Dokumentárna dráma o jednom z najznámejších pirátov v histórii.  Pirát Čierna brada ľudí odstrašoval už svojím výzorom: veľká čierna brada pokrývajúca jeho tvár, spod ktorej vyčnievali zápalné šnúry pušného prachu. Počas svojich dobrodružstiev prebrázdil v honbe za bohatstvom celé Karibské more a východné pobrežie Nového sveta, pričom si vyrobil množstvo nepriateľov. Jeho pirátske výpravy trvali dva roky, počas ktorých vylúpil 50 lodí a dokonca obliehal jedno celé mesto. Neskôr sa oženil, avšak pokojný život mu nebol po chuti, a preto sa bez ohľadu na riziko opäť vydal na dráhu piráta. (Incantator)

dr.fish

Piráti z Karibiku tak trošku jinak. Legenda o pirátovi, jenž vyprázdnil anglické koruně nejednu obchodní loď. Minimálně probudí zájem o téma a donutí dohledat fakta. I to se cení. Má to historický základ, a celé to téma pirátství kolem amerických kolonií je docela zajímavé. 55% ()

ujec

Dvojdielny film televízie BBC, v ktorom mi chýbala pravá pirátska atmosféra. Obal sľubuje akciou nabitý film, ale nie je to tak. ()