Malý zázrak

Everyone's Hero

Malý zázrak

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Sportovní

Kanada / USA, 2006, 88 min

Animovaná oddychovka pro všechny z nás ,která vypráví o malém klukovi Yankeem Irvingovi .On má představu hrát baseball jako světový hráč Babe Ruth.Yankeeho otec pracuje na stadionu kde je šatna v které si nechává Babe Ruth svoji oblíbenou pálku Zlatíčko (Whoopi Goldberg).A co se stane,jednoho dne pálka zmizne.Malý Yankee se rozhodne Zlatíčko okamžitě hledat.Uplyne dlouhá cesta a doba než ji najde,ale najde ji.Po nálezu už Babe hraje důležitý zápas,ale bez své pálky,kterou mu donáší hrdinský Yankee Irving.Vše skončí jak jinak než Happyandem.Animák mě upoutal za čtyři hvězdičky ****.(10.2.2008)

S trochou nadsázky opravdový malý zázrak....tedy alespoň a našich končinách. Když vezmu v potaz tradici, kterou se baseball pyšní za mořem a fakt, že tento příběh plný stop, odkazů a narážek na tuto kolektivní pálkovací míčovou hru dokáže zabavit české školkou povinné děvčátka, které věří, že Babe Ruth je jedním z Mickeyho klubíku, outfielder zlý čaroděj a Světová série kadeřnická soutěž panenky Barbie, tak myslím není třeba dalších vět.(16.2.2018)

Možná jsem v tomto období trošku povolnější vůči animovaným filmům, ale tohle se mi prostě zase líbilo. Mám rád ameriku, ten její humbuk okolo baseballu a amerického fotbalu. Mám rád tu atmosféru tamních let minulých. Tenhle film je plný krásných jednoduchých animací, je tam troška srandy, roztomilosti i mírného napětí. Co víc si přát. Tento typ filmu asi jen těžko lze natočit lépe. Hezčeji a chytřeji....(11.4.2011)

Animáků nikdy nemám dost a vždy rád narazím na nějaký "nový kousek", i když je třeba staršího data a určen spíše pro dětské publikum. Samozřejmě nic světoborného zde nehledejte, ale pokud máte rádi animáky stejně jako já, dočkáte se příjemné animace, povedeného českého dabingu (který takřka nikdy nezklame) a pár vtipných scének/hlášek především od Screwieho. Naopak co Vás nepřekvapí je klasický příběh "from zero to hero" se sportovním nádechem.(1.2.2016)

Ja osobne nezdieľam americké nadšenie pre Baseball, ani mu nerozumiem, ale to je fuk. Film potešil retrom 50 tych rokov, ale dejovo ozaj rozprávočka pre malých američanov - pochybujem že všetky slovenské deti rozumejú vôbec tomu čo je Baseball a už vôbec nie prečo sa robí okolo toho taký Humbug. Hovoriaci tenisák bol vcelku vtipný, aj pálka nebola na zahodenie, malý zázrak pre škôlkarske deti. Moje uznanie že z tak infantilnej témy američania vykresali celkom nenudiaci celovečerák.(28.4.2016)