Like Minds

Psycholožku Sally Rowe (Toni Collette) pověří detektiv McKenzie (Richard Roxburgh) vyšetřením sedmnáctiletého Alexe (Eddie Redmayne), který je obviněn z vraždy spolužáka Nigela (Tom Sturridge). Inteligentní Alex, který vyrůstal bez matky opomíjen svým odměřeným snobským otcem, s ní zpočátku odmítá spolupracovat. Postupně se ale před Sally začne otevírat Alexův svět plný posedlosti historií a ... Nigelem, který je tak trochu jiný než všichni ostatní. Podle svojí verze je Alex obětí a i Sally odmítá uvěřit, že by byl chlapec schopen chladnokrevně vraždit. Jenomže ani ona nedokáže posoudit, jak velký psychologický vliv na Alexe Nigel i po své smrti má... Tento australský snímek je autorským počinem producenta a debutujícího režiséra Gregoryho J. Reada. (Morien)

lineker

Slušně vystavěný thriller o tom jak magor potká ještě většího magora. A i když je ta pointa od poloviny filmů silně čitelná, dokáže film díky postupného odhalování černých, zvrácených duší jednotlivých postav bavit až do samotného závěru. ()

Thane

Tohle me proste nechytlo. Od zacatku jsem mel pocit ze me chce nekdo tahat za fusekli. Stejne jako pocit ze jsem tohle uz nekde videl. No a oboje se naplnilo. Kdo videl nektery konkretni (radsi nejmenovany) filmy tak ho konec nejenze nemohl sokovat ale ani prekvapit. Jediny co si clovek rikal je ze jestli po tom vsem je tohle konec (pochopitelne neni) tak je to jeste o trochu slabsi nez by cekal. V nekterych ohledech je to az smesny (nekrofilie ale i jiny pripady). Takze zatimco behem filmu by se dalo koketovat i se 4* tak ve vysledku je to nekde mezi dvema a trema. Spis dve. ()