Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tím vedcov vedených Hashimotom sa snaží zachytiť energiu ducha mladého dieťata vďaka novovyvinutému zariadeniu zvaného Mengerova špongia. Dieťa izolované v prázdnom dome hýbe perami, ale nikto mu nerozumie. Hashimoto získa špeciálneho agenta Ye Qi-Donga ktorý vie čítať z pier, aby mohol zistiť ako a prečo sa duch objavil. A špeciálne ako je možné že žije po smrti... (Pjetko)

(více)

Recenze (97)

togaf 

všechny recenze uživatele

Duchové jsou opravdu strašidelní - ty jejich oči, brr. Ale film není jen o nich, hlavně je o lidských emocích, o lásce a nenávisti a jak tenká hranice mezi nimi je. Moc se mi líbily variace na vztah syn-matka, už míň mi vyhovovalo vysvětlení okolo "kostky". A hedvábná vlákna, a chůze po stropě...prostě toho na mě bylo moc. ()

Ender66 

všechny recenze uživatele

SPOILERS. Sokrates veľký to muž a filozof raz riekol: “Viem, že nič neviem.” Po dopozeraní Silku som mal pocit, že vďaka tomuto “hororovému skvostu” som sa k majstrovi v uvedomení si svojej nevedomsti priblížil. Z filmu som totiž nepochopil skoro nič:-). Prečo resp. ako mal výskum chlapčeka pomôcť vyskumu Mengerovej špongie o ktorý vláde išlo? Prečo chlapček zabil fotografa a pokúsil sa zabiť muža ktorý ho ošťal?? (aj keď je pravda, že ľudia by nemali zabúdať na slušné správanie ani keď ide o ducha). Prečo Ye Qi-Dong strieľa do duchov čo to dá, keď im to očividne nič nerobí a nezavrie radšej oči keď to raz fungovalo??? Čo to tam porád melú o nenávisti, ktorá umožní duchom zotrvať na tomto svete, keď sa na konci filmu dozvieme, že jediné o čo synčekovi aj mamičke išlo bolo byť spolu? To by sa ale filmu ešte prepáčil keby mal aspoň dobrú atmosféru, poprípade nejaké tie ľakačky. Jediné čo sa ale dostavilo bolo salvy smiechu (ruky vyliezajúce z taniera cestovín), poprípade ubíjajúca nuda (dokonca došlo aj k pretáčaniu, čo inak zo zásady nerobím). Podtrženo, sečteno- Silk neni doble a pokial ty mala moznost pozelat nieco ine, ulobila tak:-). ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.19 - TCHAJ-WAN - Další příjemné překvapení z Asie, které mi (spolu s Re-cycle) dokazuje, že jestli ještě někde vznikají relativně originální hororové náměty, tak především tam. Re-cycle ale půjdu po dopsání komentáře o hvězdičku zvýšit hodnocení, protože Gui si vidím taky na silné tři a přitom Re-cycle mě oslovilo určitě víc, i když má taky své vady, ale popralo se s nimi líp. Gui si má hodně zajímavě vystavěný děj, kde zpočátku (trochu nesourodě) míchá dohromady duchařinu s výrazným sci-fi prvkem, ale vše se časem tak hezky propojí, až mě to samotného potěšilo. A to navzdory tomu, že to v závěru bizarně graduje a celková myšlenka je nejasně podaná. Problém jsem tady měl spíš s formou, která míchá americký styl hororů s asijským námětem a v celkové atmosféře se to dost bije dohromady a nesouzní. Zvlášť v akčních scénách, protože asijské horory jsou často pomalejší a "meditativnější". Tohle se snaží být tak moc celosvětově divácky vstřícné, až se to ubírá o osobitost, která by tomu pomohla k výraznějšímu prožitku. Na čtyři hvězdy to teda nevidím, ale pořád je mi to spíš sympatické než naopak a hlavně mě těší nejeden originální prvek v tom, včetně nečekaného obratu jedné z hlavních postav. Takové myšlenkové pochody jsem totiž v žádném hororu ještě neviděl... Silné 3* ()

HateBreeder 

všechny recenze uživatele

Právě jsem viděl nejlepší asijskou duchařinu ze všech. Ani Ring, ani Shutter, ani Ju-on ci Kairo mě nedostaly takovým způsobem jako Guisi. Tenhle film je výjimečný, není to čistokrevný horror, ale spíše silně mysteriózní film s horrorovým podtextem. Neotřelé, originální, napínavé, nápadité a poučné ..silné. Přeci jen, natáčet stále další a další variace na ring, kde se v podstatě jen mění jména hrdinů asi není úplně košér záležitost a tvůrci guisi si to díky bohu vzali k srdci. Od začátku až do konce jsem nespustil oči z obrazovky, po celou dobu jsem byl napnutý jako struna a přitom celý film obsahoval tak 2,3 opravdové lekačky. Atmosféra tu stojí a padá s touhou odhalit tajemství posmrtného života - nebo lépe řečeno - života duchů. Proč se z někoho stane po smrti duch a z jiného ne? Co je za tím vším? Co je jejich tajemstvím? Je to nenávist, utrpení, touha a nebo něco úplně jiného? Na to se snaží přijít velice sympatický tým vědců sestavený z předních asijských odborníků v čele s Japoncem Hashimotem a Taiwancem Tungem. Vědci mají jedno eso v rukávu a tím je Mengerova houba, se kterou se dají dělat skutečně úžasné věci. Nevím proč, ale film na mě působil také jako lehké sci-fi a stále sem čekal kdy se na scéně objeví nějací ti emzáci :) Bravurní skloubení temných žánrů filmu. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Škoda, že to nebylo kratší a že se některé motivy víc neprobraly, protože by mne zajímaly a ještě víc by ozvláštnily tenhle hodně zajímavý a netradiční nápad, dokonce i zajímavě natočený (třeba ta sice krátká, ale detektivní linka nebyla rovněž marná). Jen tedy netuším, co ti Asiaté mají za problémy s matkami, tohle je v krátké době druhý horor, kde se matky nechovají k synům zrovna srdečně. Líbila se mi i atmosféra, výprava a některé skutečně povedené scény ("Ještě jsem neviděl, aby se někdo udusil nudlemi."), a dokonce i zakončení je sice zkratkovité a zbytečně rychlé, ale vysvětluje v podstatě vše - a tomu hajzlovi pajdavému jsem ten jeho omyl přál. Jinak doufám, že polda v tom bytě už nebydlí a žije s květinářkou Wei (jak dokládá ten podpis na propouštěcí zprávě) a sem chodí jen na čumendu. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Keď Tung (Chen Chang) nájde telo chlapca, je takmer dokonale zachované. Telo by pritom malo byť v značnom štádiu rozkladu. (TheRoller)

Související novinky

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno