DumbLand

USA, 2002, 8 x 3-6 min

Režie:

Scénář:

David Lynch

Minisérie osmi animovaných epizodek dabované a kreslené osobně Davidem Lynchem. Velmi strohý styl a obsah. Sledujeme každodenní život násilného Randyho s věčně otevřenými ústy. Dítě je pojmenováno jako Sparky, žena zůstává bezejména. Epizodky byly vypuštěny na světlo světa v roce 2005 a zprvu byly umístěny na webových stránkách Davida Lynche, poté vyšli i na Dvd. (gruvacek)

joylis

Dumbland je velmi příhodný název a přimitivní až ošklivá animace, která je však velmi jednoduchá a líbí se mi, těmto krátkým příběhům dodává šťávu a ještě větší absurditu. ()

JamesSi

Nejvtipnější je, že tohle vypadá jako kdyby to udělal random-shitposter na Newsgrounds a při tom to udělal světoznámý režisér. Srsly to vypadá něco jako od Micheala Cusacka. Lynč zase předběhl svou dobu asi a vynalezl shitposting. Neironicky mám pro Lynche nyní větší respekt. ()

lukasd

Zajímavý počin. Některé díly jsou trochu nudné,ale u většiny jsem se celkem dobře bavil a téměř každý minipříběh má svoji pointu. Nejvíc se mi líbili Ants,The Doctor a Get the Stick. 70% ()

spacylemon

"I am a one-armed duck-fucker." Co to všichni melete? První epizoda je právě úplně nejlepší! Hned za ní The Doctor, Get the Stick!, The Treadmill, Uncle Bob... zkrátka všechny jsou úžasné! To ale nemá cenu vůbec řešit. A stejně tak nemá cenu řešit dokonalou animaci, sofistikovaný humor, krásný jazyk scénáře; naopak čím si vůbec nejsem jistý, jestli sem opravdu patří každé debilní flashové video, jenom proto, že ho udělal tenaten? ()

Tales

Sorry Davide, mam tě rád, ale tohle je obyčejná sračka, která neni ani vtipná a ani dobře nakreslená, akorát nudná. Párkrát sem se zasmál, za což dávám 1* ale po třech dílech sem to vzdal... ()

kubilov

Celovečerní filmy (kromě Eraserhead) jsou rozhodně mezi mými oblíbenými filmy, ale jeho kraťasy mě nikdy nenadchly, spíš vždycky zkazily náladu. To samé u amatérského DumbLandu. ()

Eddie003

Možná se mi to tak líbilo, protože neumím anglicky. Možná, že jsem do Lynche takový blázen, že ohodnocuji pěti hvězdičkami i docela špatný film. Ale to jsou jen spekulace. Dumbland je úžasný, skvělý, stupidní a hloupý. Prostě pět hvězd. Přeberte si to. (Pokud chcete.) ()