Broken

Horor / Thriller

Velká Británie, 2006, 110 min

Erik Wilson

Kruťárna toho nejdrsnější zrna a to prakticky hned od začátku, kdy se tvůrci nezaobírali takovýma zbytečnostma jako jak se oběť dostala na místo a rovnou, asi po pěti minutách mírnýho seznámení s jakým typem filmu bude mít divák vlastně tu čest, hodí oběť do rakve a najíždí se na parádní teror a hixploitation, kterej v sobě nese hodně realističnosti, ale zároveň to je neskutečně krutá podívaná a to nejenom díky velice povedným gore efektům a závěrečných 20-30 minut je naprosto zdrcujících. Jedinej důvod proč tomu nedávám plný hodnocení, je kvůli tak trošku nudící prostředku filmu, jinak se jedná fakt o nadmíru povedenej psychohoror zasazenej do úžasně mrazivýho prostředí nekonečně velkých lesů(31.7.2008)

Film považovaný za exploitation, ikdyž na tento specifikovaný subžánr je Broken stále(podle mého názoru)moc slabý kousek. Ikdyž to od začátku vypadá na ultramaskr-hned první scéna je opravdu delikátnost pro milovníky řádného gore, škoda jen, že se film nedrží stejného tempa i po zbytek své minutáže.Přes polovinu sníku je to jen nuda a nuda.navíc hlavní hrdinka uvažuje opravdu někdy hodně debilně.Alespoň že ten konec vše zase trochu okoření.Pro mě celkem zklamání.(8.8.2010)

Ten film poměrně dobře pracuje s psychologií a ještě se to snaží schovat nějakými těmi brutalitkami, které však s onou psychologií velmi úzce souvisí. Hlavní záporák je poměrně zajímavý, navíc vypadá jako trochu hezčí Flipnic. Až mě překvapilo, jak rozporuplný vztah jsem měl k hlavní hrdince (a její představitelce), ve vypjatých situacích mi byla krajně nesympatická, v těch poklidných, ryze psychologických byla hodně dobrá. U tohohle filmu netřeba čekat na pointu, neboť pointou je samotný ten film, to, co se odehrává prakticky již od samého začátku. Celkový dojem ale kazí jakási epizodičnost středové části filmu a trošku podivný konec. Inu, každý si rodinu hledá a pořizuje jinak.(13.2.2014)

Jedna velká, těžká deprese, co si zaslouží hluboké soustředění a pozornost. Ani ne tak kvůli množství krve a vyhřezlých vnitřností (toho se totiž dočkáte převážně jen na začátku), ale spíše díky psychickému teroru, jemuž je vystavována hlavní hrdinka. Mason tu však zpracovává zajímavou, na horor nevídanou myšlenku: hrdinka podstupuje několik testů (nebo jeden celkový), aby pochopila pravou hodnotu lidského bytí. Diváka do onoho problému zasvěcuje nečekaně hluboko, což vede k poměrně rozvleklému ději a ztratě napětí. I když logika dostává občas na prdel, poslední minuty jsou nutnou satisfakcí a odměnou za trpělivost: takhle kulervoucí závěr se totiž vidí jenom zřídka. Viděna ta kratší verze.(14.11.2011)

Můžu říct, že film neni už "klasickej" horror, kde se jedou závody na nejvíc krve. To, že se skoro vše odehrává na jednom místě a to v lese je velmi působivé a přidává to na dobré atmosféře. Jen škoda, tak zbrklého konce. Možná, kdyby se tvůrci snažily víc věnovat psychologické stránce. 55%(10.9.2009)

• - První film produkční společnosti Dimension Extreme. (t.mon)