Žraločí vody

(festivalový název)
  • Kanada Sharkwater
všechny plakáty

Žraloci tu žijí už více než 400 miliónů let. Byli tu dokonce 150 miliónů let před příchodem dinosaurů. Přežili všechna období zániku, při kterých zmizelo z naší Země téměř vše živé a přesto by mohli být vyhubeni... Proč? Díky lidské nenasytnosti. Rob Stewart natočil pozoruhodný dokument, který nám ukáže pravou stránku mořských predátorů a vyvrátí mylné domněnky, které si o nich lidstvo za mnohá staletí vybudovalo. (Krouťák)

danny_21

Zajímvý dokument, absolutně jsem netušil, že žraloci jsou takhle masově lovení a některé druhy na pokraji vyhynutí. No je vidět že asijský jsou nenasytní a vytvořili masivní poptávku pro ploutvičky do svých polívčiček a rybáři se chovají jako zvěř, ale jen se opakuje to co bylo kdysi s tuleni a velrybami .... Dokument jako takový zas až tak valnou úroveň nemá, sice s krásně nasnímanými Galapágami, ale pokud to měla být pořádná agitace za práva zubounů, tak to není tak silné jak by mělo i když samozřejmě se stotožňuju s tím, že otřesná žraločí pověst je neoprávněná, nicméně do vody s ním nepolezu :-) - 70 %. ()

haffen

Úžasný, veľmi poučný a zároveň smutný príbeh o žralokoch a ich osude na tejto planéte. Odporúčam zhliadnuť hlavne tým, ktorí si myslia, že žralok je "škodná". ()

anyonecek

Dokument, který určitě přinese mnoha lidem jiný pohled na žraloka a vůbec na celý podvodní systém. Je krásné vidět takové lidi, co nasazují denně život za záchranu zvířat a za vyšší cíle. Je tu i spousta krásných záběrů, ale bohužel více záběrů je k pláči a rve mi srdce jako například žralok s usekanými ploutvemi, který je hozen bezvládně do moře. Je veliká škoda, že filmy tohoto typu tu nemají podstatně větší zastoupení, protože tenhle film člověku ve skutečnosti i něco dá, naopak chápu že je těžké se dívat na tak kruté záběry a nezavírat při tom oči a mysl, radši si pustím animovaná zvířátka, která mají na tváři úsměv a všechno je strašně skvělý, jako to dělá většina :(. Tvůrcům tohohle filmu letí můj upřímný obdiv! ()

rawboy

Nelze popsat frustraci, kterou prožívám při a po shlédnutí takovýchto dokumentů. Každý soudný člověk se musí zamyslet nad tím jak tuto planetu nehorázně plundrujeme a co s námi dělají peníze. Vybít x živočichů jen proto abysme ulovili žraloka a z něj uřízli tři ploutve je už jen vrchol neuvěřitelné debility a ignorance, kterou člověk (pán tvorstva) je schopen předvést. Jenže tím zamyšlením to bohužel končí, musí přijít něco jiného, radikálnějšího než jen varování v podobě srdceryvného filmu. A obávám se, že to nebude trvat tak dlouho a to NĚCO se stane ... ()

kverula

Přála bych si, aby tento dokument vidělo co nejvíc lidí. Drsný reál o honbě za penězi formou prodeje žraločích ploutví. Jsme to ale zvláštní druh... ()

Desmi

Můžete stokrát vědět, co se žralokům děje, ale pak Vás to odřezávání ploutví stejně dostane. Alespoň takhle to je u mě. Je to hnus i co se čísel týče. Moře a oceány jsou všech, nechápu proto, že si je svět nechává sežrat a drancovat asiatama. Žraloci, delfíni, velryby. Kdyby ty ryby alespoň kompletně využili.. Ale to ne, nahážou je bez ploutví zase zpátky do moře.. To je hroznej hyenismus. Jinak, dokument je obsahově výživnej a pár věcí, které nevíte, tam určitě objevíte.. ()

Ruckus

Málokteré záběry mě dokáží tak spolehlivě vytočit, jako pohled na nejzkaženější tvory obývající planetu zemi - lidi, jak páchají ekologické zločiny a je jedno jestli zrovna kácí pralesy, zabíjí delfíny kvůli masu plnému rtuti, nosorožce kvůli rohům pro nefungující přípravky ke zlepšení erekce, či žraločí ploutve do polévky, u které byste nepoznali rozdíl ani kdyby vám místo ploutve udělali vývar z chaluhy. Asie, která má hlavní podíl na poptávce, si už dlouho zakládá na velký problém. Dokument obsahuje jedny z nejlepších záběrů podmořského světa, které jsem zatím mohl vidět. Na druhé straně však znázorňuje také zkorumpované politiky, mafii a pytláky, kteří dokazují, že jsme se od středověku nikam příliš neposunuli. Tady přichází na řadu nepříjemná pravda spojená se záběry, ze kterých přebíhá mráz po zádech. I když se dokument na můj vkus občas snaží až příliš útočit na city, nelze mu upřít značné kvality. Snímek však slouží zejména jako prostředek k boji proti zlu, proti kterému se bez značné mediální propagace bojuje jen velmi těžce. Velké změny ve společnosti totiž nepřinese žádná z vlád, ale právě jednotlivé osobnosti. Proto nelze hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. ()

Hadascz

Žraloci, všichni jsme viděli čelisti, že ano? Máme z nich strach a přitom si neuvědomujeme jejich důležitost pro život na Zemi. Z některých záběrů jsem ani nemohl uvěřit, že tohle se ve světě děje. Některé záběry ve mně vyvolaly velkou vlnu pohoršení jak tohle člověk může vůbec udělat. Velmi k zamyšlení dokument ()

Cubah

Krásný a napínavý, smutný film o světě, který nám nepatří a přesto si na něj děláme nárok, o hrstce statečných, kteří neváhají nasadit svou svobodu a život za ten nádherný a pomalu mizejícíc svět. Proklatě drsná podívaná pro milovníky přírody. Kéž by tohle dokázalo měco změnit... ()