Elephants Dream

Animovaný / Krátkometrážní / Fantasy / Sci-Fi

Nizozemsko, 2006, 11 min

Po vizuální stránce celkem zajímavé, o to horší je příběh a postavy. To však není zrovna na místě kritizovat, když uvážíme s jakými nástroji a rozpočtem tento animovaný kraťas přišel na svět. I pokud se na něj člověk dívá s otevřenou myslí, jedná se o velmi průměrné dílo, kterých vznikla hromada a jejich autoři si je nechali ještě pěkně tučně zaplatit. (5/10)(14.6.2008)

• daEmoNickY

ODKAZY http://www.blender.org/ program má nechutné ovládání, někteří kvůli té komplikovanosti totiž museli držet myš v puse ... možná se to zlepšilo během pár let ... Tady je příklad programu který má chutné ovládání http://sketchup.google.com/ , jednou rukou se u něj dá jíst zmrzlina, klávesnici totiž také tolik nepotřebujete (pro případ ukápnutí zmrzliny do ní, v druhé je jen myš - prst v nose by byl možná nepohlodlný) ... tolik. (( koukám že to není pravda, ale jedna slovní onanie nikoho nezabije ))(24.8.2010)

• Phoenixcq

Fakt NUDA! Měl jsem fakt co dělat abych těch necelých 10 minut zvládl! Bez příběhu, bez emocí, pohyby postav jsou hrozné, zvuky otřesné. V polovině už mě to nekonečné volání "Emo, emo, emo..." vážně štvalo. Je tam pár dobrých nápadů, ale ty jsou naprosto nevyužity. A že je to nekomerční? No a co? Radši se podívám na komerční věc, která má nějaký děj. Blender mi navíc k srdci nikdy nepřirostl. I když jsemv něm chvíli dělal.(15.4.2009)

První nezávislý animovaný film vytvořený výhradně za pomoci open source programů vás asi neoslní svým příběhem (v podstatě neexistuje), ale mohl by svým technickým zpracováním, které je celkem zdařilé jak po zvukové, tak po obrazové stránce. Film rovněž obsahuje mnoho nezvyklých animátorských nápadů - pěkných na pohled, avšak prázdných a samoúčelných, ostatně jako celý tento počin.(10.2.2007)

Zajisté! V dnešní době soubojů Ala Gorea s naším panem prezidentem se příběh hrozby moderního světa může jevit jako žádný. Ale celá ta story o tom, jak nás technické a chladně vědecké vnímání světa stejně jednou zabije, ještě k tomu zabalená do surrealistického hávu, mě zaujala. Ať si kdo chce říká co chce. Nebo vám nikdo, když jste zrovna prodělávali záchvat romantiky, nedal obrovskou facku svým realistickým vnímáním světa?(10.5.2009)

• - Elephants Dream byl vydán pod licencí Creative Commons, což mimo jiné znamená možnost stáhnout si kompletní zdrojové soubory filmu na oficiálních webových stránkách. (radekgfx)