Samotný vznik Hodně divných příběhů je snad ještě divnější, než seriál samotný. Na počátku všeho stála (stejně jako u většiny zásadních věcí) náhoda. A tou náhodou bylo setkání Jiřího Zídka s Karlem Spěváčkem během příprav prvního předávání Zlatého DVD. Nejdříve se přehlédli, potom zkritizovali českou kinematografii, vedli dalekosáhlé debaty o hororech a velmi krátce nato následovalo první společné natáčení, během něhož vznikl krátký trailer. To ještě netušili, jaké bude mít následky, a že se stane nosnou a nezapomenutelnou součástí úvodních titulků. Nápady se hrnuly, zajímavých lokací bylo plno, a tak se rozhodli natáčet ve volném čase povídku po povídce. Jenže ty si začaly velmi záhy žít svým vlastním životem, postavy z jedné se objevily v druhé, až nakonec vznikl seriál plný podivných lidí a ještě podivnějších příběhů, který je neobvyklým pohledem pod pokličku malého města, ve kterém možná žije každý z nás.

Zajímavostí a ojedinělostí celého projektu je jeho samotný vznik, za kterým stojí pouze dva lidé, kteří vzali na svá bedra vše od produkčních záležitostí, až po samotnou realizaci natáčení a postprodukci. Vzhledem k ultranízkému rozpočtu, který byl opravdu zanedbatelný a pohyboval se ve velmi nízkých položkách, se vše točilo na jednu kameru a směrový mikrofon bez jakékoliv jiné techniky, optiky či dodatečných světel, natož pak početného štábu. Výsledný snímek tak díky tomu získal svoji neotřelou podivnou a děsivě pravdivou atmosféru, která řadě prázdných a plochých současných televizních seriálů a inscenací domácí provenience chybí. Zkrátka přichází absolutně nezávislý undergroundový seriál, který z hlavy jen tak snadno nedostanete. Pan Bolest už se na vás těší. (oficiální text distributora)

bari68 odpad!

Toto môžu natočiť tak maximálne ľudia , ktorí sa hlásia na štúdium FAMU ...a nie to komerčne ešte pustiť do sveta... ()

Slimak odpad!

No to bylo tak hovadský...škoda povídat...myslel jsem že budu moci dát více ale kde nic není tam je prdlajs...já teda mám veliký pochopení pro amatérský film ale nesmí to bejt tak neskonale votravný...těšil jsem se aspoň na tu NOC KRVE protože to má být prý nejlepší kousek...bylo to ale právě to nejhorší co se tam mohlo zplodit...20minut obracení očí v sloup...no nedalo se na to prostě dívat...koukal jsem na tenhle díl s kamarádem a sám jsem si před nim připadal jak trapnej vůl... ()

lukasd

Viděl jsem jenom Barák a podivnější český film jsem snad nikdy neviděl. Trochu mě to připomnělo krátký filmy D. Lynche, působilo to na mě celkem svěžím dojmem, doufám, že budu mít šanci zhlédnout i ostatní díly. ()

Honza dAve

Tak projednou nebudu skromný a ocením skvělé výkony neherců :o). A taky dobrý nápad parodovat/napodobit slavné filmy. Jinak se na to samozřejmě nedá koukat. ()

filmator

Pokud bych povídky objevil přes internet, kde by je tvůrci nechali volně ke stažení, bral bych je podstatně jinak, než jako divák natěšený na horor, který si půjčil ve videopůjčovně. Dostala se mi do rukou pouze druhá část série, nicméně hororového jsem na ní neshledal vůbec nic. Vše působí jako výsledek víkendového řádění příbuzných a přátel, kterým se záhadným způsobem povedlo svoje povídky distribuovat široké veřejnosti. Nicméně jsem za cenu půjčovného zjistil, že si mám dát na další díly série pozor a určitě si je nekupovat, leda bych snad byl jeden ze zúčastněných aktérů, který bych chtěl svým známým a kamarádům ukazovat, že je "slavnej". Hvězdička za Absolventa. ()

Lobotomas

Mám rád brutální až nechutné snímky. Ale musí zahrnovat i nějaký ten děj, aby to bylo o "něčem". Pozorovat jen samé vraždění a navíc naprosto amatárské, Vás prostě po chvíli přestane bavit a začnete přemýšlet proč jste to vůbec dokoukaly až sem. ()

RobLord odpad!

Jako fanoušek hororů smutním nad tím, že se s braky poslední dobou roztrhl pytel. Jestliže však označuji stav hororů poslední doby slovem brak, jaké slovo pak zvolit pro HDP? V rámci veřejného písemného projevu bývám vulgární jen velmi neochotně, ovšem na adresu pánů Spěváčka a Zídka doslova křičím výstižný termín SRAČKA!!! Tenhle nemožně trapný paskvil působí dojmem, že si děti vzali mobily a s náhodně oslovenými NEherci z ulice natočili trashový průjem, který dělá kdysi vznešenému žánru hororu (Poe, Machen, Lovecraft) definitivní OSTUDU. Ještě jednou SRAČKA... a do třetice S-R-A-Č-K-A!!! ()

R4D0

1* rozmýšľal som že pribudne do môjho zoznamu další odpad!Rozhodol som sa že pri niektorých trápnych dialogoch som sa zasmial tak dám tomu 1*:) ()

Grimaldi odpad!

Naprosté dno a odpad světových rozměrů. Ne že by tahle hnusná, zvracení vyvolávající debilita ve světě někoho zajímala, ale mnoho tématem odpornějších a nekvalitně filmařsky zpracovaných děl jsem napříč mezinárodní tvorbou ještě nespatřil. Přiznávám se, že jsem k tomuto hodnocení dospěl už po shlédnutí jediného dílu, konkrétně epizody „Štola“. A rozhodně na tom nehodlám nic měnit. Leda když snad na Čsfd někdy přidají hodnocení nižší než odpad, v tom případě bych nad tím ještě uvažoval. ()

Longhorn

Fuj... Od tohohle ''pokladu'' raději ruce dál. Měl jsem to nechat na poličce ve videopujčovně klidně ležet dál. Opravdu velmi špatný film. Amatérština z toho číší každým okamžikem. ()

antragus

Je tam obrovská rozkolísanost, některé díly jsou i v rámci amatérského undergroundu na přes držku a nestojí ani za ten odpad, jiným bych narouboval klidně i 4*, ač místy více než hororvý seriál připomínají divadlo absurdity. Ale kdo žije v tomhle státě, má absurditu povinně rád, nebo skončil v blázinci, takže no problem. Slabota ale převažuje, proto tu jednu hvězdu od šedého průměru ubírám. ()

Baroque odpad!

keď niečo neviem, akože fakt nie, tak budem tvrdiť, že ma nejakí diletanti nepochopili. a už vôbec nechápu "umenie." keď napíšem pičovina, budem urážať vagínu. ()

TheFoxXRX

Naprosto LUXUSNÍ Béčko, zvlášť kompletně v češtině !!!! O proti ostatním béčkům naprosto bez cenzury, bohužel rozpočet nedoshoval na lepší triky :) .Takhle jsem se už dloho nenasmál. Sice někdo říká, že je to pro úchyly... ale musím říct, že po shlédnutí filmu "Panic je na nic" jsou to kecy... je to prostě další nezávilý film, jenž zřejmě nemá obdoby. Krom toho,nemají být horory právě o takovém tématu jako je tohle? ()

PANKY71

JEDNA HVĚZDIČKA ZA SNAHU. Na víc to opravdu není. Koupit si tohle na dvd, (svého času myslím 599,- Kč za 3dvd) asi se ze mě stane po shlédnutí vyšinutej blekotající blázen..:-)) ()