanie D´Amatovho hororu Antropophagus (1980), nadväzuje naň naozaj iba veľmi voľne. Vlastne tieto filmy spája iba šialený výraz neprehliadnuteľného Georga Eastmana v úlohe zabijáka. Kanibal Karamanlis z Antropophaga sa v Absurde takisto mení na gréckeho psychopata Tanopulosa, tentoraz bez kanibalských ambícii, ktorý však dostane viac priestoru. Dôvod jeho vražednej fúrie zostáva nejasný (jeho meno je zrejme nešikovnou narážkou na Tanatosa, gréckeho boha smrti) a celkovo vyznieva ako nedomyslený. Po bezradnom a trochu trápnom uvažovaní o ňom a jeho dopadnutí, ktoré vypĺňa jadro filmu sa divák predsa len dočká strhujúceho finále, ktoré umocňujú pocity strachu z uzavretého priestoru domu a zaujímavé grafické zobrazenie násilia. Absurd určite patrí k vrcholom D´Amatovej tvorby a môže zaujať aj dnešných priaznivcov hororu. ()

Astaroth12

Jednotka sa mi páčila malá sílu v atmosfére opusteného ostrova ale od tohoto som už nič neočakával.Tento film sa od Damatovej tvorby líši,nieje až taký extravagantný aj keď gore tu je ale v prijateľnom stave ale čo som bol vážne prekvapený,že bol celkom bez erotiky.Herci boli keby som ich mal ohodnotiť od 1 do 10 tak im dávam nulu,fakt boli zlí.Príbeh zas nestal za veľa a da sa povedať,že tu ani nebol.Bol plný nedomyslených scén bez žiadnych extra napínavých scén a atmosféra tiež žiadna.Nič výnimočné a ani nič čo by som si dlhšie držal v hlave ako len jeden deň.Chcel som dať 3* ale za to dodrbané finále dávam 2*. ()

TomX2

OK. Teraz by sa mi to až tak nepáčilo a asi by som márne hľadal veci, ktoré akýmsi spôsobom zaručia kvalitu a stopercentnú spokojnosť. Avšak v dobe mojej prvej projekcie tohto kúsku to pre mňa bolo naozaj niečo - desivý vrah stvárnený mojou obľúbenou hororovou ikonou mi preniesol mraz po chrbte, gore bolo na slušnej úrovni a sem tam som aj mal v pláne si zakryť oči, teda, bál som sa. Záverečná naháňačka ma vtedy taktiež veľmi bavila a vyložene som sa nenudil, takže som bol samozrejme spokojný. Teraz k tomu mám len akési cítenie z nostalgie, no ak má byť moje hodnotenie objektívne, dal by som tomu dve-tri hviezdy. Zápletka je neoriginálna, dej nudný, vrážd (aj keď slušných) málo, atmosféra nič extra a tak podobne. Silné tri, keďže som nostalgik. ()

iolaos

Celkem silný gore, kterému však chybí preciznost italských reků tehdejší doby, zejména Fulciových, či L. Bavových krvavých veleděl. Jmenovaní však lehce zaostávali za D'Amatem v segmentu hudebních podkresů, tady famózního synthu s prvky (snad) řeckého foklóru, který tu trhá uši až nesnesitelně kvalitně.. Prostě další skvělá orgánovka, v této sféře je Joe ideální kreator . Smůlou však je, že film nijak nevybočuje a nedráždí tak, jak je divák jeho filmotvorby navyklý, o nahotě ani nemluvě. Ve "dvojce" onen slavný beastman Eastman žel již není hnijící stvůrou polykající člověčí flesh, nýbrž v modrých jeansech pobíhající nezničitelný vrah, ještě že nikdy neztrácivší své charizma. Screenshot z poslední scény mám navždy v hlavě a ve slabikářích poctivých jižanských gorehorrorů by měl být připnut na straně 1,,, hrubozrnovka jako blázen ()

kaylin

Příběh je z takových, které nejsou tvořeny tak, aby zde byla zásadní pointa, i když nějakého toho odhalení se také dočkáme. Jde primárně o to, abychom sledovali, co dokáže kamera všechno natočit tak, aby to bylo uvěřitelné. Hnusné a uvěřitelné. Tohle se daří, přestože postavy jinak nejsou nijak úchvatně napsané a konec konců ani zahrané. „Rosso sangue“ však patří k dobré italské gore škole a rozhodně nezapře své trikové kvality, což je také důvod, proč stojí za to se na snímek podívat. Závěr je trikově skutečně velkolepý. ()

raimi

Některé gore efekty nejsou nic moc, ale za to neskutečné finále sázím za pět. Viděno na obnovených Horror Nite v Brně. ()

K.I.N.G.

Takže Joe, shrnu to asi takto. Všechno dobré, co sis vytvořil v prvním dílu je jako máchnutím sekyry pryč. Zůstal ti jen výborný charakteristický velikán George Eastman, opět tu bylo pár nervy drásajících a nápaditých vražd, i když teda o poznání méně než minule a taky nesmím opomenout výtečné finále. Na druhou stranu tu máme velice nudný děj, plný zbytečných nudných dlouhých záběrů a keců, samozřejmě také pár absurdit a věcí, naprosto vymykajících se logice, ale také, což mě docela zarazilo, ten snímek nemá žádné pořádné prostředí, až pak tedy ke konci ten dům, jinak jakoby se vše točilo kolem několika málo podivných nezábavných a ničím nevyjímajících se míst. Prakticky tu bylo pokaženo všechno skvělé, co jsme mohli vidět v prvním dílu. Škoda. 50% ()

Gorehound

Trošku to drhne pri nekonečných scénach jedenia špagiet a pozerania amerického futbalu, ale inak je Absurd jednou zo zásadných eurohororových peciek s perfektnou, sadnúcou hudbou, nezabudnuteľným gore, Eastmanom, desivým aj bez masky a jedným z najlepších finále, čo kedy kto v slasheroch nakrútil. A ten historický dom, plný starožitností, kružidlo, netypická final girl, pripútaná na lôžko, úplne posledný záber... Pure gold. ()