Reklama

Reklama

Pen choo kab pee

  • USA Unseeable, The
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Děj se odehrává v roce 1934 a seznamuje nás s mladou těhotnou ženou Nualjin hledající svého ztraceného manžela. Přijímá práci služky ve starém domě patřícím bohaté vdově Runjan. Dům je hlídán přísnou slečnou Somjit. Nualjin si brzy najde přítelkyni Choy, která ji pomůže porodit dítě a postupně jí odkrývá strašidelný příběh týkající se domu a madam Runjan. Nualjin zde kromě několika divných lidí potká i někoho, koho by určitě nečekala a zjišťuje, že vše je naprosto jinak, než se zprvu zdálo. (TomikZlesa)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Unseeable jsou celí o atmosféře a spojitostech. Při sledování jsem měl několikrát výhrady ke konkrétním scénám, ale jakmile dokoukáte do konce (a pochopíte), tak ten film nemůžete nemilovat. Samy mrazivé scény jsou postavené na stále se opakující technice, kdy nevíte co hrdinka vidí, což mi při sledování nějakou dobu vadilo kvůli věčnému opakování - ovšem opět, jakmile přijde konec a vy pochopíte, na co jste se to koukali, zjistíte, že to vůbec nebylo důležité. Nejvíc mi vadily ony trapné pokusy o hrozné klišé žánru, po kterých se má divák leknout. Jednou jsem se opravdu leknul, to ano, ale jinak byly tyto scénky pro mě jako pěstí na oko a celý film, no, neříkám shazovaly, ale musel jsem je brát jako nutné zlo kvůli lidem, kteří od filmu tento kýčovitý nešvar budou očekávat a jinou formu strachu by nepřijali. I přes výhrady k nějakým detailům dávám plný počet, protože jsem už jednak dlouho neviděl film který by zpětně dával svíravý jiný smysl, ale hlavně proto že atmosféra kterou buduje je úžasná a nesmyslné scénky časem smysl dají. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

The Unseeable jsem si z několika důvodů předběžně pasoval na jednu z největších filmových událostí letošního roku. Především mě natěšilo jméno režiséra, jehož předchozí dva filmy srší originalitou a neotřelým výtvarným perfekcionismem. Nalákal mě též trailer, z kterého jsem měl pocit, že nejnovější Sasanantiengův snímek se náladou a audiovizuálnem bude blížit mé milované Janghwa, Hongryeon a navíc mně, milovníkovi duchařin, připraví několik mrazivých lekaček (výborně pojatá scéna s houpačkou a viselcem). Dá se říci, že jsem se dočkal. Jenže to má své ale... Režisér svůj film krásně stylizuje do retra, protkává ho silnými závany melancholična (ano, na filmu je znát, že Sasanatieng je autorem scénáře k poetickému domorodému horroru Nang Nak), brilantně pracuje s houpavou kamerou, hudbou a zvuky... Bohužel horrorová stránka se mu dle mého zdařila tak napolovic. Je schopný v budování napětí a jeho kořenění příjemnými šokovými momenty (ty se však až příliš opakují), leč mnohé potenciálně strašidelné a znepokojivé scény v jeho podání nefungují, nejsou dotažené a působí lehce ošuntěle (třeba scény se stařenou a rukou). A nemůžu si pomoci - celá fabule snímku na mě už od začátku dělala dojem nepůvodnosti a naprosto přesně jsem odhadl, kterému známému mysterióznímu horroru se The Unseeable dost podobají. A víceméně mi tak byl předem jasný jeho průběh a vyvrcholení. Škoda. Sasanantiengův počin má své nesporné kvality, přesto mě napoprvé trošičku zklamal. Zatím 7/10. ()

Reklama

Natascha 

všechny recenze uživatele

Na solidní 4hvězdné hodnocení se u mě Unseeable vytáhlo díky závěrečné pasáži, která má na rozdíl od předchozího dění neuvěřitelné tempo, a je působivá, a to i přes mírnou překombinovanost a relativní odhadnutelnost závěrečné pointy (respektive point). Celá předchozí část ale kromě povedené stylizace spíše zklame. Hlavní hrdinka se neustále tváří jako by se ji chtělo brečet a s výrazem vyplašeného kolouška leze tam, kde ji bylo řečeno, že lézt nemá (což by někdo tak vystrašený jako ona jistě běžně udělal - sice je to běžné klišé v hororech, ale kdo tu holku viděl, hned pochopí;-). Navíc Nualjan na jednu stranu tvrdí, že na duchy nevěří, na druhou stranu se neustále zděšeně ohlíží a podobně. Jako postava, tedy moc logicky vystavěná není (i když by se teoreticky tyhle logické kiksy daly spojit závěrečným vysvětlením, já osobně bych to ale spíš brala jako chybu scénaristy). Navíc se moc nedaří budovat strašidelnou atmosféru a některé elementy jsou vyloženě zbytečné (např. schovávání obličeje Nualjina manžela - zbytečně navádí diváka k domnění, že za tím bude něco víc - a v podstatě není). Báječná je postava Choy, tu holku si musí zamilovat každý:-) ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Originalitou to rozhodně netrpí, ale toho si člověk přes skvěle promyšlenej a tajemnej příběh stejně jen težko všimne. Celý to na mě neustále působilo silně záhadným dojmem, karty to odkrývá fakt hodně pozvolna a divák dlouho netuší s jakým typem hororu má vlastně tu čest, i když se to dá rozhodně vytušit, ale film to neustále nechce potvrdit. Navíc tomu dost přidává i prostředí a zařazení do 20tých let minulýho století. Rozhodně se nejedná o nějakej přímo děsící film japonskýho typu, ale dokáže to pozvolna a celkem silně na diváka působit hodně mrazivě a někdy i strašidelně, přirovnal bych to k jednomu celkem známýmu filmu, ale to by asi hned každej věděl o co se tu jedná, nicméně ten kdo tohle uvidí, tak asi bude hned vědět, kterej myslim ()

Kordus 

všechny recenze uživatele

Konečně po delší době asijský horror, který ve mne dokázal vyvolat ty správné emoce, kvůli kterým tento žánr mám tak rád. Jde o atmosferickou podívanou, která překvapí hlavně závěrečnou vrstvenou pointou. Nesází se tu na dlouhovlasá stvoření, ale na podivné lidi v podivném domě, do kterého příjde těhotná dívka Nualjan. Hledá svého manžela, který před nějakým časem zmizel, ale objeví toho daleko víc... a nebude se jí to líbit. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Wisit Sasanatieng se pro tento film inspiroval u duchařských grafických románů z 30. a 40. let od thajského spisovatele Hema Vejakorna. Díky velké podobnosti filmu s jeho romány dokonce nadace Barom Khru, jež vlastní práva na všechny jeho práce, zvažovala podání žaloby na produkční společnost Five Star Production. (Raztubyl)
  • Kvůli velmi nízkému rozpočtu nemohl Wisit Sasanatieng ve filmu použít svou obvyklou stylizaci z předchozích dvou filmů. (Raztubyl)

Reklama

Reklama