Čas

Film pojednáva o mileneckém páru, kde dívka najednou začne pochybovat o lásce svého přítele a neváhá podstoupit dokonce plastickou operaci obličeje a úplně pozměnit svůj vzhled, aby byla pro něj pořád atraktivní a neokoukaná. KIM Ki-duk se zabývá opět svým oblíbeným tématem mezilidských vztahů, lásky a lidské přirozenosti, které vyhrotí tentokrát až k tématu změny fyzické podoby (pro zajímavost – v Koreji podstupuje plastickou operaci až polovina mladých lidí ve věku kolem 20 let). (oficiální text distributora)

Dream Dealer odpad!

Mam ho rád, kluka šikmovokýho. Ostrov, Adresát neznámý, luk, 3-iron, Jaro další roční období a zase jaro. To sou všechno bomba filmy. Ale tohle je vznešená myšlenka typu, "nechoď k plastickýmu chyrurgovi" zabalená ve spostě balastu a pěknejch obrázcích. Připomíná mi to toho typa co udělal skvělý Amorres peros, Ještě lepší 21 gramů a nakonec megashit Babel. Nechci řikat, že mám patent na pravdu (ale mám ho :-) Jen tě chci varovat. Pokud si fanoušek film tě sklame. Pokud jeho dílo neznáš, vyber si lepší film, jinak ztrácíš čas :-) - loose loose situace ()

confuoco

Film, ktorému sa nedá uprieť hĺbka a cit, prináša veľmi mnoho námetov na premýšľanie. Okrem toho prináša pre mňa osobne aj najodpudivejšiu a nejnepochopiteľnejšiu ženskú hrdinku všetkých čias. Láska, ktorá može dohnať človeka k tomu, aby urobil niečo také, je možno veľká, ale v prvom rade naskrz patologická. ()

Magi90

Velice zajímavý film, který stojí za shlédnutí a zamyšlení... Musím říct, že u některých scén jsem měla husí kůži.. Pro mě průměrný film, ke kterému se nevrátím.. Jednou to opravdu stačí, ke zhlédnutí ale doporučuji..Lepší 3+. ()

Johanita

Příběh mě dostal – jednoduchá zápletka, která začíná dramaticky a ještě dramatičtěji končí. Nutí člověka zamyslet se, jak daleko by byl on sám ochoten zajít v touze žít ve šťastném svazku, a zároveň poukazuje na ztracenost a zmatenost dnešního člověka při hledání sebe sama. V poločase sice příběh začne být trochu monotónní, nicméně, zda budou hrdinové působit ploše a nepropracovaně, závisí převážně na divákovi – a na tom, jak dalece je schopen introspekce a přemýšlení nad sebou samým. ()

gjk79

Nabitý emocemi a přitom úplně jednoduchý příběh se zajímavým koncem. Kim Ki-Duk dá základní informace o postavách a zbytek je na vás. Jasných 90%. ()

Mravcolev

Keby som pochopil ten koniec, mozno by bolo moje hodnotenie vyssie...alebo naopak nizsie? Kazdopadne zaujimavy film ale ku koncu som sa uz trochu nudil ()

emil_sojka

Oceňuji jinakost a ducha Kim Ki-dukových filmů. Kim Ki-duk dosahuje jemnosti a citlivosti, kterou v žádné jiné kinematografii nenajdeme. ()

diogenés

první půle filmu solidní....kam až je člověk schopný zajít, aby si udržel svou lásku....jak nepřekročit hranici? žádná kniha ani zkušenosti vám jako dokonalý průvodce neposlouží...a nezbývá než říci: ještě že tak.....ovšem druhá půle mne začala nudit...děj se začíná naprosto zbytečně komplikovat až se ukomplikuje... ()

Aniii

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbala v domění, že má až hororovou atmosféru. Není to tak, ikdyž mírně vyděsí. Netřeba dále rozvádět - povinná "četba". ()

antragus

Kdybych chtěl být hnusnej, tak řeknu, že ti Korejci/Japonci mají ty plastiky snad zadarmo... Anebo bych taky řekl, že je fajn, že tam partneři řeší stejný "blbosti" jako my tady. Jenomže v těch "blbostech" je právě síla tohoto filmu. Ať hodí šutrem, kdo ještě netápal a nepochyboval ve vztahu, přátelském či milostném, naplněném či nenaplněném. Krásný prošťuch psychiky. ()

carnacv

Zajímalo by mě docela, kam na tyhle nápady Kim chodí. Každopádně jsem byl opět velmi mile (ačkoli nemile) překvapen. Drama odehrávající se ve dvou rovinách, to je krása. ()

mirror79

Proboha ti Japonci se v tech filmech chovaji tak strasne precitlivele, prehnane a debilne, az to leze na nervy. Diky tomu dej pusobi neduveryhodne a neuveritelne. V tomto filmu obzvlast. Celkova zapletka je ultraabsurdni a chovani hlavnich postav v konkretnich situacich je opravdu debilni. Z filmu navic nebyla citit ani zadna emoce. Hruza. ()

Jardatekk

Silné, silné a opět silné. Působivý příběh, který mě osobně hluboko zasáhl. V životě jsou určité meze, které bychom nikdy neměli překročit. Ki-duk Kim tyto meze překročil a posunul tím svůj snímek zase o další level dál. Oproti tomu je turecká káva jen vývar ze skotského čaje. Jen těžko můžu popsat pocity , které ve mě vyvolal závěr filmu. no fuf.... ()

PetMcHegoat

Čas je koncentrátem krajnosti a mnoha otázek. Vztahy jsou instantní a z lidí se stávají rouhači, kteří už neví roupama co by. Chybí životní kotvy, smíření sám se sebou, hrozí utonutí v bezcílnosti a ve strachu z budoucnosti. A to je přesně voda na mlýn dnešního "krásnoprůmyslu". Kim Ki-duk provokuje, je svůj, neokoukaný, dějově nepředvídatelný i šokující, v četných hádkách hlavních hrdinů na veřejnosti se nebojí jít až na dřeň trapnosti a při tom všem dokáže být i poeticky odlehčený. Marná sláva, tenhle Korejec, ač samouk, je brilantní scénárista i režisér, jehož optika je mi blízká. Nemůžu než chválit. A pokud mám vypíchnout něco speciálního, tak jeho schopnost věci zbytečně nenatahovat. Film má příjemných třiadevadesát minut, což je docela ojedinělé. ()

drej

anciasa musite sa pri komentovani stale vracat a porovnavat s tym co uz natocil? cas je cas, krokodil je krokodil. Boli by reakcie rovnake, keby to natocil pod pseudonymom? ()

corax8

Moje první setkání s tímto režisérem a musím uznat, že povedené. Námět sám o sobě je dost zajímavý a režisér ho dovedl dobře zpracovat. Jen mi trochu přišlo, že začátek je příliš rozvleklý. Hlavní hrdinka dokázala pěkně zahrát svůj vnitřní rozpor a otázku kdo je? ()

Vendy.

Jemný film? Ne, hodně drsný. Až mě chvílemi mrazilo v zádech. Člověk se občas plete mezi těmi jmény a tvářemi, které jsou občas jak přes nekvalitní kopírák. Což bych snad považovala za jediné mínus. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí