Koncert pro jednoho

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný / Hudební
USA, 2005, 4 min

Jeden z krátkých filmů studia Pixar. Vesnická holčička se chystá vhodit penízek do kašny na náměstí, aby se jí splnilo její přání. Dva hudebníci by ovšem zlaťák raději viděli ve svých kasičkách, a tak se Tippy ocitá uprostřed souboje jednočlenných orchestrů, který nakonec dopadne zcela jinak, než by kdokoli očekával. (Nogard)

Dimo

Excelentní!! Tohle mi vážně vyloudilo úsměv na tváři. Malej Paganini to natře nabubřelým fidlalům :) ()

Stíba

Pecka! Člověk jenom čeká co a kdo z těch dvou zase vymyslí a pokaždý to stojí za to. Až mi jich na konci bylo trochu líto... :-) ()

VerenaLord

Krátké animované příběhy zasahují všechny bez rozdílu věku. A příběhy Pixaru mají své jedinečné originální kouzlo a vtip, což se nedá říct o každém krátkomerážním filmu. Vtipný a originální počin. ()

P. J. D.

Tenhle kraťas jsem hrozně moc dlouho hledal a za boha jsem nemohl přijít na to, jak se jenom jmenuje. Líbí se mi zde především scénář, který byl zajímavě a vtipně podán, obzvláště rozepře dvou muzikantů a nečekaný závěr. Hudba tu zde hraje prim, to je zcela jasné, a proto je tu ze všeho dozajista nejlepší. Snad jen dodat, že animace se také povedlo a Pixar tak ukázal, že svoje místo tu má zcela oprávněně. ()

Kobitch

Druhý film z letošních Oscarů je oproti prvnímu tak odlišný, že více kontrastní už to snad být ani nemohlo. Na jedné straně Badgered se svojí jednoduchou, ručně kreslenou animací vytvořený jednou animátorkou, a proti tomu pixarovský snímek, na kterém musely pracovat desítky lidí různých profesí. Člověk pak neskrývaně přeje úspěch tomu človíčkovi, který si cestu k oscarové nominaci vydřel po večerech během zaměstnání, ale souboj je to vpravdě nerovný. Koncert pro jednoho (což je mimochodem dost nepřesný název a špatný překlad) je však dobrý a vtipný film a matně si jej vybavuji z nějakého pixarovského celovečeráku, ke kterému byl šoupnutý na přilepšenou v bonusech na DVD. V těch několika minutách sledujeme hlavně vizuální orgie, snímek vypadá i po letech stále dobře (holt, Pixar…) a navíc je vtipný. Malá dívenka se rozhoduje, kterému ze dvou potulných umělců hodí svůj krejcar, ti se ji snaží zaujmout všemožnými kreacemi. Dva kohouti na jednom smetišti ale vždycky znamenají problém, takže transfer neproběhne zcela dle představ ani jednoho ze zúčastněných. [Oscary 2005] ()

FeriusParfax

Animace se mi vůbec nelíbila. Ani příběh mě nijak zvlášť nezaujal. Žádnou pointu jsem nevypozorovala. Dobrou atmošku to taky nevytvořilo. ()

Jozka7

Souboj na ostří struny v půvabném, roztomilém podání Pixaru. A vítěz je rozhodně nečekaný.:o) Plnokrevný příběh za 240 sekund a samozřejmě s pixarovou technickou úrovní, klobouk dolů... Zajímavý je i stredověký ráz prostředí. ()

hero_bk odpad!

Viděno v rámci Mikroekonomie, tématu konkurence na dokonale konkurenčních trzích - není to vtipný, není to zábavný, nemá to pořádnou zápletku, není to nijak zajímavě zanimovaný - tak proč to sakra má 85? :-O ()

Margerie

Opravdu originální kraťas, který je sice zábavný, ale zároveň vás trošku vyděsí tím, jak s nadhledem zpracovává téma obtížných životních rozhodnutí. Ta totiž mohou být v každém věku chápána jinak, a ačkoliv čas nám většinou ukáže, jak malicherné problémy jsme řešili, ta hrůza v nás zůstává... Když se k tomu přidá ještě otázka toho, co jsou lidé ochotní udělat pro výhru i v té nejhloupější situaci, jde vám z toho hlava kolem. Ježiš, já vlastně vůbec nechápu, jak dokázali tvůrci tohle všechno nacpat do ČTYŘ minut?! ()