Čas

Film pojednáva o mileneckém páru, kde dívka najednou začne pochybovat o lásce svého přítele a neváhá podstoupit dokonce plastickou operaci obličeje a úplně pozměnit svůj vzhled, aby byla pro něj pořád atraktivní a neokoukaná. KIM Ki-duk se zabývá opět svým oblíbeným tématem mezilidských vztahů, lásky a lidské přirozenosti, které vyhrotí tentokrát až k tématu změny fyzické podoby (pro zajímavost – v Koreji podstupuje plastickou operaci až polovina mladých lidí ve věku kolem 20 let). (oficiální text distributora)

bllm

Kim Ki-duk mě opět nezklamal, naopak opět překvapil zase trochu něčím jiným, překvapilo mě, jak hodně se ve filmu mluví, což není u Kim Ki-duka příliš zvykem, a na začátku jsem byla trochu na rozpacích, jak se film bude vyvíjet, ale pak se to rozjelo takovým "kimkidukovským" směrem a už jsem byla klidná. Čas je mnohovrstevnatý příběh o lásce, asi trochu o šílenství nebo posedlosti, o tom kam až je člověk ochoten zajít, aby dosáhl svého a taky o to jak jsou lidi zvrácený maniaci. Nejsem si úplně jistá koncem, zda je lepší ten otevřený konec nebo by byla lepší nějaká vychytaná pointa. Tak jako tak super. ()

KosiR_ksr

Citlivá satira (v Asii moderních) plastických operací, která otevírá spoustu otázek a témat mezilidských vztahů. Po shlédnutí brutálně syrového Ki-dukova filmu Ostrov působí Čas jako balzám na duši, ačkoliv se zrovna o odpočinkový film nejedná. V hravosti a myšlenkách si ovšem s Ostrovem nezadá. ()

Narciska

Když se stane, že se probudíte s malomyslností, pak je fajn nechat svoji duši mluvit a dýchat a filmy jako Čas v tom umí krásně pomoci. Trochu to bude tím, že jsou sami o sobě depresivní a tak vám umožní ty nepříjemné emoce prožít a přitom se neobrátit sám do sebe a místo toho sledovat tento krásný Kim Ki-dukův počin. Čas vás naplní životem, vnímáte-li jeho zvuk a šepot jednotlivých scén. V poetickém hávu, pro jeho filmy tak typickém, nabízí vám Kim Ki-duk rozjitřené emoce a zanechá ve vás neodbytný pocit, že je lepší nechat život prostě plynout než ho bolestivě měnit. ()

in4mator

Nevím, co je na tomto filmu tak uchvacujícího, snad jenom myšlenka. Pokud bych psal komentář, byl by ve stylu toho, co napsal Ajantis. ()

Akana

Snímek s vypiplanou gradací. Po první půlhodině žádná velká excitace, ale pak se to začalo zahušťovat a konec byl strhující. Moje první setkání s Kim Ki-Dukem dopadlo hodně nadějně i když je to údajně pro jeho tvorbu netypický film. Možná je to hloupost, ale to jemné propletení civilního a šokujícího mi připomnělo Almodóvara. Je to film, který vyvolává otázky, ale bez lynchovských surreálných schválností. "Lidi jsou všichni stejní." Zas a znovu budeme platit za svojí pošetilost. ()

Ippolito

Vždycky jsem si myslela, že pokud s někým nějaký čas chodíte a milujete ho, tak ho poznáte nejen podle vzhledu, ale i podle řeči, gest, chování, dotyků apod. Z tohohle hlediska se mi zdál Ki-duk Kimův příběh dost neuvěřitelný...no ale vzhledem k tomu, že Čas má být především podobenstvím současné zvrácené doby, ve které si lidé nevaží své přirozenosti atd., tak uvěřitelnost asi není to hlavní, spíš působivost a pravdivost... ()

Páně

Přes veškerý odpor, který mám ke sterilním interiérům jihokorejských bytů a jejich mluvícím zvonkům u dveří, musím uznat, že kvalita Času je obrovská. Možná mohl Kim Ki-duk použít ještě více svého umu v podobě "podivností", které se ale i tak vyskytují v míře dostačující. Herecké výkony jsou i přes občasnou přepálenost celkem přesvědčivé, jen té hudby snad mohlo být více. Děkuji především ze příjemný konec. ()

Radek.SCH

Sice netuším, co tím autor chtěl říci (nejspíš pokud ztratíte svou tvář, ztratíte tím sami sebe. Dobře to jde vidět ve větě kterou říká plastický chirurg „Chcete aby vás nikdo nepoznal?”), ale rozhodně nejlepší Kimův film (nebo jediný dobrý?). Nenudí (jak je u Ki-duka zvykem) a donutí přemýšlet. Navíc vykreslení vztahu dvou hlavních postav je na výbornou. S realitou to asi moc společného nemá, ale když to srovnáte s romantikami, které poslední dekádu Korejci produkují, působí tohle jako syrové realistické drama. - 70 % ()

LudaB1905

Úžasný film, který se rozbíhal opravdu pomalu, ale nabíral stále větší a větší obrátky a postupně mne zajímal čím dál víc jednak svým příběhem a úvahou co vše může taková plastická operace způsobit se životy lidí jichž se týká ... ()

brumbrum

Brutaaaal.. Keby niet toho, ze sa Korejci fakt takto platistikuju, tak je to tragikomedia - ale takto je to psycho-horror. Kery somar pomenuje toto ze "komedia" :-o? Sme z toho dost rozosrati, chcelo by to Masa i Medved za tymto.. 3* za tuto tazivu prapodivnost.. ()

iNKa 1104

Je to můj druhý Kim Ki-dukův film po Jaru,létu... shlídnutý na podzim... Situace - žena muži říká, že už ho musí asi její tělo nudit, když už ho nevzrušuje. Muž: jsem jen unavený. Žena: tak mysli na tu ženu z parkoviště. Po sexu - Žena: myslel jsi na tu ženu z parkoviště?..Ticho. Žena: myslel! Muž: vždyť jsi mi sama říkala, že na ní mám myslet. Tahle situace mi přijde natolik signifikantní pro spory žen a mužů na celém světě, že kdybychom nejprve udělali něco pro celkové pochopení komunikace Muž-Žena (asi by se to mělo učit ve škole, nebo co...:)), nedošlo by na plastického chirurga. Film je však samozřejmě především o tom, že už na chirurga došlo. Nemůžu si pomoci, ale nabývám z asijských filmů pocit, že mají všichni asiati nesnesitelný práh bolesti. Sebezničující krutost je mi lehce nepříjemná a neumím ji u Kim Ki-duka úplně pozřít. Jinak by to zřejmě bylo i pět hvězdiček. (Až na ten nepochopitelný kotrmelec "závěrů" filmu...) ()

Knight12

Na tento film jsem původně neměl absolutně v plánu jit do kina, ale bohu dik za přitelkyni, která mě tam silou vůle dotáhla. Musim uznat, že jsem za zobu 98 minut ničeho nelitoval. Odnesl jsem si opravdu velice hezký zážitek po dlouhé době :-) Odemě film získává 4,5* ()

maaan

Bláznivé, hysterické, občas až směšné...a přece k zamyšlení. Prostě Kim Ki-Duk. Mimochodem, nepřijde vám obličej, na který se díváte velmi často a milujete ho, čím dál zajímavější? Nebo že vás dokáže pořád překvapovat? 85%, tedy 4****. ()

TylerGage

Ki-duk Kimův film ČAS je je opradu dobrý film.Pojednává o lásce dvou lidí a o utrpení,které oba dva podstoupí. dávám tomu 4 hvězdičky ,ale ještě se na to musím podívat.. určitě mě film nezklamal. ()

FeiNike

Formálne i obsahovo mimoriadne pozoruhodné dielo o tom, akú sebadeštruktívnu silu môže nadobudnúť jeden ľúbostný cit a že prúd času väčšinou rany hojí, občas ich však dokáže rozorvať ešte viac než predtým..Film je nabitý emóciami, moje vlastné však nezasiahol natoľko, aby som hodnotil päťhviezdičkovo..Pravdepodobne za to môže občas naozaj nesympatické konanie hlavnej hrdinky, plus prehnaná prekombinovanosť v scenári smerom k finále. ()

Ygnor

Ki-duk Kim mne postupně vykostil. Už dlouho jsem nebyl kuličkou v dlaních, kterou si někdo tak ( ve filmu) pohrává. Pokud přehlídnu kostýmovou defilaci ala Sex ve městě, či vyzdvihnu naprosto stylový design a to neumluvím už ani o surrealistickém sochařském parku, zůstane nádherný a hluboký příběh. Hluboký vrt, sonda do toho čemu se říká láska, resp. jejich podob a ceny, kterou jsme ochotni za ní dát. ()

Pekisan

U mna je jeden problem tykajucich sa filmov z vychodu. Mam problem rozoznat kto je kto. Ak je zakladom zapletky zmena tvare tak sa tento problem stava alfa a omegou narozdiel od takych cin-cong kung-fu tia-haaaaaa bojovkach kde si staci pamatat hlavneho borca a zbytok aj tak umrie vdaka jeho rychlym ...vsetkemu. Co sa tyka samotneho deja tak originalita sa mu neda upriet a malo to nabeh na Korejsko-Japonsku zaujmavost. Bohuzial, viac-menej odzaciatku bolo jasne kam oko rezisera kraca a tiez ze mal v hlave aj svoj originalny zaver, ktory vsak bohuzial vzhladom na natahovanost a opakonie sa scen, scenerii ako ja dialogov vyznieva v konecnom dosledku ako umela snaha sokovat divaka a prikovat ho k stolicke pocas zaverecnych titulkov. ()

Dan

Soudobá posedlost. Posedlost změnou. Posedlost novotou. Posedlost touhou líbit se svému partnerovi. Posedlost překračováním hranic stereotypního partnerského života. Posedlost už vlastně jenom tak... ()

elshish

Vztah dvou lidí, kteří řeší daný problém, jak vylepšit svůj osobní život. V tomto případě ůpravou obličeje pomocí chirurgického zákroku a čas jakožto vodítko příběhu ukazje, smyslnou symboliku mezi oběma představilteli k daným společným místům setkání, jak v minulosti tak v přítomnosti. Šokující závěr, který mě opravdu překvapil a naplnil pochopením, že hrozba člověka ze sebe sama může díky dnešní chirurgii udělat ze sebe sice sebevětšího krasavce, ale podstata uvnitř každé duše vždy zůstane stejná a jedinečná.. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí