Sairen

Jukihiko Cucumi

Naoja Takajama

Satoru Karasawa
  • Le_Chuck

V prackách šikovného remeselníka s tučným rozpočtom potenciálna pecka (ktorá len vyzerá stupídne). Pointa je aj cez trojté nastavovanie celkom fajn, trocha tej gýčovej estetiky na záver (evidentne vizuálna citácia hernej prelohy) a hudba budú jediné milé spomienky na hodinu 20 niečoho, čo nedokážem nazvať ináč ako lajdácke cvičenie s kamerou a hercami prváka na filmovke. Filmársky jednoducho na pätorku, dramaturgia nulová a všetko sa deje podľa toho kam zdrhne ten malý fagan. A to je fakt HOROR. 30%(2.7.2008)

Ze začátku mě zarazila jen ta velmi prostá japonština - v celém filmu nebylo snad jediné slovo nebo obrat, kterému bych nerozuměl - což se mi normálně stává spíš u dětských filmů. Možná to bylo vyprávěním děje z pohledu středoškolačky s ušima jako plachty? Co se týče příběhu, je to místy tak nějak divné, ale ne "divné" kvůli žánru, ale jinak divné, trochu nevyzpytatelně ujeté a příjemně mysteriózní. Co vypadá v rámci té divnosti nepřirozeně, má svůj silný důvod a mě těší, jak se to vše dokázalo propojit... Ve snaze vyhnout se spoilerům jsem to napsal asi trochu moc zaobaleně, co se dá dělat...(28.12.2012)

Nakonec to docela ušlo, chvílema mi děj přišel dost nelogický, ale to bylo možná způsobeno tím, že jsem něco přehlédla. Při druhém sledování by se to třeba vyjasnilo, ale za druhé sledování to tedy zase nestojí. Od poloviny filmu mně rudly oči stejně jako záhadným obyvatelům ostrova při x-tém vypísknutí jména "Hideóóóó " hlavní hrdinkou. To bych jí teda fakt už ubila tou lopatou.(3.7.2009)

Veľmi slušný japonský horor, vraj podľa hernej predlohy. To však posúdiť neviem, keďže som hru nikdy nehrál a poznám ju len z počutia. Čo ma, ale zaujíma je výsledná kvalita oného filmu. A ten sa podaril takmer po každej stránke. Začiatok je síce trocha zdĺhavejší, no spríjemňujú ho rôzne kamerové nájazdy/vychytávky. Celkovo film pôsobí Á-čkovým dojmom (neviem, či to je zásluha vyššieho rozpočtu - i keď ten sa u moc japonských hororov nevidí alebo je to zásluha šikovného režiséra). Atmosféra funguje taktiež na výbornú, dôjde aj na nejaké tie lakačky, a príbeh (čo sa v tomto žánry nevidí až tak často) je taktiež vynikajúci (hlavne posledných pár minút ma dostalo - tentokrát som naozaj vôbec nečakal, že to ukončia takto). K plným 5* tomu síce ešte niečo chýbalo, no pod 4* by som nešiel v žiadnom prípade.(1.10.2007)

• *CARNIFEX*

Fuuuuuha - že 62 % :D Čo to pozerali žiaci v družine?? :) Tento film by som odporučil len niekomu koho by som chcel veľmi nasrať, ALEBO pokiaľ niekto má problémy so spánkom a už si ozaj nevie rady - berie XANAX, OXAZEPAM a iné sračky - TAK TOTO HO ZARUČENE USPÍ TAK, ŽE SA O NEHO BUDÚ BÁŤ AJ RODIČIA ČI SA DO KÓMY NEDOSTAL. Neskutočné sklamanie pre mňa. To hra na PS bola oproti tomuto výhra v ruskej rulete..(5.2.2012)

• - Dívka hrající ženu v červeném (Mai Takahashi) hraje taktéž ve stejnojmené hře, a to Yuri Kishidu. (D3NJI)

• - Film vznikl na motivy stejnojmenné hry pro PlayStation 2. (Bezdík)