Poklad bílých sokolů

The Treasure of the White Falcons

Poklad Bielych sokolov

Dobrodružný / Rodinný

Německo, 2005, 92 min

Jsem velice příjemně překvapen. Původně jsem se domníval, že sleduji švédský film. Za to mohl ten sníh. Teprve až když haranti platili markami, mi došlo, že jsem se spletl. Je fakt, že Němci nemají famózní filmy, ale tento je asi nejlepší z jejich produkce, co jsem kdy viděl. A že je určený primárně pro děti? Nesmysl! To bych se jistojistě nudil. Nejoblíbenější postava: "feťák" Basti. Doporučuji zhlédnout ve vánočním období.(2.9.2018)

Nemci už roky točia nielen dobrodružné "krimi" filmy, ale aj seriály, skoro až telenovely pre deti. Sú rôznej kvality. Od infantilnej záchrany psov, až po sofistikované vyšetrovania záhadných eko prípadov. V posledných rokoch vznikli vrámci tohto subžánru pekné kúsky. Bieli sokoli sú niekde uprostred. Keďže naše TV do dabingu neinvestujú, nemôžu sa najnovšie nemecké rodinné filmy u nás odvysielať, lebo pre deti je dabing nevyhnutnosťou. Podstatné je, že nad Sprévou ich aspoň točia ďalej. Bola by škoda, keby tento "posledný" pozitívny filmový žáner vymrel.(31.10.2018)

Bonus: ta pusa       Zčistajasna se stát zlodějem, prchat, uváznout v jeskyni se zasypaným východem, najít tam mrtvolu a pak muset skočit do temné propasti s tím, že pokud tam není hluboká voda, tak se asi zabiju... Trochu síla, v pouhých třinácti letech, řekl bych. Projít si tímhle vším a na konci za to dostat jednu jedinou pusu od holky? To je trochu málo, ne? ...    Ne, není. To je totiž ta jediná pravá odměna pro chlapce po podobném dobrodružství! A pro chlapa vlastně taky. A já jsem Janovi docela záviděl, protože mě nic podobného v dětství nepotkalo. Tak snad můj syn bude mít to štěstí a na prahu dospělosti... ne, nemyslím zrovna to, že musí najít v nějaké jeskyni mrtvolu. Ale zase, za co by potom dostal od nějaké holky tu svoji první pusu? :-)        (13.5.2013)

• Vikki

Jako vždy německá slabota. Děj to má jakýsi, ale celé je to takové o ničem, zdlouhavé a nudné. Němci neumí dělat rodinné filmy a filmy pro mládež, navíc i tento film, stejně jako velká řada dalších, je ukázkou trapně a uboze sfeminizovaného německa kde všude a ve všem musí být za každou cenu nacpané dementní mužatky drsňačky, které ponižují kluky. prostě úchylný agresivní feminizmus a dnešní ubozí nančančaní metrouši co tráví čas před zrcadlem jako holčičiky se jich bojí sráčíci. . V německu už nejsou muži, ale jen takovéhle deviantní krávy. Podívejte se na Makrelovou jaká je to píče a není sama(15.10.2011)

Dve particky malejch deticek, ktery se nemaj v lasce a otravujou se, pane boze, to zas bude naka sracka. To jsem si rek, kdyz jsem film pustil. Jenze nastesti se film staval spis dobrodruznym, trochu mysterioznim a ja se zacal zajimat, jak vse dopadne. Pointa mela zrejme vyvolat nejake dojeti, coz se nestalo, ale i tak to nebylo na nemeckej film plnej malejch deti spatny.(20.7.2006)