Electroma

Electroma od Daft Punk je výprava dvou robotů napříč bájně krásnou americkou krajinou za cílem stát se člověkem. Jejich symbolická pouť, která začíná na nekonečné jednoproudé dálnici, vede přes idylické městečko až do vyprahlé pouště, dokazuje již po několikáté vzdor Daft Punk vůči konformismu. Experimentální celovečerní film jedné z nejslavnějších elektronických kapel. Dechberoucí kamera, inovativní technika snímání a zejména urputné hledání lidskosti v dnešní společnosti. (oficiální text distributora)

surprise

Roboti už jdou. Jdou, jdou a jdou. Pořád jdou a vy už se ani neptáte kam jdou. Pak se jim něco stane a jít už nechtějí. Tak nejdou. Podobenství o nás? Možná. Na tolik minut, ale slabé posleství, ty krásné obrázky by se dali stihnout za 20 minut. Někdo by to zvládl možná za 5 minut videoklipu. ()

ana.kiss

Velice zajímavý film, který mi tak trochu připomínal Linche. Hudba naprosto netypická pro Daft Punk mi do filmu naprosto zapadala. Z dlouhých záběru jsem byla trochu vyčerpaná, ale kdyby tam nebyli ten film by nevyzněl tak jak má. Poslední záběr ovšem nemá žádnou chybu a naprosto podtrhl příběh celého filmu. Jen tak dál mí oblíbení Daft Punk. ()

moris.cz

Není to film, není to videoklip, je to koláž hudby a obrazů z hlavy dvou umělců. Rozhodně to ale není pro každého! ()

TheGent

POZOR SPOJLERY! Na snímek jsem se díval ještě se svou kamarádkou a myslím že ho emociálně snese pouze fanoušek daft punk...film byl velmi neobvyklý a už jen jejich 10timinutová jízda na začátku i pro mě byla poněkud nudná. Ovšem už z poloviny filmu jsem pochopil jeho nekonečný smysl. Myslím že hlavní hrdiny "neroztopilo" slunce ani nenávist ostatních robotů ale pouze jejich jiný způsob myšlení. Guy a Thomas se vydali hledat naději na nekonečnou poušť avšak když jí stále nenacházeli Thomas jako citově labilní melancholik se rozhodl skoncovat a Guy který mi připadal již od začátku smířený se svým osudem si později vybral ještě horší konec. Hudba nepříliš typická pro daft punk se mi skvěle hodila pro tento snímek a působila na mě dost emocionálně. Na celém filmu mi ale bylo nejvíce líto těch rozbitých helem a spálených obvodů. ()

beonair

Brown Bunny s robotama a odkazy na Tarkovského a Kubricka. Musim se přiznat, že mě to docela dostalo. Nečekal jsem, že si chlapci z Daft Punk povedou v pro ně zcela odlišné branži tak dobře. ()

Inner

Vcelku příjemně strávená hodinka. Na to, že se jedná o první film je to vcelku soudržné a zajímavě natočené. Část, kde se jen chodí mě neuvěřitelně nudila, aby pak přišlo rozuzlení na poušti. A ta písnička na konci s tím záběrem na ... je prostě překrásná. Jsem moc zvědav čeho se ještě od těchhle pánů dočkáme. 75% ()

Krteczek

Osobně jsem z filmu permanentně cítil pocity, pocity které jsou v člověku a tak nějak v něm i zůstat mají, není třeba je sdělovat.. proto mě trochu mrzí to co jsem viděl.. čekal jsem asi něco trochu jiného. Jeden moment mě ale ve filmu skutečně zaujal a to když oba DP kráčí po poušti a jeden z nich se z ničeho nic zastaví.. ()

sharik002

Vizuálně zajímavé, nápad a příběh super - jen celé trochu zdlouhavé. Film se mi sice líbil, ale ta hodina se zdála minimálně jako dvě... ()

kriplozoik

Zdá se mi, jako by ti, kdo tento film nejlépe hodnotili a nejvíce o něm básnili, se v něm snažili ze všech sil vidět to, co tam není. Něco do sebe to sice má, určitě umění pana kameramana je velká deviza, ale veškerý další potenciál je důsledně ubit roztahaností, rozbředlostí a nudou. Mohlo to mít poloviční stopáž a být to pecka, ale prej ne. Škoda. ()

Sedriss

Absenci vlastní hudby Daft punk vynahrazují atmosférickou a emotivní podívanou, která místy připomíná tvorbu Kubricka ,tomu všemu kraluje dokonalá kamera a její geniální záběry. ()