Nič netušiaca matka rodiny otvára dvere svojho domu, pred ktorými bezmocne stojí nejaký vysoký chlap s nápadnou dierou v bruchu. Padá na zem a je okamžite prevezený do nemocnice. Tam sa na počudovanie všetkých lekárov jeho zdravotný stav rapídne zlepšuje. Pokojne leží na posteli, keď cez okienko na dverách miestnosti zbadá v čakárni nejakého muža, ako sa naňho díva. Začne zúriť a pokúša sa vstať z postele, čo mu našťastie prekazí doktor zo sestričkou. Úplne sa upokojí, až keď je jeho záhadný návštevník odvedený ochrankou a dostáva sa pred miestneho šerifa. Tomu po hodinách naťahovania povie, čo je zač a čo robí v meste. Tvrdí, že ten pacient je Mikos Stenopolis, krvilačný a zdanlivo nezraniteľný kanibal, a že je potrebné zbaviť sa ho čo najskôr. V priebehu pár sekúnd je v nemocnici brutálne zavraždená jedna sestrička. Lov sa môže začať... (oli.G)

TominoLa

Nevím co bych na tenhle horor řekl dnes, kde už mám hodně nakoukáno. Nic na tom, ale nemění, že v dětství mi naháněl strach a některé scény mám i po tolika letech stále živé. ()

JohnMiller

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 36/72☠ Taliansky Ed Wood Joe D'Amato ma týmto ,s jeho tvorby tým lepším, filmom nepresvedčil. Nevidím dôvod prečo bola táto snímka zakázaná. Skôr ako kvôli filmu to bolo meno režiséra ktoré naštvalo cenzorov. Je tu plus mínus tri štyri gore scénku ktoré sú síce pekné ale bez atmosféry a prakticky žiadneho deja boli na nič. Prvá polovica bola extrémne nudná pripadala mi akoby to točili nezávislí tvorcovia bez financií, hercov a techniky. Určite zato môže aj fakt že som to pozeral z VHS ripu dosť okoukaného VHS ripu.. ale aj tak nič moc teda. Druhá polovica bola totálna vykrádačka Carpenterovho Halloweenu. Po čase som si uvedomil že aj soundtrack sa veľmi podobá na ten Carpenterov.. čo je však na tejto snímke vynikajúce je tých posledných 5 sekúnd.. klobúk dole. Ale to už film zachrániť nedokázalo. Za najčudnejšiu scénu považujem tú s kružidlom nezvyknem sa smiať starším filmom ale tu som sa nedokázal ovládať. čo ma však najviac zaráža je to že hlavný postava predstaviteľ vraha napísala scenár. O takom prípade som ešte nepočul. ()

ilemas

Tenhle na svou dobu výborný horor jsem viděl před lety na VHS a moc se mi líbil. Dnes už to takové asi nebude, triky jsou už průhledné a nedokonalé,Byl to jeden z mých nejlepších hororů tehdejší doby. Viděno znovu po 20 letech: odpad. ()

majo25

Eastman bol pre role záporákov stvorený. Tu ako mĺkvy zombie so zázračnou sebaoživovacou schopnosťou ponúka relatívne nie zlý atmosferický italo-triler, aj keď sa nevyhne viacerým nelogizmom. Napr. hoci vyzerá ako keby bol v tranze, tak pri vraždách presne vie, čo robí, robí to pomaly a precízne, dokonca bez problémov ovláda jemu cudzie prístroje. Samozrejme, vraždiace scény sú ako-inak samoúčelné a plné gore efektov. Divím sa, že sa to obišlo bez akýchkoľvek nahotiniek. ()

kosta73

Nevím, jak jinak to popsat, než že je to prostě tam. Vše podstatné je řečeno v Sullafelixově a Flipnicově komentáři, nezbývá, než souhlasit. ()

Skuby47 odpad!

Myslela jsem, že na tento film už nikdy nenarazím, ale stalo se. Uvažuju, jestli ho mám vůbec komentovat. Kdysi mne šokoval takovým způsobem, že to udělám, snad jako varování, i když to dneska bude asi kontraproduktivní. V roce 1989 ho někdo přinesl pod názvem Vyvrhel z pekla. Video tehdy začínalo a kazet bylo málo. Už sám název mnoho napovídá. Bylo to hrozné a to nemluvím o domácím dabingu, kde někdo míchající si kávu do původního zvuku sprostě nadával a vzdychal ach, ach. Samoúčelná brutalita prezentovaná v tomto filmu byla v dobách, kdy krvavé horory nebyly nikde k vidění, opravdu šokující. Dneska je to jiné, ale tehdy jsem na něco takového nebyla připravená a po většinu filmu jsem měla zavřené oči. ()

Brain-D

Vraždy s dobovou hudbou jsou super, ale je jich tu prostě málo. Děj a chování postav je tak hloupé, že jsem se těšil až film skončí. Nápady tu byly občas originální a konec se povedl. ()

headcrab

Takže čekání na (pro mě) dokonalej italskej horor pokračuje.Tohle bylo zase docela zklamání.Jako, gore ultimátní, to se musí nechat, liboval jsem si, ale všechno ostatní už suxx.A ani slušný finále už to nedostalo na vyšší hodnocení.Opět italská klasika - herecký výkony na úrovni pšoncké makrely a nevkusná hudba.Tady byla sice ta "main theme" (hlavně ve finále) naprosto super, ale to je jediná část soundtracku.Ten zbytek byl strašnej, tentokráte jak z nějakýho erotickýho filmu.Pak jsem se ještě ztrácel v systému zámků dveří a oken v té vile.Jednou jdou otevřít, podruhé ne, jednou jdou jenom zevnitř, podruhé zas jenom zvenku, huh?Anyways, jak už jsem řekl, gore scény jsou kurevský, a např. grabnutí sekery a - následnej akt - to je přímo geniální scene se vším všudy. ()

lofa

Film Rosso sangue jsem viděl na počátku 90.let na VHSce v nic moc kvalitě pod názvem Černý muž. Bylo mi tenkrát necelých 15 a byl jsem doma sám a horror jsem si pustil někdy kolem půlnoci...paráda :-) bobky sem z toho měl tenkrát ještě hodně dlouho, protože se mi pořád v hlavě honil zabiják George Eastman, který vrtačkou na zuby provrtal sestřičce hlavu, rozřízl chlápkovi hlavu na cirkulárce nebo zabodl chlapovi kružítko do oka, či upekl ženský hlavu v troubě. Docela by mě zajímalo, jak by na mě film působil dnes... ()

Fox85

Během nepravidelných exkurzí do světa brakových filmů jsem se konečně propracoval i k této slavné postavě - Joe D'Amato. Věřím, že jsem se s ním nesetkal naposledy, tento film měl pár hodně dobrých momentů, občas uměl i vybudovat pěknou atmosféru a efekty taky slušné ()

vitekpe

Nez se dal Joe D'Amato na porno, tocil i ruzne jine zanrovky. Napr. toto je klasicka beckova italska hororova podivana s poctivou davkou gore efektu, a s oblibenym Georgem Eastmanem jako zlobivou zombii. :) ()

Sdoom odpad!

Otřesná a strašlivá hovadina, spíše komická (nechtěně) než hororová. Viděno s rychlodabingem a už nikdy více, otřesnost zážitku se tím jen prohloubila... (VHS, rychlodabing) ()

janesX

Prvý krát som ho videl ešte vlastne ako decko, v dobe keď sa k nám takéto filmy len ťažko dostávali. A z hlavy som ho už nedostal. Dobre si pamätám na vtedajší názov "Zrodenec z pekla" ale musím uznať že "Vyvrhel z pekla" je výstižnejší - film totiž pojednáva o chladnokrvnom psychopatickom vrahovi postrádajúcom akýkoľvek cit, ktorý je až tak zlý, že ho samotné peklo muselo od seba odvrhnúť. Film má svoju logiku a treba chápať že Mikos Stenopolis nie je z tohto sveta a preto je odolnejší a rýchlo sa zregeneruje z rán. Niekomu sa to nemusí zdať, ale mne to príde dosť logické na to aby to naháňalo hrôzu. Navyše sa George Eastman do úlohy bezcitného "mimozemšťana" tak vžil, že je to až zarážajúce, dokonca miestami až absurdné. A kvôli jeho umeniu tak presvedčivo desiť, sa stal legendou a kultom. 91% ()

tenebrae86

Zdařilá italská kopie úspěšných amerických slasherů. Nechvalně známý trash/porno režisér Joe D'Amato byl šikovný hororový plagiátor a za ultra nízké rozpočty dokázal točit žánrovky, které opravdu fungovaly a v určitém ohledu fungují dodnes. Na nějaký souvislý děj ale samozřejmě zapomeňte. Napětí, strach, brutalita a nesmrtelný George Eastman - to je to oč tu běží. ()

molcan2

Rosso sangue je film, ktorý bol súčasťou rozsiahlej zbierky filmov zakázaných britskou cenzúrou v 80. rokoch. Videl som veľa týchto "nasties", pozrel som si ich len preto, aby som vedel kvôli čomu bol taký veľký rozruch, ale aby som bol úprimný neboli až tak brutálne ako by ste očakávali. Prirodzene, bolo to pred 25 rokmi, takže filmový štandard toho, čo bolo niekedy brané ako hnusné sa v poslednej dobre zmenilo. Avšak, Anglický video nahrávací akt 1984 bol pozoruhodný na hororovú éru, niektoré tituly na zozname sú dodnes zakázané, zatiaľčo iné boli pred rokmi zrušené. ()

pend

Distribuční název Antropophagus 2 není úplně od věci, Eastman hraje prostě dalšího šíleného zabijáka, který hrozně rád zabíjí mimořádně ošklivým způsobem (vrták, pila), je prakticky nezranitelný (něco jako Jason - kulky pro něj nic neznamenají). Oslím můstkem mezi jedničkou a dvojkou by mohla být úvodní scéna, ve které mu opět lezou ven střeva z břicha, ale doktoři v nemocnici ho zachrání. Gore je docela hodně (na nízkorozpočtový italský film), akorát je dost špatně natočené, režisér si hlavně nepohlídal finální střih a načasování. Ale některé záběry jsou opravdu odpudivé. Závěrečný záběr nemá chybu a možná mohl být klíčem k pokračování s ženskou hrdinkou.... ()

Joll

Hodnocení je hodně z nostalgie! Viděl jsem to někdy v 80. letech na VHS a byl to doslova nejstrašidelnější Horror mýho mládí ta hudba byla famózní a Eastman děsivej.Nevím jak bych se na to tvářil dnes a možná to ani nechci vědět, ta vzpomínka mi stačí a opětovné shlédnuti by mi možná skazilo výborný dojem z opravdu děsivého horroru na který se dnes asi nic nedotáhne. ()

kkarx odpad!

Neveděl jsem jestli se bát nebo smát, protože George Eastman přehrává takovým způsobem, že člověku chtě nechtě cukají koutky. Jinak dost nuda s vyloženě trapným bezduchým dějem - polomrtvý zabiják s neobvykle rychlou regenerací tkáně kosí všechno co mu přijde do cesty. S atmosférickým Antropophagusem to nemá nic společného, až na obsazení právě největšího taháku George Eastmana. ()

Ygnor

Já vím, že je to totální brak, ale vzhledem k tomu, že jsem děj tohoto spektáklu nezapomenul přes dvacet let, je svým způsobem výjimečný. Po letech jsem si ho "vychutnal" v nerozmazané a nekostičkové verzi. Žádnou filmařinu tady nehledejte, jen zvrácenou atmosféru s nervy drásající hudbou. ()