Čas

Film pojednáva o mileneckém páru, kde dívka najednou začne pochybovat o lásce svého přítele a neváhá podstoupit dokonce plastickou operaci obličeje a úplně pozměnit svůj vzhled, aby byla pro něj pořád atraktivní a neokoukaná. KIM Ki-duk se zabývá opět svým oblíbeným tématem mezilidských vztahů, lásky a lidské přirozenosti, které vyhrotí tentokrát až k tématu změny fyzické podoby (pro zajímavost – v Koreji podstupuje plastickou operaci až polovina mladých lidí ve věku kolem 20 let). (oficiální text distributora)

Adiemus

Nebýt věčného poštěkávání mezi jednotlivými postavami (má naivní představa o zdvořilých Asijcích vzala tímto zasvé) byla by to jasná špička. Ale takhle vítězí Jaro, léto... i když o fous. ()

tančísvlky

Ohromne zaujimavý film ,ktorý nedodržuje žiadne filmové pravidlá... Kim ki-duk je neobyčajný útvar. Jeho náhlady na maličkosti aj podstatnosti sú fascinujúce. Veľmi pekná štúdia do vnútra naších životov. S každým detailom sa priamo mazlí a je to cítiť na výsledku ... ()

Scharra

Tentokráte si Kim Ki-Duk bere za téma kult krásy. Naše oko spočne na mladém páru. Dívka začne trpět domněnkou, že již pro svého milého není dostatečně přitažlivá a že se mu již okoukala. Rozhodne se tedy pro plastickou operaci... ()

Primavera

Sprvu ma prekvapilo, ako sa správajú ženy a muži navzájom k sebe, ale viem aj z iných zdrojov, že v týchto zemepisných šírkach je to normálne. Myšlienka filmu je zaujímavá, takisto koniec bol taký nedokončený, aby si ho mohol divák v hlave dokončiť sám. Dobré dielko. ()

danielwanderer

Hmm, prečo Čas? Lebo sa dostal do slučky, z ktorej niet úniku. Ešte stále nechápem ako sa filmu podarilo skončiť opäť na začiatku a tým úplne jednoducho a nechásilne začať znova... Ji-woo a Seh-hee majú menšiu krízu. Seh-hee si myslí, že už Ji-wooa nezaujíma a tak sa rozhodne urobiť vec kritickú. Zmiznúť... Úplne... Statiť svoju tvár pod skalpelom a už nebyť tým čím bola. Ji-woo čaká... Čaká kým nenatrafí na See-hee v dobe, keď urobí hocičo, len aby získal akúkoľvek ženu. Začiatok bol celkom roztomilý, kým sa nezačal kolotoč, ktorý vrcholí v totálnom psychickom rútení a vždy nájdený niekoho úplne nepravého, aby zas film mohol zastaviť a... ...začať znova. ()

Anomiska

Film je natoľko spletitý nakoľko sú spletité a komplikované vzťahy medzi ľuďmi. Istý kolobeh naznačený na začiatku a viac menej vysvetlený na konci nám pomáha pochopiť. Nech sme na povrchu akýkoľvek, vnútri ostávame sami sebou. ()

jos_sep

Dal bych i za víc, ale tyhle asijský filmy asi opravdu nejsou pro mě. Pro evropana naprosto nepochopitelné chování a reakce postav. Ještě když se bláznivá holka rozhodne pro plastiku xichtu, když už takhle mám problém rozeznat kdo je kdo, protože vypadají všichni stejně. Nic proti, ale měl jsem s tím problém. ()

Marat

Trochu jiný Kim Ki-Dukův film, než je zvyklý točit. Mluví se zde nezvykle o poznání více, ale rozhodně to není ke zlému. Film zachovává režisérovy hodnoty jako je kamera, hudba, herecké výkony. Příběh je o páru mladých lidí, kteří se milují, ale ženě se zdá, že muž ztrácí chuť na její tělo, protože už jí zná dokonale. Žena si nechá udělat plastiku tváře aby toto změnila, ale tím se stane částečně schizofrenní. Hodnotím 90 procenty ()

DominikCZ

Hodnocení bylo **, dolkud mi má dívka neřekla, že tý holce rozumí... Do tý doby jsem film považoval za blbost o totálně magorský šílený ženský, teď se zdá, že její chování neni pro ženy až tak netypické. Hrůza... ()

Pharlap

Podle mne dokonale vykreslené vnitřní pocity a úmysly hlavních hrdinů.. celková úvaha nad lidskou povrchností a posedlostí visuálnem v kontrastu s tím "krásným" co je uvnitř nás.. navíc, pro mne velmi zneklidňující konec. ()

Pagliacci

Popravdě musím říct, že mě oslovil spíš zatracovaný Luk než Čas. Onu lásku ústřední dvojice bylo pro mě dost těžký najít pod tvrdou slupkou povrchnosti a honbou za nevšedností a i přesto, že byla hybatelem celého filmu jsem ji spíš chápal než abych ji vycítil. Nechci tady citařit ale Čas byl na mě až moc chladný. ()

nula87

Pro mě zatím nejlepší Kim-ki-duk. Narozdíl od ostatních filmů postavy mluví, postavy se chovají uvěřitelně a jejich motivace jsou pochopitelné. Kim tentokrát precizně prezentuje svůj názor na city a lásku, aniž by k tomu potřeboval nelogické oslí můstky a samoúčelné násilí. A čemuž bych u Kima nevěřil, narazíme i na humor, který celému příběhu jenom pomáhá. 85% ()

MaxForValue

Kimov film Shi Gan, teda v preklade čas, v mnohom pripomína slávnu divadelnú hru od Mariusa Van Mayenburga pod názvom "Ksicht", v ktorej hlavný hrdina sa tiež rozhodne pre plastickú operáciu, tiež kvôli väčšiemu úspechu. Kimov Čas je krásnou psychologickou sondou do života ženy, ktorá hoci vyzerá krásna, sama sa tak necíti. Musím povedať, že Kim, hoci ku konco to už trochu pre-štylizoval, zobrazil tieto problémy veľmi detailne, citlivo a pravdivo, pričom nezostal nič dlžný svojej brutalite, hoci tentoraz nie úplne tej fyzickej. Skutočne prekvapujúco krásny filmový zážitok. ()

RigorMortis

Tak toto mi sadlo, Mal som pocit, že táto kimovka šla viac do hĺbky a k medzľudským vzťahom, než moje predošlé videné, no bola o to krajšia. Stratí človek zmenou výzoru aj svoje Ja? ()

DoNotCross

Tady TydlyDuk točí pěkně ujetý filmy. Dývko jsem zakoupil, protože mě zaujal ofiko text distributora. Čekal jsem nějaké tíživé existencionální drámo. A ve své podstatě jsem ho i fakt dostal. Největší problém filmu pro mě byl ten, že se bere příšerně vážně a do toho se hlavní postavy chovají naprosto neuvěřitelně debilním způsobem, takže se v druhé půlce spíš už jen smějete. Bavilo mě na to koukat, ale nevím, co si mám ve výsledku myslet. Konec je pěkný, ale film jako celek je zvláštní kousek roztažený mezi psychologickým dramatem a parodií na sebe sama. ()

sa_kra

Skvělé prolínání reality s doprovodem spousty flashbekců. V podstatě je to film o velké lásce a o tom, kam až daleko je člověk ochoten pro tu lásku zajít. Trochu náročnejší film, ale na mě rozhodně zapůsobil. ()

exoomer

Neviem, mne sa zdalo ze vidim stale ten isty ksicht. Bol som rad ze som rozoznal babu och chlapa. Sikmookych nikdy nedokazem rozlisit. ()

Palisander

Koncentrované utrpenie. Pre diváka. (Pozor, spoilery!) Ženská bola cvok od začiatku do konca, chudák chlap zdá sa to psychicky neuniesol a nechal sa zblbnúť. To celé natiahnuté na hodinu a pol. Chirurgovia v dnešnej dobe spolu s tvárou prerábajú ako bonus aj uši, zuby, prsia, boky, prsty na rukách aj nohách, kolená, malé pysky, hlas, gestá, chôdzu, povahu, vkus a zmysel pre humor. Skrátka, po dvoch rokoch spolužitia partnera spoznáte iba podľa fotky v občianskom preukaze. Alebo že by metafora? Jasnačka, umenie za každú cenu. Aha, predsa čosi. Mysteriózny záver... No, úžasné. :-/. Mala to byť radšej komédia. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí