Yankee Irving je velký fanoušek baseballu. Jednoho dne najde na hřišti zakutálený baseballový míček, který k jeho velkému překvapení mluví! A právě míček Screwie se stane Yankeeho společníkem při hledání ukradené pálky. Vzácné pálky, která patří jednomu z nejlepších hráčů na světě. Najít ji není takový problém, ale dopravit ji k jejímu majiteli, to už bude horší. Yenkee má totiž v patách největšího švindlíře v dějinách sportu, který chce pálku získat za každou cenu. (oficiální text distributora)

rafix

Tento animák potěší špíš děti, ale mě to taky potěšilo, jak je to graficky spracované. Tento film nenudí. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

vrch07256732

Ja osobne nezdieľam americké nadšenie pre Baseball, ani mu nerozumiem, ale to je fuk. Film potešil retrom 50 tych rokov, ale dejovo ozaj rozprávočka pre malých američanov - pochybujem že všetky slovenské deti rozumejú vôbec tomu čo je Baseball a už vôbec nie prečo sa robí okolo toho taký Humbug. Hovoriaci tenisák bol vcelku vtipný, aj pálka nebola na zahodenie, malý zázrak pre škôlkarske deti. Moje uznanie že z tak infantilnej témy američania vykresali celkom nenudiaci celovečerák. ()