Burning Secret

• německý

Brennendes Geheimnis

Velká Británie / Západní Německo, 1988, 106 min

Velmi zajímavý snímek. Perfektně vykreslený vztahový trojúhelník - matka, syn a nápadník, nejprve chlapcův, poté matky. Milující matka se okouzlena šarmantním baronem začne vůči synovi chovat jinak, odstrkuje ho a lže mu, až mezi nimi nakonec dojde ke konfliktu. Chlapec díky svému mladému věku zatím nechápe, co se mezi matkou a baronem odehrává, ale chápe, že je to špatně. Nakonec se ukáže bystřejším a prozřetelnějším, když se dovtípí baronovy hry. Sám baron to ocení, když matce a synovi řekne: 'Říkal jsem ti, žádný cit, žádná bolest, žádná láska. Prostě nic.' Matka to stále ještě nechápe: 'Ale řekl jsi, že mě miluješ.' Baron: 'Potom mě Edmund zná lépe, než ty. Je po všem. Konec komedie.' V poslední zkoušce Edmund obstojí, tehdy se z chlapce stane mladý muž. Velmi přesvědčivé ústřední herecké trio- krásná Faye Dunaway, debutující David Eberts a vždy perfektní Klaus Maria Brandauer na svém hereckém vrcholu na sklonku 80.let. Velmi krásné také filmové kulisy zasněžených Mariánských Lázní.(14.10.2012)

• - Natáčelo se v Mariánských Lázních a v Praze, díky čemuž je ve vedlejších rolích mnoho českých herců. (fleurette)

• - Snímek byl natočen na motivy povídky Stefana Zweiga "Brennendes Geheimnis" z roku 1911. (fleurette)

• - Film získal Young Jury Prize na festivalu v Bruselu v roce 1989 a představitel Edmunda David Eberts získal ve stejném roce ocenění poroty na festivalu v Benátkách. (fleurette)