Paralelní portrét (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2005, 54 min

Jaroslav Brabec

Vlasta Chramostová a Stanislav Milota byli partneři, které osud spojil již počátkem 60. let až do roku 2019, kdy se oba chvíli po sobě odebrali na věčnost a mozaiku z jejich bohatého a zkušenostmi nabitého života natočil Jaroslav Brabec, kde oni vzpomínají na trpké i veselé zážitky, v propojení jejich jedinečného a vzácného vztahu. Málo takových charakterních lidí a signatářů Charty 77. Obě osobnosti řadím k nejvýznamnějším symbolům protikomunistického dění.(8.10.2019)

Upřímný a neočekávaně vtipný portrét Vlasty Chramostové a Stanislava Miloty, jejichž neochvějně pevné politické i společenské postoje a názory stojí za to připomínat ještě dnes, právě teď.(6.10.2019)

Skvostné,statečně...(21.11.2011)

Není jednoduché vážit na miskách vah svůj život, navíc veřejně, opravdově a v pravdě. Smekám!(31.12.2017)

• igi B.

Ano, ty AMBICE! . . . Víc už se mi nechce touhle pokrytecky sebezpytně mýtutvornou materií zabývat. - - - P.S. Tak pěkné narozeniny, paní >Kláro< Chramostová. - - - P.P.S. A nechce se mi ani pomyslet, jak budou jednou k stáru rekapitulovat ty dnešní mladé bezskrupulozně ambiciozní čudlácké entity, dnes už zcela dobrovolně ochotné žít a tvořit čili živit se za hrst mrzkých šekelů ve zvrácenostech, vídaných denně na obrazovkách napříč šašskotelevizáckým spektrem... Jestli tedy ještě za >těch časů< vůbec bude nějaké >jednou< , že... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 17.11.2011 na >parambiciozním prostoru< , hodnocení 17., komentář zde s pocitem marnosti jako první - 17.11.2011)(17.11.2011)