Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

GOGO3000

Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus se pustili do hodně drsného a odvážného humoru, který ovšem získal značnou popularitu. Velmi osvěžující změna na poli kritické zábavy - v tomto případě afér ve fotbale. To nemá chybu. ()

Edit13

Duo Čtvrtníček a Lábus naprosto exceluje. Výsměch zákulisí českého fotbalu (a takhle to bohužel chodí asi všude), které vám hýbe vnitřnostmi. ()

J.e.r.e.c

Tahle divadelní perlička ze dna, či spíše žumpy, českého fotbalu obohatila naši každodenní konverzaci o zdaleka největší počet hlášek ze všech filmů nebo seriálů za posledních asi sto let. "Mi volal Pelta", "Mrdky mediální", "Titanik se potápí, bárka jde ke dnu", "Kluci vopálený", "To mi ho teda vyndej", "Inkognito, vole, čáu !", "Je to dobrej nápad, blbej nápad nebo jakej je to nápad ?" a takhle bych mohl pokračovat do aleluja. Inscenaci táhne především brilantní Čtvrtníčkův výkon, ale po pár zhlédnutích/posleších si zamilujete i zdánlivě méně výrazného Lábuse. Škoda jen nevtipné dohry s Poláškem, která mi zabraňuje tasit absolutní hodnocení. Celé zde. 95 % ()

hero_bk

Centrální pasáž telefonních dialogů je boží, jenže orámování a scénkový balast je přebytečný... Ale je mi jasný, že bez toho by to bylo tak krátký, že by to museli hrát dvakrát za sebou... Což by nebylo na škodu :D "Mi včera volal Pelta." "Čurák! A co chtěl?" "No nic." "A cos mu na to řek?" "No nic." "Tak tos mu řekl dobře!" ()

IvonaK

Tohle jsme měli doma na DVD. Ovšem v době vzniku jsem na tuto inscenaci byla ještě moc mladá tudíž nezralá. A se současným přehrávačem už nekamarádí, tak jsem moc ráda že je dostupná na internetu. Lábus úžasný. Perlí od začátku a jeho hlášky jsou čím dál tím lepší. Čtvrtníček je pro ty komedie jako svořený. Ještě teď ho vidím v české sodě, kde byl tak přirozeně zlatý a usazený. Jinak normálně nemám ráda smičcové orchestry, ale tady ta živá hudba k tomu neměla chybu. Ve snímku se mluví poměrně sprostě že všechno stojí za exkrement, což možná oni tu svou situaci tak vnímali, ale jedno za exkrement určitě nestálo. A to je tato inscenace. :-) ()

Al Majda

Velmi zábavné, hodně vulgární. Kdo nezná jedinou hlášku, neuspěje ve společnosti, jelikož je to v poslední době velmi oblíbené téma. mrzí mě však, že tímto se spíš Ivánek a další stanou spíš slavnými než společensky odsouzenými. ()

OL@F

Škoda začátku a závěru...A předělané Queeny(navíc tak děsně) taky nemusím slyšet..Jinak kultovní záležitost! ()

riza-do

Celkem skvělá hodinka zábavy se Čtvrtníčkem a Lábusem. Vytknul bych možná jen konec, který se do celého příběhu moc nepásnul.. ()

HonzaCZ

Kdyby to bylo bez těch Queenů, tak bych dal 5 - ale nemám rád, když kdokoliv a jakkoliv imituje jakékoliv jejich písničky - už to nikdy nikdo nezazpívá stejně. Co se týče představení, tak mi to přišlo až příliš sprosté. Ale jen do té chvíle, než jsem si uvědomil, že je to na náměty reálných odposlechů... Smyčce a klavír báječné! ()

Prankster

Ty vole vystihl dokonale stav našeho fotbalu a toho jak to tu chodí ty vole a to parádně vtipnou formou. Ty vole ale kdybych neznal to kolem tak mi to asi nic neřekne víš vole. Ale vtipné to teda bylo to né že ne viď vole. ()

dobbin

To je důležitý, hodně důležitý....A pak jsou ještě jiný věci, který jsou důležitý...A ty jsou podstatný, jestli mi rozumíš:D ()

Nawri

Perfektně zpracované jinak velmi smutné téma, jako velký fanoušek fotbalu jsem však nemohl neshlédnout. Závěrečná scénka pana delegáta Pepi Poláška mě naprosto odrovnala :). "...a vy normálně hrajte, dirigente vole..." ()